FACESTARAutotestSvětová premiéra nového crossoveru Kia XCeed

Světová premiéra nového crossoveru Kia XCeed

.<strong>Kia oficiálně odhalila čtvrtou karosářskou verzi ryze evropské modelové rodiny Ceed. Po karoseriích hatchback, Sportswagon (kombi) a ProCeed ve stylu Shooting brake rozšiřuje portfolio o zcela nový crossover s označením XCeed. Chtěli byste ho vidět? Zapište si datum posledního víkendu v srpnu, kdy se představí při akci Auta na náplavce. Já tam budu, určitě!</strong>
<ul>
<li><strong>Délka 4395, šířka 1826, výška 1495</strong></li>
<li><strong>Zavazadlový prostor o objemu 426 litrů</strong></li>
<li><strong>16" nebo 18" litá kola</strong></li>
<li><strong>Nový lak karoserie Quantum Yellow vyhrazený pouze pro model XCeed</strong></li>
<li><strong>Volitelná audio sestava JBL Premium</strong></li>
<li><strong>5 pohonných jednotek</strong></li>
</ul>
<div class="mceTemp"></div>
Takhle nějak si představuji sexy sportovní crossover. Kia už dávno není jen korejská automobilka někde v pozadí. Naopak se tlačí kupředu a jde jí to fakt dobře. Modelová řada Ceed se jim moc povedla a je to vidět i na prodejních číslech a oblíbenosti uživatelů. Kia už dávno přeskočila francouzské nebo jiné asijské automobilky. Já z toho mám osobně radost a přeji jí to. XCeed jsem očekával s napětím a co se mě týče, je to trefa do černého nebo spíše do <a href="https://www.kia.com/cz/">Quantum</a> Yellow. Nejde o další bondovku s Danielem Craigem, ale o nový lak karoserie vyhrazený pouze pro model XCeed.
<h2><strong>Hezky sportovně</strong></h2>
Crossover XCeed se profiluje přesně mezi hatchback Ceed a model Sportage. Velkým bonusem bude prostornost interiéru, podobně jako nejprodávanější SUV vozy na evropském trhu. XCeed je vlastně sportovní alternativa k tradičním modelům SUV. Díky dosaženým hodnotám půjde o ideální poměr nižšího <a href="https://www.kia.com/cz/">sportovního</a> těžiště a vyvýšené pozici za volantem.

Kia zatím neuveřejnila, o jaké pohonné jednotky půjde. Můžeme vycházet z aktuálních modelů Ceed: benzinové 1.0 T-GDi, 1.4 T-GDi, 1.6 T-GDi a naftová 1.6 CRDi. Zaslechl jsem i zmínku o možné <a href="https://www.facestar.online/kategorie/autotest/">elektrifikaci</a> modelů v průběhu příštího roku. Pokud přijde model XCeed s variantou hybridu nebo plug-in hybridu, nebudu se osobně vůbec zlobit.
<h2><strong>Žluto černá je in</strong></h2>
V <a href="https://www.facestar.online/kategorie/autotest/">interiéru vozu</a> se můžeme těšit na nový barevný paket černého čalounění v kontrastu s výrazným žlutým prošíváním sedadel, výplněmi dveří a lesklých černých a žlutých akcentů v celé kabině vozu.

Kia XCeed nabídne bohatou sestavu bezpečnostních technologií, prvků konektivity i <a href="https://www.kia.com/cz/">infotainmentu</a>. Palubní navigace s dotykovým displejem o velikost až 10,25" nabídne funkci rozdělení obrazovky. To umožní řidiči souběžně ovládat a sledovat mnoho vlastností vozidla a upravit si displej dle svých požadavků. Já osobně se těším na volitelnou audio sestavu JBL Premium.

Městský crossover Kia XCeed navržený v evropském návrhářském centru Kia ve Frankfurtu se bude vyrábět ve výrobním závodu Kia ve slovenské Žilině. Vůz bude poskytován se standardní 7letou zárukou Kia (s omezením na 150 tis. km).

Věřím, že se nám podaří zařadit model Kia XCeed do redakčního testu <a href="https://www.facestar.online/kategorie/autotest/">Auto na týden</a> a už se moc těším, až se s Vámi podělím o zážitky za volantem!.

Související články