FACESTARAutotestNové Mitsubishi Space Star je taková malá velká hvězda

Nové Mitsubishi Space Star je taková malá velká hvězda

Když jsem z oken showroomu uviděl nebo spíš uslyšel přijíždět nového Mitsubishi Space Star nemohl jsem uvěřit vlastním očím. Hlavou problesklo klasické: „WTF?!?“ A na tváři se rozzářil hodně široký úsměv. K testování jsem dostal unikátní městský mini show car, za které bych se nemusel stydět ani ve filmové sérii Rychle a Zběsile.

Jen pro upřesnění, šlo o nový Mitsubishi Space Star ve výbavě Invite s motorem 1,2 Mivec. Ovšem navíc byl součástí auta sportovní Body Kit, na kterém byl černo-červeno-stříbrný celopolep. Uvnitř interiéru vévodily ala karbonové dekory, čalouněné koberce a červeně prošívané sedačky. Nejdůležitější ovšem byly sportovní pružiny Eibach, litá 16″ kola a hlavně zvukový booster výfuku Kufatec.

and

Kufatec na svém webu píše, že jde o německého výrobce špičkových aktivních výfuků Sound Booster pro osobní automobily. Vynikající efektivita zaručuje 100% věrohodnost. Pod tohle se můžu s čistým svědomím podepsat. Kohokoliv jsem potkal, očekával, že Mitsubishi Space Star jezdí 100 km/h pod 4 vteřiny a zfleku by se mohla účastnit i zlínské Barum rallye.

and

Malej ale šikovnej

Ovšem pod kapotou se nic nezměnilo. Srdcem vozu je hospodárný a lehký benzínový tříválec 1,2 využívající technologii proměnného časování ventilů MIVEC. Výkon motoru je 56 kW, což je na cestování po městě a mimo něj dostačující. Spokojeni budete i se spotřebou jen 4,9 l. Dokonce i já jsem se pohyboval se svou velmi svižnou jízdou lehounce přes 5 l/100 km.

and

Mitsubishi Space Star ovšem není žádné prťavé vozítko. Uvnitř budete prostorem velmi překvapeni. Rozhodně o nějakém mačkání není řeč. Do vozu se bez problémů vejdou 4 dospělí. Velkou pochvalu dávám za umístění IsoFixu. Nasadit nebo vyndat sedačku bylo rychlé a jednoduché (mnohem lepší řešení než třeba u koncernových vozů).

and

Ještě doplním, že objem zavazadlového prostoru je 235 l. Pro takové malé autíčko je to dostatečné a vejde se do něj i kdejaká krabice. Velkou radost jistě udělá multimediální systém SDA 3 se 7palcovým dotykovým displejem, který nabídne konektivitu se všemi mobilními telefony a zadní parkovací kameru.

and

Cestující chrání celkem 6 airbagů: čelní, boční a hlavové airbagy. Mimořádně robustní karoserie z vysokopevnostní oceli pohlcuje a rozptyluje energii nárazu ze všech směrů. Úžasný je také poměr otáčení. Otočíte se tzv. na pětníku. Stačí vám pouze 4,6 metru, což oceníte jak v nákupním centru, tak i na sídlišti.

Hodnocení Mitsubishi Space Star

Jako mini městský show car bude patřit k nezapomenutelným vozům. Přitáhl pozornost každého a bavil mě. Kdybych měl čerstvý řidičák, hodně bych si takové auto přál. A jelikož má nízkou spotřebu, bezpečnostní prvky a nijak závratný odpich, myslím si, že by se zalíbil i rodičům. Pokud hledáte menší vůz do rodiny, nebo i první auto pro dceru či syna, běžte Mitsubishi Space Star vyzkoušet. Uvidíte, že vás mile překvapí. Prohlídnout si ho můžete zde. Mě rozhodně překvapil. Na ten první pohled z showroomu na přijíždějící tuningové sexy autíčko asi nikdy nezapomenu.

and

Plusy a mínusy

+ Spousta vnitřního prostoru
+ Nízká spotřeba
+ Originální vzhled
+ Úžasný zvuk díky sound boosteru Kufatec
+ Pohodlné usazení a vyjmutí sedačky přes IsoFix
+ 6 airbagů
– 3 dny jsem se učil správně řadit, aby mi auto při rozjezdu nezhaslo
– Nelíbí se mi název MITSUBISHI na přední kapotě

Související články