FACESTARŽivotní stylObjevili jsme Nordic Walking: Zázračné hůlky pro sexy křivky do plavek i...

Objevili jsme Nordic Walking: Zázračné hůlky pro sexy křivky do plavek i pro zdraví

.<strong>Chůze je nejpřirozenější pohyb, na který v souvislosti s hubnutím, zpevněním postavy nebo se zdravým kloubů často zapomínáme. Abyste byli »šlang a fit«, nemusíte své tělo mučit v posilovně. Stačí objevit Nordic Walking.</strong><!–more–>

Pod anglickým názvem se neskrývá nic jiného než sportovní chůze se speciálně navrženými holemi, které přináší velice efektivní pohyb a snadnou cestu ke zvýšení fyzické kondice a to bez ohledu na věk, pohlaví, nebo aktuální fyzickou kondici. Podle výzkumů může být až o 46% efektivnější než klasická chůze.

Záleží jen tom, jak intenzivně se rozhodnete zapojit. Proto se také řadí mezi kardiofitness activity. Vše přitom vychází z intenzity práce horních končetin, nikoliv z rychlosti chůze. Proto můžou spolu v jedné skupině trénovat lidé různého věku i fyzické kondice.

Tuto pohybovou aktivity na čerstvém vzduchu tedy může dělat každý. Může posloužit jako prostředek ke snižování váhy, zvyšování fyzické kondice ale i řešení problémů s bolestmi zad a držením těla.

<span style="color: #ff0000;">Věděli jste, že?</span>

<span style="color: #ff0000;">Nordic Walking má kořeny ve Finsku a vedla k němu vlastně náhoda. Jednou se tady nevydařila zimní sezona a pro běh na lyžích bylo málo sněhu. Závod v této disciplíně byl ohrožený, ale nakonec přece jen odstartoval.  </span>

<span style="color: #ff0000;">Organizátoři zaimprovizovali a odstartovali běh bez lyží, ale s hůlkami v ruce. Byla to senzace, která si ihned získala celou řadu příznivců a chůze s hůlkami je dnes oblíbenou aktivitou nejen na severu. Ve Finsku je dokonce součástí běžného tělocviku na školách.</span>
<h3>Úspěch v přirozenosti pohybu</h3>
<strong>Pokud tedy umíte chodit, nemusíte se vůbec bát, že byste tuto technicky jednoduchou pohybovou aktivitu nezvládli.</strong> Jejím základem je chůze doplněná jen prací obou paží s hůlkami. Jedná se o střídavý pohyb takzvaný křižmochodný, kdy se střídá pravá ruka s levou nohou a naopak. Dochází tak ke koordinaci nohou a paží společně s odrazem pomocí holí.

and<img class="wp-image-22792 size-wcstandard" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/04/JM-03292016-Healthy-YAX_3582-550×366.jpg" alt="Základem Nordic Walking je chůze doplněná jen prací obou paží s hůlkami." width="550" height="366"> Základem Nordic Walking je chůze doplněná jen prací obou paží s hůlkami.

Celkem při ní navíc zapojujeme 90 procent svalstva celého těla, zatímco u jiných sportů je to tak polovina.  Za hodinu strávenou severskou chůzí můžeme také spálit až 400 kalorií. Při chůzi s holemi se navíc zapojují obě dvě mozkové hemisféry a to je pozitivní. Dobře zvládnutá technika této chůze také pomáhá upravit nevhodné držení těla, protože je zapojena podstatná část svalů těla. Proto se také tato aktivita uplatňuje jako součást rehabilitace po některých operacích pohybového aparátu.
<h3>Pohodlí na prvním místě</h3>
<em>Mít chuť a hůlky v rukou, ale nestačí. I když patří Nordic Walking ke sportovním aktivitám, na které potřebujete minimum věcí a minimálně do něj investujete, nikdy byste neměli podceňovat obuv. Ta by měla být nejen pohodlná, ale hlavně kvalitní. A stejně jako u každé aktivity je i zde na místě preferovat specializované produkty. Unikátním jsou například boty s patentovou technologií Balance-Step, která pomáhá správnému držení těla a výrazně odlehčuje při chůzi patám.</em>
<h3>Sport pro zdravé srdce</h3>
<em>A jestliže se této aktivitě budete pravidelně věnovat minimálně 3x týdně, je dokázáno, že dochází k významnému poklesu tepové srdeční frekvence. Ať už se tedy rozhodnete pro Nordic Walking z jakéhokoliv důvodu a spadáte do jakékoliv věkové kategorie, nikdy byste neměli podceňovat rozehřátí a následné zrealxování svalů. </em>

<em>Procvičení před chůzí a následný strečink po odložení hůlek je tedy nezbytnou součástí každého výšlapu, ale aby svaly opravdu pracovaly, tak jak mají, je dobré jim pomoci speciálními přípravky. Jedním z nich je například ten od českého výrobce Alpa Sport a Relax. Speciální emulze z nové edice Alpa Sport Star připraví tělo na fyzickou zátěž a stejně dobře zafungují také po ní. A je úplně jedno, jestli jste sportovec, nebo se hýbete jen pro radost.</em>

Tip na závěr

and<img class=" wp-image-22791" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/04/ALPA-emulze-hrejiva_tuba-2-250×585.jpg" alt="Alpa emulze výborně zafunguje také  na zatuhlé svalstvo, které uvolní a zbaví bolesti." width="91" height="213"> Alpa emulze výborně zafunguje také  na zatuhlé svalstvo, které uvolní a zbaví bolesti.

<strong>ALPA Sport Star hřejivá emulze START</strong>

and<img class=" wp-image-22790" src="https://www.facestar.online/wp-content/uploads/2018/04/ALPA-emulze-chladiva_tuba-2-250×585.jpg" alt="Emulzní masáž dopřeje svalům uvolnění a relax po sportu nebo fyzické námaze." width="95" height="222"> Emulzní masáž dopřeje svalům uvolnění a relax po sportu nebo fyzické námaze.

Emulze, která prokrví a zahřeje svaly a tím je připraví na vyšší zátěž. Zázvorový extrakt a kafr prokrví svaly a prohřejí svaly, tak aby zvládly námahu bez přetížení. Alpa emulze výborně zafunguje také na zatuhlé svalstvo, které uvolní a zbaví bolesti.

<strong>ALPA Sport Star chladivá emulze RELAX uvolní svaly po námaze</strong>

Emulzní masáž dopřeje svalům uvolnění a relax po sportu nebo fyzické námaze. Mentol a silice ze sibiřské jedle uvolňují svaly, obnovují  rovnováhu a podporují  jejich regeneraci. Přípravek odstraňuje svalové napětí a s ním spojené bolesti. Mentol postižená místa příjemně zchladí a kreatin pomůže dostat se zpět do kondice.

 

 .

Související články