FACESTARKulturaSpecialista se zbraní v ruce Marek Lambora se přidal do týmu elitních...

Specialista se zbraní v ruce Marek Lambora se přidal do týmu elitních detektivů!

Rozřešení případu Věčný život, kterým odstartovala nová řada Specialistů, s sebou přineslo i odtajnění jiné záhady. Tou bylo finální složení čtveřice policistů, kteří mají v popisu práce vyšetřování těch nejzávažnějších trestných činů.

Kromě velitele majora Strouhala (Martin Dejdar) tvořili tým ještě kapitán Martin Kovář (Jiří Hána) a navrátivší se kapitánka Zuzana Koutná (Zuzana Kajnarová). Nyní k nim přibyl ještě kapitán Matěj Karas (Marek Lambora).

Kapitán Karas pracoval v utajení v rámci Národní protidrogové centrály a v případu smrti dealera s HGH byl dokonce jedním z podezřelých. Poté co se vyjasnila jeho úloha v této kauze, přijal nabídku majora Strouhala (Martin Dejdar) a stal se tak posledním chybějícím členem party policejních Specialistů. Neskončil tak s pouty na rukou, ale naopak se zbraní a pouty v ruce. Pro Marka Lamboru se jedná o výraznou změnu, neboť si poprvé zahraje policistu a v rámci natáčení seriálu ho čeká i celá řada akčních scén, na které se podle svého vyjádření velmi těší. Na své si ale rozhodně přijdou i diváci (a pravděpodobně zejména divačky), protože v postavě kapitána Karase uplatní Marek Lambora nejen svůj nesporný herecký talent, ale také velké kouzlo osobnosti. 

foto archiv TV Nova

Kapitán Matěj Karas pochází z policejní rodiny, přesto – anebo právě proto – měl těžké dětství a v době dospívání žil dost na hraně a možná i za ní. Jistou dávku nezávislosti i nepřizpůsobivosti si s sebou přináší i do nového působiště, což u kolegů určitě způsobí více než jen občasné povytažení obočí. Přesto je jen otázkou času, kdy si je svou profesionalitou a bezprostředním přístupem k životu dokáže získat na svou stranu. Jednoduché to s ním ale určitě mít nebudou.

Související články