FACESTARŽivotní stylŠvédský lék na zákaz kouření? Žvýkejte jednoduše nikotin

Švédský lék na zákaz kouření? Žvýkejte jednoduše nikotin

Čtvrtina dospělých v Česku kouří. A řada z nich se opakovaně snaží s kouřením přestat či alespoň snížit zdravotní rizika. Opřít se nyní mohou o další nové technologie.

V některých evropských zemích včetně Česka je k dispozici nový produkt, který nabízí kuřákům a uživatelům nikotinu další uspokojivý způsob, jak konzumovat nikotin bez kouře a zápachu. Jedná se o inovativní nikotinové sáčky LYFT, které si uživatel vloží pod horní ret. Může tak pohodlně a diskrétně užívat nikotin na cestách či v práci, aniž by obtěžoval okolí.

Nikotinové sáčky pochází ze Švédska, kde je tzv. snus tradiční záležitostí a řadu uživatelů má i v dalších severských zemích, v USA nebo třeba ve Švýcarsku. Na rozdíl od snusu však LYFT neobsahuje tabák. Sáčky jsou vyrobeny z vysoce kvalitních surovin, kromě nikotinu obsahují vodu, eukalyptus, celulózová vlákna z borovice a aromatické látky či sladidla.

Užívání těchto produktů je potenciálně méně rizikové než kouření klasických cigaret. Je všeobecně známo, že nejvíce škodlivin vzniká při procesu hoření, spalováním tabáku a následným vdechováním kouře.

Tyto nikotinové sáčky však žádný tabák neobsahují a samozřejmě nehoří. Pro ty, co holdují nikotinu, je to další cesta k budoucnosti bez kouře.

Související články