Slupky z granátového jablka nevyhazujte! Jsou na krásu i zdraví

Obrovský potenciál kůry granátového jablka prokázaly výzkumy čínských vědců. V kůře tohoto ovoce se nachází mnohem více antioxidantů než v dužině, a můžeme ji využívat mnoha způsoby.

Léčivá síla granátového jablka

Velké množství vitaminu C pomáhá posilovat naši imunitu a bojovat proti mnoha chorobám. Látky obsažené ve slupce granátového jablka také odbourávají „špatný“ LDL cholesterol, a tak chrání naše srdce a cévy. Má také detoxikační účinky a pomáhá nám vyplavovat z těla mnoho různých škodlivin.

Pomoc při zubní hygieně

Možná nevíte, že slupky z granátového jablka jsou obsaženy v mnoha zubních pastách, protože pomáhají udržovat zdravé zuby. Také účinně bojují proti zápachu z úst. Stačí slupky rozdrtit a smíchat s vodou. Díky této směsi budou prospívat jak naše zuby, tak dásně.

Chrání před sluncem

Látky obsažené ve slupce granátového jablka fungují jako UV filtr. Chrání pokožku před zářením UVA a UVB. Také poskytují působí preventivně proti rakovině kůže.

Urychluje růst vlasů

Slupka granátového jablka má výborné účinky i na vlasy: urychluje jejich růst a lze ji efektivně užívat proti vypadávání vlasů. Také vám pomůže zbavit se lupů.

Bojuje proti stárnutí

Proti vráskám a stárnutí pokožky můžete užívat výtažky z granátového jablka. Pomáhají syntetizovat kolagen a obnovovat buňky pokožky.

Hydratuje

Granátové jablko obsahuje kyselinu ellagovou, která výborně hydratuje pokožku. Pomáhá buňkám udržet si vlhkost a zabraňuje vysušování.

Až tedy sníte granátové jablko, slupky nevyhazujte, ale využijte jejich léčivou sílu. Odvar ze slupky působí také jako lék proti průjmu a usušené slupky příjemně voní – využijte je také k výrobě přírodního potpourri.