FACESTARBydleníNebreptá, šetří vodu a nic nerozbije: Myčka nádobí je lepší než služka

Nebreptá, šetří vodu a nic nerozbije: Myčka nádobí je lepší než služka

Zapomeňte na čas strávený u kuchyňského dřezu při mytí nádobí! Myčky nové generace umožňují nastavit program mytí podle míry znečištění, což je způsob, jak ušetřit energii, vodu a čas.

Seznamte se s myčkami nádobí skandinávské značky ASKO, které přinášejí principy myček
z profesionálních zátěžových provozů i do luxusních domovů. Odolné, úsporné spotřebiče s robustní konstrukcí mají klíčové prvky rozhodující o dlouhé životnosti z nerezové oceli. Jako jediné myčky na trhu mají čtyři mycí regály a největší kapacitu na světě – 17 sad
nádobí. Pro skvělý výsledek využívají unikátní extra čisticí režim, až 11 ostřikovacích zón a turbo sušení se dvěma ventilátory.

Více oceli, méně plastu

Žádný jiný materiál nevydrží to, co ocel. A to je důvod, proč mají myčky ASKO osm nejdůležitějších komponentů vyrobených z kvalitní tvrzené oceli, a nikoliv z plastu. Jsou to mycí kontejner, mycí koš, ostřikovací ramena, ostřikovací trubice, síta, vnější základna, nohy a topení. Proto se myčky ASKO pyšní dlouhou životností. Nejnovější řada DW60 s prestižním oceněním iF Design Award 2022 dokonce prošla nezávislým testem na ekvivalent pravidelného používání po dobu dlouhých 20 let. Bude tedy spolehlivě sloužit víc než jednu generaci.

Největší kapacita na světě

Myčky ASKO jsou jako jediné na trhu vybavené čtyřmi koši a mají největší kapacitu na světě – poradí si se 17 sadami nádobí sestávajícími ze dvou stovek talířů, příborů, náčiní, šálků s podšálky, sklenic, mis i menších hrnců. V případě potřeby jde třetí koš vyjmout a do druhého koše vyrovnat například vyšší sklenice.

Myčky jsou osazené třemi ostřikovacími rameny, která dokonale obsáhnou celý vnitřní prostor. Nemusíte se bát, že byste v myčce zapomněli nějaké šálky nebo náčiní – vnitřní prostor je totiž osvětlený. O probíhajícím programu vás bude informovat světelný paprsek, který mění barvu podle 2 fáze, ve které se cyklus nachází, takže nebudete muset otevírat dvířka, abyste zjistili, jestli už nádobí
připravené k zaklizení.

Excelentní čistota

O skutečně čisté nádobí se postará jen opravdu čistá myčka. Proto fungují myčky ASKO tak, že čisticí cyklus spustí až tehdy, když je nádobí opláchnuté a filtr vyčištěný. Hlavní mytí tak proběhne v čisté vodě, s čistými povrchy nádobí a prázdným filtrem pomocí systému 11 trysek s velmi účinnými ostřikovacími zónami. Dvě najdete pod spodním košem a jsou tu proto, aby si poradily i se zaschlými a připečenými zbytky jídla na hrncích a pánvích. Jedna tryska se soustředí jen na příbory.

Dokonale suché

I sušicí systém je promyšlený. Jeden ventilátor, umístěný ve dveřích myčky, odvádí vzduch zbavený vlhkosti z myčky ven a současně dovnitř přivádí chladnější vzduch z místnosti. Nádobí i dvířka myčky budou vždy naprosto suché. Pokud máte ale v myčce nádobí, které vyžaduje delší dobu sušení, můžete aktivovat expresní turbo sušení s druhým ventilátorem přímo uvnitř myčky, který zlepší a zrychlí intenzitu sušení například plastového nádobí.

Kombinované turbo sušení pak využívá sušení pomocí obou větráků s dosušováním při pootevřených dvířkách. V počáteční fázi se do komory přivádí suchý vnější vzduch, aby se zlepšila kondenzace. Po určité době ale začne ventilátor odvádět z myčky vzduch zbavený vlhkosti a otevřou se dvířka, aby se dovnitř dostalo víc suchého vzduchu. Je to účinné a úsporné.

Na trh míří elitní novinka

Nové, plně integrované chytré myčky ASKOz řady DW60 s integrovanou wifi se pyšní prestižním mezinárodním oceněním iF Design Award 2022. Mají největší ložnou výšku, největší nosnost a největší kapacitu na světě – pojmou až 17 jídelních souprav, to je téměř 200 kusů nádobí, které jde vyrovnat do čtyř košů. Novinka je nezávisle testována na ekvivalent pravidelného používání po dobu dlouhých 20 let. Přichází s několika chytrými udržitelnými funkcemi pro mytí a sušení a současně splňuje nejvyšší hygienické standardy tím, že pomocí UV světla eliminuje 99,99999 % bakterií, plísní, virů a dalších patogenů i při úsporném ECO programu s nízkou teplotou.

Hlavní mytí proběhne až po oplachu a automatickém vyčištění filtru v čisté vodě, s čistými povrchy nádobí a prázdným filtrem pomocí systému 11 trysek s velmi účinnými ostřikovacími zónami. K nejvyšší kvalitě přispívají nejen konstrukční řešení a technologie, ale i řemeslné provedení a použité materiály – osm nejdůležitějších komponentů je vyrobených z tvrzené oceli, a nikoliv z plastu.

Díky tomu jsou myčky ASKO DW60 nejspolehlivějšími a nejekologičtějšími myčkami na světě a etalonem trhu, pokud jde o hygienu a udržitelnost. Ovládají se i na dálku prostřednictvím aplikace ConnectLife a mobilu.

K vidění již brzy v showroomu ASKO v Praze. Cena na vyžádání.

Související články