Ranní tma a zima vás odrazuje od běhání? Víme, jak si udržet motivaci!

archiv foto Freepik

Slíbili jste sami sobě, že začnete s pravidelným pohybem? A rozhodli jste se začít běhat? Potom – pokud nejste extrémně odhodlaní – jistě svádíte často boj sami se sebou, zda se skutečně vydat do mrazu a sněhu za ranní (či večerní) dávkou pohybu. Přeci jen teplá postel je rozhodně lákavější představa, jak si vychutnat den ještě před rozedněním…i tak byste se ale měli překonat a vyběhnout! Z postele i do zimy.

Rozhodně nejtěžší je z postele po ránu vstát, obléknout se a vyrazit ven. Jakmile už poběžíte ranními ulicemi, budete mít skvělý pocit i proto, že na sebe budete jednoduše pyšní. Běh je skutečně skvělý způsob, jak se po ránu nastartovat. Abyste dodrželi váš pohybový harmonogram, zkuste si napsat předem týdenní rozvrh, v němž běhání vymezíte vlastní čas. Samozřejmě není nutné, abyste si plánovali běhání na neděli ráno, pokud jdete v sobotu na večírek, je ale třeba, abyste měli pevně daný „rozvrh“.

and

K motivaci vám pomohou také vaše záznamy o aktivitách – kolik kilometrů jste uběhli, jak dlouho vám to trvalo. Můžete tak pozorovat i vlastní pokrok a od určité chvíle vám ručíme za to, že vám bude líto veškerou dřinu jen tak zahodit. Vynikající metodou, jak být stále v „běžecké pohotovosti“ je mít pár běžeckých bot a oblečení vždy po ruce – klidně i v práci – abyste mohli vyrazit ven bez toho, aniž byste se hodinu připravovali.

Jednoduše u běhání platí, že je třeba, abyste si udrželi zodpovědnost. Myslete na to, že pravidelným pohybem děláte něco pro sebe a své tělo, stejně jako pro dobrou náladu. Jakmile totiž budete mít sami ze sebe dobrý pocit, pozitivní energie z vás bude vyzařovat sama. Nemluvě o tom, že díky běhu budete také lépe spát. A pokud se vám podaří s běháním vytrvat i teď, když je venku skutečně mrazivo, nebojte se také odměnit – stanovujte si průběžné cíle a když jich dosáhnete, oslavte to.