FACESTARZdravíPolovina lidí si kouše nehty! Na vině je stres a nuda

Polovina lidí si kouše nehty! Na vině je stres a nuda

Podle odborníků je tento zlozvyk důsledkem stresu, vnitřního napětí a potlačovaných negativních emocí. Jen 34 % respondentů striktně uvedlo, že si nehty nekouše, dvě třetiny respondentů odpověděly, že se s kousáním nehtů potýkají alespoň občas.

Respondenti uvedli, že nejčastěji si nehty koušou ve stresu (46 %) nebo naopak z nudy (45 %). Ptáte se, zda se s tímto zlozvykem dá skoncovat? Skončit s kousáním nehtů není vůbec jednoduché. Úplně skončit se zlozvykem se podařilo jen 10 % respondentů, více než polovina se o to snaží opakovaně a neúspěšně.

Jako nejčastěji uvedené důvody pro skoncování se zlozvykem respondenti uváděli, že okousané nehty nevypadají hezky ani esteticky. Hlavní motivací byla touha po hezkých nehtech a líbit se nebo strach o poničení zubů. Podrobněji o průzkumu najdete zde, stačí jen kliknout.

Co s poškozenými nehty? Kousání nehtů výrazně narušuje jejich strukturu. Jsou křehké a mohou se třepit. Je třeba jim dodat péči a hydrataci, ideální je ruce pravidelně hydratovat a promazávat. Aby oslabené nehty nabraly sílu, doplňujte také vitamíny A, D, křemík, železo a vápník. „Pro posílení, hydrataci a zvýšení pružnosti je rovněž vhodný speciální lak na nehty Sililevo. Nehty posiluje a obnovuje jejich poškozenou strukturu. Je vhodný pro všechny, které trápí viditelné problémy s nehty,“ říká Mgr. Monika Gogová ze společnosti Angelini Pharma Česká republika.

Související články