FACESTARŽivotní stylRanní tma a zima vás odrazuje od běhání? Víme, jak si udržet...

Ranní tma a zima vás odrazuje od běhání? Víme, jak si udržet motivaci!

.<strong>Slíbili jste sami sobě, že začnete s <strong>pravidelným pohybem</strong>? A rozhodli jste se začít <strong>běhat</strong>? Potom – pokud nejste extrémně odhodlaní – jistě svádíte často boj sami se sebou, zda se skutečně vydat <strong>do mrazu a sněhu</strong> za ranní (či večerní) dávkou pohybu. Přeci jen <strong>teplá postel</strong> je rozhodně lákavější představa, jak si vychutnat den ještě před rozedněním…i tak byste se ale měli překonat a <strong>vyběhnout</strong>! Z postele i do zimy.</strong><!–more–>

Rozhodně nejtěžší je z postele po ránu <strong>vstát</strong>, obléknout se a <strong>vyrazit ven</strong>. Jakmile už poběžíte ranními ulicemi, budete mít <strong>skvělý pocit</strong> i proto, že na sebe budete jednoduše pyšní. Běh je skutečně skvělý způsob, jak se po ránu <strong>nastartovat</strong>. Abyste dodrželi váš pohybový harmonogram, zkuste si napsat předem <strong>týdenní rozvrh</strong>, v němž běhání vymezíte vlastní čas. Samozřejmě není nutné, abyste si plánovali běhání na neděli ráno, pokud jdete v sobotu na večírek, je ale třeba, abyste měli pevně daný „rozvrh“.

and<

K motivaci vám pomohou také vaše <strong>záznamy o aktivitách</strong> – kolik kilometrů jste uběhli, jak dlouho vám to trvalo. Můžete tak pozorovat i vlastní pokrok a od určité chvíle vám ručíme za to, že vám bude líto veškerou dřinu jen tak <strong>zahodit</strong>. Vynikající metodou, jak být stále v „běžecké pohotovosti“ je mít pár běžeckých bot a oblečení vždy po ruce – klidně i v práci – abyste mohli vyrazit ven bez toho, aniž byste se hodinu připravovali.

Jednoduše u běhání platí, že je třeba, abyste si udrželi <strong>zodpovědnost</strong>. Myslete na to, že pravidelným pohybem děláte něco <strong>pro sebe a své tělo</strong>, stejně jako pro dobrou náladu. Jakmile totiž budete mít sami ze sebe dobrý pocit, pozitivní energie z vás bude vyzařovat sama. Nemluvě o tom, že díky běhu budete také <strong>lépe spát</strong>. A pokud se vám podaří s běháním vytrvat i teď, když je venku skutečně mrazivo, nebojte se také odměnit – stanovujte si průběžné cíle a když jich dosáhnete, oslavte to..

Související články