FACESTARAutotestTest Mitsubishi Space Star: sexy městské vozítko

Test Mitsubishi Space Star: sexy městské vozítko

Jméno Space Star užívalo na přelomu tisíciletí MPV, nyní se název vrátil, ale patří krásnému malému vozítku. V silně nabité konkurenci se Mitsubishi Space Star snaží zaujmout bohatou výbavou a zajímavou cenou. Podaří se mu to?

Vůz je ideální pro ty, kdo hledají malé levné auto se slušnou výbavou. Možná pro starší pár, který nehledá přetechnizované auto a vyhovuje mu praktičnost a jednoduchost. Nebo jako první auto pro dceru či syna, kterého nechce rodič před kamarády potopit ojetou škodovkou, může být Space Star se třemi diamanty ve znaku zajímavou volbou. Vzhled vozu potěší nejedno oko. Vůz vypadá moderně a nadčasově. Mladé řidiče potěší zadní křídlo se třetím brzdovým světlem. Ostudu s ním rozhodně nikde neuděláte. Právě naopak. Když jsem zaparkoval před kanceláří, tak se v té městské šedi (čti stříbrná, bílá a černá barva aut) bronzový Space Star krásně vyjímal.

Space znamená prostor

Čalouněné sedačky jsou pohodlné, ale bez bočního vedení. Překvapil mě relativně vysoký posed, díky němu jsem měl z auta dobrý výhled a velký přehled o dění na silnici. Za což vděčím i velkým zpětným zrcátkům. Zadní sedadla nabízí dost místa i pro dospělého člověka. Space z názvu vozu totiž kromě vesmíru znamená i prostor a to se Mitsubishi povedlo splnit. Palubní deska je přehledná, zpracování interiéru je na dobré úrovni, vše lícuje a nikde nic nevrže.

Co mě přivádělo k šílenství byla anténa vyvedená do pravého horního rohu čelního skla a pak kulaté boční průduchy klimatizace. Středové průduchy jsou obdélníkové a mají pěkný moderní design. Krajní jsou kulaté a vypadají děsně jako z devadesátých let. Toho, kdo to schválil bych nechal za trest týden zpívat karaoke pod orlojem.

Jde to udělat levně a dobře?

Už v základní ceně, která začíná na 239.850 Kč dostanete bohatou výbavu obsahující digitální rádio s CD přehrávačem a podporou MP3, čtyři reproduktory, ovládání na volantu, Bluetooth, USB, klimatizaci, elektrické ovládání zpětných zrcátek a všech oken. K tomu nezapomeňte přičíst záruku 5 let a hned máte motivaci ke koupi a výhodu před konkurencí. Já dostal k dispozici vůz ve vyšší výbavě s 6,5″ obrazovkou multimediálního systému jehož ovládání bylo funkční a rychlé. Připojení telefonu nebyl také žádný problém. Zavazadlový prostor nabídne 235 litrů, což je pro pár nebo jednoho cestujícího dostatečné množství.

K dispozici jsem měl benzinovou verzi s motorem 1,2 MIVEC o výkonu 59 kW (80 koní) s manuální pětistupňovou převodovkou. Řazení je přesné a rychlé. Auto v městském pohybu nikoho nebrzdí, je svižné. Mimo město se s ním také jezdí velmi dobře. Dálnice ovšem může být problém. Ne, že by si s ním Space Star nevěděl rady, ale hluk od motoru je v kabině docela nepříjemný. Překvapením byl podvozek, který je pohodlný a poradí si bez problémů s většinou nerovností.

Závěr Mitsubishi Space Star

Myslím si, že Mitsubishi Space Star může být vhodný pro ty, kdo hledají malé a levné auto. Pro ty, kteří nechtějí výstřední vůz ale ani takový, který vidíte kolem sebe několikrát za den. Není dokonalý, má pár záporů, ale převažují klady. Pokud hledáte malé auto za nízkou cenu, nebojte se Mitsubishi Space Star vyzkoušet. Třeba se Vám zalíbí, přidáte k základní výbavě nějaké doplňky a budete mít skvělé malé auto s bohatou výbavou a cenovkou pod 300 tisíc korun.

Plusy a mínusy

+ Design
+ Pořizovací cena
+ Bohatá základní výbava
+ Dobrý výhled z vozu
+ Záruka 5 let
+ Pohodlný podvozek
– Hluk motoru kabině
– Boční průduchy klimatizace
– Anténa v čelním skle

Související články