FACESTARBydleníNa velikosti záleží: Americká lednice pojme velký víkendový nákup

Na velikosti záleží: Americká lednice pojme velký víkendový nákup

Americké chladničky dají šmrnc jakékoliv kuchyni. S povrchem z extravagantního broušeného nerezu a integrovaným barem budou spolehlivě tím prvním, na co upřete zrak. Uvnitř pak nabídnou snadno přístupný velký skladovací prostor, který se může dokonce proměňovat podle vaší potřeby. Mohou však mít i subtilnější rozměry vhodné do menších kuchyní v bytech. Je čas přehodnotit stávající výbavu a sáhnout po modernější chladničce, nemyslíte? 

Čtyřdveřové chladničky

Klasické „ameriky“ mívají na šířku 90 cm a jsou dvoudveřové. Za levým, zpravidla útlejším dveřním křídlem se ukrývá mraznička, vpravo je pak velkorysá chladnička. Praktičtějším uspořádáním je však čtyřdveřová chladnička. Má kapacitu klasické americké chladničky atakující až hranici 600 l úložného prostoru, avšak je úspornější. Když dostanete na něco chuť, stačí otevřít mnohem menší prostor. Následné obnovení optimální teploty je proto ekonomičtější.

Další velkou výhodou je to, že v chladicím prostoru budete mít k dispozici police přes celou šířku spotřebiče, kam pohodlně umístíte i tácky s pohoštěním. Také manipulace bude velmi pohodlná – dveřní křídla jsou totiž v porovnání s klasickou kombinovanou chladničkou užší, a tedy potřebují pro otevření méně místa.

Čtyřdveřové chladničky můžete mít nejen v obvyklé šířce 90 cm, ale i v šířce 80 cm. Ještě subtilnější jsou chladničky typu French Door, které mají místo mrazničky s dvířky dva hluboké mrazicí šuplíky. Mohou mít na šířku dokonce jen 70 cm a vystačí si s prostorem srovnatelným s tím, jaký potřebují obyčejné kombinované chladničky.

Technologie Total NoFrost

K tomu, aby si všechny uložené potraviny uchovaly co nejdéle perfektní kondici, potřebujete moderní technologie. Například Hisense RQ760N4AFF z extravagantního černého broušeného nerezu má pokročilou beznámrazovou technologii Total NoFrost se dvěma chladicími okruhy. „Jde o jeden z nejlepších chladicích systémů na trhu, který zabraňuje hromadění ledu a námrazy a zaručuje nízkou spotřebu elektrické energie. V mrazničce se k sobě potraviny nelepí, prostor je čistý a uklizený. Spolu s inteligentním systémem Multi AirFlow je v celém prostoru spotřebiče ideální klima a potraviny vydrží déle čerstvé bez ohledu na to, kam je umístíte. Odpadá neoblíbené odmrazování,“ vysvětluje Rok Omladič, odborník společnosti Hisense.

Úspora energie

Režim „úspora energie“ vám pomůže minimalizovat náklady na chod spotřebiče a zároveň udržet potraviny čerstvé. Teplota v chladničce se automaticky přepne na 6 °C a v mrazničce na -17 °C. Energii pomáhá výrazně šetřit i režim „dovolená“. V tomto nastavení se teplota v chladničce automaticky přepne na 8 °C a v mrazničce na -18 °C, automaticky se vypne výrobník ledu. 

Konvertibilní prostor 

Někdy potřebujete víc prostoru v chladničce a jindy zase máte víc potravin ke krátkodobému nebo dlouhodobému zamrazení. „Pro tyto situace se hodí konvertibilní zásuvky, které najdete v pravé spodní části zmíněné Hisense RQ760N4AFF. Umožňují regulaci teploty od +5 až po -20 . Můžete si tak vybrat, jestli v zásuvce nastavíte teplotou pro maso, ryby nebo sýry, vychladíte nápoje, nebo uložíte třeba zbytky od oběda, které zkonzumujete do týdne, do měsíce nebo za delší dobu,“ doplňuje Rok Omladič z Hisense.

Tato luxusní chladnička s šířkou 90 cm nabízí i dvě extra velké zásuvky na zeleninu a ovoce i praktický Fresh Box s teplotou kolem 0 ℃ pro skladování ryb a masa. Prakticky uspořádaná je i mraznička se speciální horní policovou přihrádkou pro snadný přístup k oblíbeným  pochoutkám. V horních dvířkách vlevo je integrovaný výrobník ledu a automat na chladnou vodu, v mrazničce pak najdete výrobník zmrzliny, obojí bez nutnosti připojení na vodovod. Luxusní tichá chladnička s invertorovým kompresorem a antibakteriální ochranou je k dispozici i ve světlém broušeném nerezu.

XXL chlazení

Pokud máte pro designovou chladničku na šířku jen 80 cm, nabízí se novinka Hisense RQ563N4SWF1. Jde o čtyřdveřovou „ameriku“ v atraktivním černém broušeném nerezu s dávkovačem chladné vody ve dvířkách a s velkou úložnou kapacitou 454 l. V úrovni očí najdete to, co často potřebujete. A naopak mražené potraviny, po kterých saháte jen občas, jsou umístěné dole ve dvou mrazicích oddílech. 

Související články