Rychlá svačina s sebou i do ruky: Plněné plundrové špičky

foto archiv freepik

I když už venku není zrovna nejteplejší počasí, dobře se oblečte, vezměte děti a vyrazte do lesa na procházku nebo do parku. Dopřát si také můžete dětské odpoledne, přibalte do kabelky balenou špičku s krémovou nebo ovocnou náplní a jste bez starostí. Hlavně pestře a rychle.

Taky už vás nebaví klasický štrúdl nebo chleba s máslem, šunkou a zeleninou? Máme pro vás tip na svačinu pro vaše děti, kterou můžete vzít na procházku ven do přírody nebo na rodinný výlet. Každodenní svačina by se měla stát pevným bodem stravovacího režimu, jelikož udrží vyrovnanou hladinu krevního cukru a oddálí únavu. Ideální je ta, která je pestrá, ale také připravena z plnohodnotných surovin. Děti potřebují mít dostatek energie po celý den. Pokud nesnídají nebo jedí jen lehce, případně nevhodně svačí, dochází ke kolísání hladiny cukru v krvi. Děti jsou v tomto případě unavené a nesoustředěné. 

Jaké by měly být?

Dopolední svačina by měla být zdrojem sacharidů. Přináší energii, protože máte den stále před sebou. Právě během dopoledne byste měli jíst co nejvíce, po obědě se příjem jídla naopak snižuje. Nenechte se zaskočit situací, že nemáte nic po ruce, a obstarejte si kromě ovoce či jogurtů také ty typy svačin do zásoby, které mají své místo v autě či kabelce. Mají jedno společné: jsou vyvážené, chutné v praktickém balení. Nové plundrové špičky od Penamu s nadýchanou krémovou příchutí a svěží ovocnou náplní jsou přesně tím, po čem sáhnout, když vyrážíte do práce a nestíháte doma snídat na podzimní procházku, s dětmi na hřiště nebo máte prostě chuť na něco sladkého. 

Základem je pšenice

Díky praktickému 100g balení můžete mít vždy plundrové špičky po ruce. Jsou pečeny z české pšenice a obsahují ideální poměr jemného pečiva a 32 % náplně. Špičky můžete pohodlně skladovat při pokojové teplotě. Plundrové špičky jsou křehké a krásně se rozpouští na jazyku a jejich jemnou chuť doplňuje lahodný krém. Dopřejte si fantastickou svačinku, kterou můžete mít při ruce každý den. Skvěle se hodí na cesty, na trénink, v kočárku nezabere žádné místo a děti ji naprosto zbožňují nejvíc pak novinku dvojitou porcí lahodného krému.

Věděli jste, že plundrové těsto je v podstatě kynuté listové těsto? Jedná se o několik vrstev skládaných těst, která se opakovaně vyvalují a překládaji. Jeho největší předností je vláčnost až hebkost. Plundrová těsta se vyznačují vyšším obsahem tuku, po upečení je těsto křehké a má vyšší trvanlivost.

Vždy po ruce

Právě příčinou nesvačení je nedostatek času, znáte to, ráno odejdete včas do zaměstnání nebo vypravíte děti do školy a na svačinu vám zkrátka nezbyde energie. Myslet na její přípravu každý den ale není třeba. V kanceláři nebo doma ve spíži stačí mít třeba lahodnou malinovou špičku od Penamu.

Díky praktickému balení ji můžete mít vždy po ruce. (PENAM)

Problém se stravováním číhá také na vás mílé maminky, které během dne hodně cestujete. Neočekávaný hlad na cestách často končí krátkou zastávkou na benzínové pumpě. Přitom řešení leží v regálu u baleného pečiva ve vašem supermarketu. Ideální na svačinkou je pro tyto případy plundrová taštička s dvojitou porcí krému, která vás dostane, doplnit si jí můžete například horkou kávou nebo lahodnou čokoládou. 

Plundrové špičky obsahují ideální poměr jemného pečiva a 32 % náplně. (PENAM)