FACESTARKrásaOsm faktických neřestí, kterých se dopouštíme ve sprše! Děláte je také?

Osm faktických neřestí, kterých se dopouštíme ve sprše! Děláte je také?

Mycí žínku je třeba vyprat po třech až čtyřech použitích, a to nejlépe na nejvyšší teplotu. Čistit zuby ve sprše myjete si vlasy každý den? To všechno je bohužel skvělou živnou půdou pro bakterie. Na co dalšího potřeba dát si pozor?

1. Nevyměňujete žínku, mycí houbu

Praní zničí jak bakterie, tak pachy, keré se nahromadí z tělových olejů a mýdla. Lufu či houbu je třeba měnit každé tři až čtyři týdny.

2. Každý den používáte peeling

Možná máte za to, že každodenní peeling nejlépe odstraní špínu a mastnotu. Není tomu tak. Přílišné drhnutí pokožky způsobuje, že se naopak mastí více, a pak se na ní také uchytí více špíny a bakterií. Používejte jemný peeling nejlépe jen jednou týdně a před spaním.

3. Myjete si neučesané vlasy

Abyste zabránili lámání vlasů, rychle je před sprchováním pročešte. Nezacuchají se vám a nepoškodí se. Pokud se vám vlasy hodně cuchají, pročešte je ještě hřebenem s širokými zuby poté, co si aplikujete kondicionér. Pak je dobře opláchněte.

4. Čistíte si ve sprše zuby

Je to sice rychlejší, ale když děláte více věcí najednou, nevěnujete ani jedné dostatečnou pozornost. Zuby však vaši pozornost potřebují. Lékaři doporučují dvě minuty poctivého čištění, nejlépe elektrickým zubním kartáčkem.

5. Hned si oholíte nohy

Každý dnes spěchá. Takže jakmile pustíte sprchu, hned sáhnete po holicím strojku. Jestliže nemáte čas, bude lepší, když se neoholíte vůbec. Aby bylo holení efektivní, musíte počkat alespoň 15 minut, až chlupy díky horké vodě změknou a otevřou folikuly.

6. Myjete si vlasy každý den

Čím častěji si myjete vlasy, tím více se budou mastit. Víte proč? Protože vaše pokožka začne produkovat více mazu, aby časté vysušování kompenzovala. Omezte mytí šamponem na každý třetí den. Budete pak mít vlasy přirozeně, ale ne příliš promaštěné, budou lesklejší a zdravější.

7. Sprchujete se příliš horkou vodou

Když je venku zima, není nic příjemnějšího, než se zahřát v pořádně horké sprše. Příliš horká voda ale může způsobovat nepříjemné reakce pokožky – vysušení, svědění a dokonce ekzémy. Zkuste proto trochu nižší teplotu.

8. Zacházíte příliš hrubě s ručníkem

Když si vysoušíte ručníkem vlasy, pamatujte na to, že přílišná intenzita může zničit folikuly a způsobit, že budete mít vlasy poškozené, budou se lámat a vypadávat. Také si můžete způsobit nepříjemné reakce pokožky hlavy. Osušte vlasy jen lehce a nebalte je do ručníku.

Související články