FACESTARBydleníRedakční test wapky: Na tlaku a průtoku vody vždy záleží

Redakční test wapky: Na tlaku a průtoku vody vždy záleží

Na úklid domu a zahrady se hodí vysokotlaková myčka neboli wapka. Umyjete s ní hravě auto i připečený gril, vyčistíte zahradní nábytek, schody a chodníky, v našem případě i WPC terasu kolem bytu.

Tlaková myčka je všestranným pomocníkem, který se neztratí v žádné garáži či sklepě. Nemusí sloužit jen na umytí auta, poradí si také se špinavým chodníkem, očistí střechu nebo fasádu. 

Důležitým krokem při výběru myčky je zamyslet se, na jakou práci ji budete potřebovat. Pokud budete mýt jen auto a zablácená kola, postačí vám levnější „wapka“. Pokud jsou vaše očekávání větší a potřebujete občas opláchnout například střechu od mechu a vymýt okapy, vyčistit terasu investujte do kvalitního stroje. 

Chytrý parťák do rodiny

Představujeme vám elektrickou tlakovou myčku K 7 Premium Smart Control, kterou lze díky jejímu vzpřímenému a ergonomickému designu snadno použít a připojit k chytrému telefonu přes Bluetooth. To znamená, že máte k dispozici aplikaci Kärcher Home & Garden s tipy, triky a nastaveními pro mnoho čisticích situací a čisticích předmětů. Aplikace poskytuje užitečné funkce, jako je poradce pro ještě lepší výsledky čištění, pokyny k instalaci, pokyny k údržbě a ošetřování a také servisní portál Kärcher.

Sada Home obsahuje čistič povrchu T 7 a čistič kamene 3 v 1 1l. Včetně bubnu na navíjení hadice.

Mobilní aplikace z vás udělá doslova odborníka na čištění. O tom jsme se přesvědčili v našem testu. Ze všeho nejdříve je nutné si nainstalovat mobilní aplikaci (iOS, Android) pomocí QR kódu, který najdete hned po rozbalení v krabici. Poté už jen stačí vybrat zařízení, které vlastníte a můžete se pustit do práce. Na výběr je nepřeberné množství čistění od druhu povrhu až po manuální režim. 

Rozmyslete si, co budete mýt. V základní sadě většiny modelů bývá základní a rotační tryska, stříkací pistole, některý z kartáčů. 

Rozdíl hledejte ve výkonu

U tlakových myček platí, že čím silnější je tlak, tím vyšší je rychlost a tím účinnější je mytí. Pro běžné použití stačí zakoupit čističe s tlakem mezi 110 a 180 bary. Elektrická tlaková myčky K 7 Premium Smart Control disponuje tlakem 180 barů s průtokem 600 l/h. Tato hodnota informuje o objemu vody, který proteče čerpadlem za určitý čas. V této kategorii jsou již zařazeny poloprofesionální čističe pro náročné uživatele.

Jsou vhodné na precizní čištění a zvládnou větší pracovní nasazení o tom jsme se přesvědčili na vlastní oči a povrch. V našem případě se jedná o WPC terasu, po použití tlakové myčky byla veškerá špína i hluboce zanesená v pořádku odstraněna. Podlaha je jako nová. 

TIP redakce: Fasády z měkčích materiálů by mohly být vysokým tlakem zničeny. Proto udržujte trysku ve vzdálenosti nejméně 15 cm od povrchu! Doporučujeme použít program v aplikaci, který má přesně nastavené parametry pro dokonalé čistění povrchu.

S extra výkonem režim Boost zvyšuje účinnost čištění a šetří čas. Zajišťuje silné čištění skvrn v případě odolných nečistot.

Myčka K 7 Premium Smart Control je opatřena vysokotlakou pistolí G 180 Q Smart Control a univerzálním pracovním nástavcem Multi Jet 3 v 1 se třemi tryskami. Tlak se reguluje přímo na pistoli nebo můžete pomocí mobilní aplikace, přičemž veškerá nastavení sledujete na LCD disleji. Pro odstranění silných skvrn nebo odolnějších nečistot lze nastavit režim Boost, který zvyšuje účinnost čištění a šetří váš čas.

Tlaková pistole s LCD displejem a tlačítky pro regulaci tlaku nebo dávkování čisticího prostředku.

Zařízení má také výškově nastavitelnou teleskopickou rukojeť pro pohodlný transport a skladování, sací hadici pro snadnou aplikaci čisticích prostředků, praktické držáky na příslušenství, vysokotlakou pistoli a kabel, stejně jako desetimetrovou hadici s kovovým čerpadlem. Při úklidu s čističem K 7 Premium Smart Control můžete využít také inovativní čisticí systém Plug ‚n‘ Clean, který umožňuje přímo do vkládacího prostoru uvnitř přístroje vložit nádobu se speciálním čisticím přípravkem Kärcher. Ten se poté automaticky a naprosto rovnoměrně nanáší na uklízenou plochu, přičemž zvyšuje účinnost úklidu a zároveň ošetřuje daný povrch. 

S extra výkonem režim Boost zvyšuje účinnost čištění a šetří čas. Zajišťuje silné čištění skvrn v případě odolných nečistot.

Pořízením vysokotlakého čističe dostanete neocenitelného pomocníka, s jehož pomocí vyčistíte různé plochy. I ti, kdo nevlastní zahradu a bydlí v bytě, ho mohou využívat pro běžné mytí auta, kola nebo v našem případě terasy z WPC materiálu. Manipulace s tlakovou myčkou je velmi snadná a jednoduchá díky vestavným kolečkům stejně tak i samotná údržba po čistění povrchu. Stačí nechat uschnout a uložit na místo, poté je již připravena na další použití. Chytrého pomocníka Kärcher K 7 Premium Smart Control Home 99 % doporučujeme na čistění veškerých povrchů i zařízení v domácnosti i na zahradě. 

Související články