FACESTARSex a vztahyOnline seznamování: Devět zaručených tipů, jak mít ten nejlepší profil

Online seznamování: Devět zaručených tipů, jak mít ten nejlepší profil

Bojíte se vyzkoušet online seznamování, nebo se vám nedaří tak, jak byste si představovala? Poradíme, jak na seznamce zaujmout. Díky našim 9 tipům vyšperkujete svůj profil a mezi muži si budete moci vybírat!

1. Nalaďte se na pozitivní vlnu

Online seznamování je čím dál častější způsob, jak najít ideální protějšek. Vyzbrojte se optimismem. Šance jsou vysoké! Na druhou stranu je třeba si nastavit reálná očekávání. „Buďte pozitivní a stejně naladěné lidi budete i přitahovat,“ říká Bela Gandhi, zakladatelka
a ředitelka Smart Dating Academy.

2. Málo seznamek, hodně kontaktů

Nevyužívejte více než dvě seznamky naráz. Pokud vám daná seznamka nevyhovuje, klidně zkuste jinou. Doporučuje se ale vydržet alespoň měsíc. To je doba, za kterou se stihne seznamka obměnit novými lidmi a nepřijdete tak o nikoho potenciálně zajímavého.

zdroj: freepik

Určitě se ale neomezujte v komunikaci s protějšky. Nesázejte vše na jednu kartu. Možná, že muž, který se vám zdál na začátku perfektní, bude mít slabší finiš a muž, který měl slabší fotky, vás uhrane svým ostrovtipem. V téhle dvořící fázi je vše otevřené.

3. Fotky

Bez dobrých fotek to nepůjde. Není se čemu divit, ale 90 % úspěchu při online seznamování tvoří právě ony. Titulní portrétovou fotku si proto nechte zhotovit
u profesionála, úsměv prosím.

TIP:Nemějte přehnaně moc, ale ani málo fotek. Ideální je počet okolo 5-6,“ říká Gandhi.

NE:

  • selfíčkům. Nechcete přece působit jako narcis?
  • fotkám s kamarádkami. Je fajn, že máte sociální život. Vážně ale chcete, aby vás budoucí milý porovnával s kamarádkami na fotce?
  • nepřehánějte to s roztomilými fotkami s dětmi a zvířátky. Jedna bohatě postačí.
  • polonahým fotkám. „Nechte něco také na představivosti protějšku,“ říká Gandhi. 

Pozor si dejte i na extrémní fotky z potápění, lezení po horách nebo safari, můžou působit jako vychloubání.

4. Chyby se nepromíjí

Fotky jsou stěžejní, nemalou pozornost ale věnujte i tomu, co o sobě na seznamku napíšete. Zkontrolujte si pečlivě, jestli nemáte v profilu nějaké gramatické chyby, nebo překlepy. Případně si text můžete zkopírovat do Wordu, který případné chyby odhalí za vás.

5. Vypadám jako Pamela Anderson a jsem abstinentka

Lhát se nemá. Na seznamkách už vůbec ne! Hodně seznamovacích stránek vyžaduje vyplnění krátkého profilového dotazníku. Určitě si v něm neubírejte na věku, váze
a nelžete ani o tom, jestli kouříte. Upřímnost se vám vyplatí. Šetříte tím čas sobě, ale
i ostatním. Spousta prvních rande se nepřetaví do druhého právě proto, že fotky jsou zastaralé nebo neodpovídá některá z profilových informací.

6. Nesdílejte přespříliš

Nesdílejte přespříliš z vašeho osobního života. To, že jste rozvedená, nebo jste překonala těžkou nemoc jsou velmi citlivé osobní informace. Ty na sebe můžete prozradit, až přijde ten správný čas a člověka poznáte osobně. Gandhi radí držet se jednoduchého pravidla: „Nikdy nesdílejte ve svém seznamkovém profilu nic, co byste o sobě neřekla na pracovním pohovoru.

7. Přídavná jména jsou váš nepřítel

Jsem kreativní, veselá, se smyslem pro dobrodružství… Samotná přídavná jména toho
o vás moc neprozradí. Je třeba být opravdu kreativní a ukázat, že taková opravdu jste. Nebojte se používat příklady. Mít smysl pro dobrodružství může znamenat pro každého něco jiného. Možná ráda zkoušíte adrenalinové sporty, možná to pro vás znamená experimentování v jídle?

8. Nechci muže s bradkou, ani abstinenta, který bydlí se svou matkou

Buďte pozitivní a zaměřte se spíše na ty, které chcete zaujmout než na výčet toho, co nehledáte. Zapomeňte na věty typu: „Nepište mi, pokud…“ Nevyžádané zprávy budete dostávat tak jako tak, prostě je ignorujte. Nešiřte negativitu, všechny tyhle „ne“, mohou budoucí partnery jen odrazovat.

9. Přezdívku volte opatrně

Pokud jste na seznamce, která vyžaduje přezdívku, buďte obezřetní při jejím výběru. „Kapitán láska“, ani číslo 69 v přezdívce nebude ten nejlepší nápad. Volte přezdívku, která napoví něco o vás a vašich zálibách, zvýšíte tak šanci na úspěch.

Související články