FACESTARBydleníRostliny do interiéru patří: Tři důvody, proč pěstovat pokojovky

Rostliny do interiéru patří: Tři důvody, proč pěstovat pokojovky

Pokojové rostliny jsou důležitým průvodcem našich životů. Nejen, že fungují jako estetický prvek, ale také dokáží pročistit vzduch a zklidnit vystresované tělo.

Každý interiér si zaslouží svého zeleného léčitele. Známe tři nejdůležitější důvody, proč do bytu vpustit více květin.

Přírodní filtr

Není žádným tajemstvím, že rostliny mění oxid uhličitý na kyslík, výjimkou nejsou ani pokojové květiny. Kyslík ovlivňuje každou část vašeho těla. Dopřejte si dokonalý relax pro celý organismus v podobě krásné zelené dekorace. Blahodárně působí na váš mozek a funguje jako dobrý antistresový prvek v kanceláři.

Tipy redakce:

Věděli jste, že NASA používá rostliny na Mezinárodní vesmírné stanici, aby pomohly s kvalitou ovzduší? Některé druhy zbavují prostředí toxinů, jako je benzen, formaldehyd a další. Vpusťte do svého prostoru svěží a přírodní filtry.

Vlastní ingredience na vaření

Toužíte si vypěstovat vlastní ovoce a nemáte zahradu? Mnoho lidí ani netuší, že existují fíkovníky, citrusy či sazenice ananasu nebo avokáda. Vše, co takové rostliny potřebují, najdou u vás v obývacím pokoji.

Představte si, že ráno jdete, utrhnete si listy stévie do čaje, připravíte si z čerstvého avokáda pomazánku nebo si do práce donesete svěží nápoj z vlastní máty a citronů, které jste si vypěstovali v kuchyni. Budete přesně vědět, odkud ovoce pochází, a co víc, nebude nijak stříkané či urychlované.

Zdravá energie

A co ještě by květiny měly vnést do vašeho domu? Harmonii a útulné prostředí. Rostliny jsou živé bytosti, a když se jimi obklopíte, budete se cítit lépe. Do celé místnosti vyzařují zdravou energii.

Ve chvíli, kdy si zvolíte voňavé druhy, získáte tak přírodní a okouzlující aroma. Kupte si mátu, citronovou trávu, bobkový list, bazalku. Nejenže krásně voní a mohou se použít jako skvělá ingredience do pokrmů, ale ještě budou z bytu odhánět nepříjemný hmyz.

Tipy redakce:

Když do svého interiéru vpustíte zelené hosty, získáte lepší vzduch, vlastní čerstvé ingredience do kuchyně a přírodní osvěžovač vzduchu bez zbytečné chemie. Věnujte jim několik minut denně a uvidíte, že se Vám odvděčí.

Kam s ní?

Při výběru pokojové rostliny myslete také nato, do jakého prostoru ji umístit. Některé snesou ostré slunce, jiné potřebují slunné stanoviště, ale ne přímé osvětlení, a jiné patří do stínu až polostínu.

Tipy redakce:

A nezapomínejte na potřebnou zálivku. Pravidelně zalévejte menším množstvím vody, rozhodně tím nic nezkazíte. Květiny nemají rády přemokřenu půdu. Vždy jim zajistěte podmisku, do které odteče přebytečná voda. Dopřejte jim dostatečně vlhké prostředí pomocí pravidelného rosení rozprašovačem.

 

Související články