Nové soundbary Philips s Dolby Atmos vylepší bezdrátové repro s Ambilightem

Philips představil soundbar FB1 se specifikací 7.1.2, který nedávno získal prestižní ocenění EISA 2022/23. Ten dokonale doplní zajímavá bezdrátová reprosoustava FS1.

Tahle novinka FS1 se dá použít buď jako menší třípásmová multimediální reprosoustava nebo ji lze využít jako dvoupásmový efektový reproduktor s Dolby Atmos. A nechybí ani LED osvětlení, které pak řídí Ambilighttelevizoru. V kompaktní konstrukci reproduktoru se nachází 1″ výškový reproduktor, úhlový 2,5″ reproduktor usazený v horní části a 3,5″ subwoofer se dvěma pasivními zářiči. 

Pokud se model FS1 spáruje s kompatibilním televizorem zastávajícím funkci středového kanálu, pak lze reproduktor využít také jako pravý a levý zvukový kanál. V takovém případě se uživatelé mohou těšit na znatelné rozšíření zvukové scény se současným zachováním zřetelných a čistých dialogů.  

AV systém Fidelio je založený na bezdrátové multiroom technologii DTS Play-Fi a nabízí několik možných kombinací soundbaru FB1, subwooferu FW1 a reproduktoru FS1. Flexibilita sahá až do kanálové konfigurace 7.2.4. Systém navíc vždy automaticky detekuje připojená zařízení a následně optimalizuje jejich výkon. 

Soundbar pro každého

Čtyři nové modely soundbarů Philips poskytují skutečně široké možnosti pro vylepšení televizního zvuku. Všechny novinky – od modelu B7207 se soustavou 2.1 až po 3.1.2kanálový model B8907 – nabízejí vysoký výkon, bezdrátové subwoofery a možnost montáže na stěnu. 

Vůbec poprvé obsahují soundbary také výškové reproduktory s bočním vyzařováním přidané k levému a pravému kanálu. Tři nejvyšší soundbary z této řady disponují kompatibilitou s Dolby Atmos, připojením HDMI eARC s průchodem 4K a v neposlední řadě vyhrazeným středovým kanálem, jenž zajišťuje zřetelné dialogy i mimořádně širokou zvukovou scénu. 

Nejvyšším modelem v nové řadě je soundbar B8907 s působivým výkonem 720 W a dedikovanými výškovými reproduktory Dolby Atmos, které mají za úkol vytvořit skutečně pohlcující filmové zážitky. Díky konektivitě DTS Play-Fi je možné rozšířit jeho 3.1.2kanálový výkon až na zvukový systém 5.1.2 – stačí přidat zadní reproduktory, jež tuto technologii podporují.

Další v řadě, soundbar B8507, je ideálním doplňkem k televizoru Philips The One. Má totiž stejnou ideu: nabízí všechny základní funkce a možnosti připojení spolu s vysokým zvukovým výkonem 600 W, a to za příznivou cenu. Též model B8507 je kompatibilní s Dolby Atmos a konektivitou DTS Play-Fi.

Třetím z řady 3.1kanálových soundbarů je model B7807. I ten disponuje vyhrazeným středovým kanálem, přídavnými výškovými reproduktory s bočním vyzařováním, 8″ bezdrátovým subwooferem, kompatibilitou s Dolby Atmos, ovládáním Philips Easylink a především působivým výkonem 620 W. 

Model B7207 založený na 2.1kanálovém systému, který nabízí maximální výkon 520 W, kompatibilitu s Dolby Digital, připojení HDMI ARC a přídavné boční výškové reproduktory. To jej činí ideální volbou pro vstup do světa vylepšeného televizního zvuku.

Všechny novinky navíc podporují také možnost montáže na stěnu.