FACESTARŽivotní stylHubnutí běžnými potravinami aneb stačí jedna lžička!

Hubnutí běžnými potravinami aneb stačí jedna lžička!

Jedna lžička denně stačí nato abyste se cítila líp! Věděli jste, že je možné hubnutí běžnými potravinami? Našli jsme pro vás potraviny, které vám rozproudí krev v žilách, zvýší chuť na sex a zlepší zdraví.

1. Lžička jablečného octa

Když do 350 ml vody přidáte lžičku octa, dodáte tělu živiny, které ze samotné vody nezískáte. Zároveň do těla dostanete důležitou dávku tekutin a ocet vám pomůže vyrovnat hladinu cukru v krvi.

2. Lžička medu

V kvalitním medu, který neprošel tepelnou úpravou, jsou enzymy a antioxidanty, které jsou velmi prospěšné pro náši trávicí soustavu. Proto med kupujte raději od osvědčených včelařů. Tepelnou úpravou se totiž všechny ničí.

andLžička medu

3. Lžička kokosového oleje

Kokosový olej je prospěšný v mnoha ohledech. Obsahuje sice větší množství nasycených mastných kyselin, ale není to tentýž tuk, jaký najdete v cheesburgeru. Můžete ho používat na vaření i konzumovat přímo. Pomůže vám dosáhnout dříve pocitu nasycení a povzbuzuje spalování tuků.

andkokosový olej

4. Lžička zázvoru

Zázvor přímo pomáhá odbourávat tuky. Při hubnutí je důležité, abychom dbali na to, že se chceme zbavit právě tukových tkání, ne pouze vody nebo svalové hmoty. Nemusíte sníst samotnou lžičku strouhaného nebo mletého zázvoru. Dejte si ji do jídla, keré si připravujete třeba k obědu. Zázvor je krásným příkladem toho, že hubnutí běžnými potravinami je opravdu možné.

andhubnutí běžnou potravinou - zázvorem

5. Lžička tymiánu

Když vám něco nechutná, je dost malá pravděpodobnost, že toho sníte celou lžičku. Tymián je ovšem koření, které se hodí do velkého množství jídel. Obsahuje velké množství antioxidantů a minerálů. Dobře ochutí například kuřecí prsa, která jsou dietní a dodají vám potřebné bílkoviny.

andkoření tymián

6. Lžička kurkumy

Velké množství antioxidantů obsažených v tomto exotickém koření také pomáhá spalovat tuky. Kurkuma se používá především v indické kuchyni, ale můžeme s ní trošku experimentovat a ochucovat jí libové maso. Také je možné ji přidávat do čajů a kombinovat třeba se zázvorem.

7. Lžička lněného semínka

Lněné semínko vás zasytí, obsahuje vlákninu, antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny. Výborně se hodí do salátů a můžete je přidat i do smoothies, aniž byste změnili jejich chuť.

andlněné semínko

8. Lžička skořice

Skořice je nejen dobré koření do sladkých pokrmů, ale může pomoci i s hubnutím. Výborný recept je smíchat lžičku skořice se lžičkou medu a zalít horkou vodou. Tento „čaj“ můžete pít kdykoli během dne. Skořice je skvělým zdrojem vlákniny a minerálů.

andlžička skořice

9. Lžička citrónové šťávy

Citrón pomáhá čistit organismus, což je při redukci váhy vždy důležité. Když budete každé ráno začínat se lžičkou citrónové šťávy rozmíchanou v horké vodě, dostanete důležitou dávku vitaminu C a pomůže vám k lepšímu trávení.

10. Lžička kakaa

Čokoláda je zdravá potravina, ale obsahuje cukr. Abyste se vyhnuli zbytečnému cukru, zkuste konzumovat kakaový prášek. Přidávat ho můžete například do smoothies. Ukojí vaše chutě na sladké a dodá tělu spoustu antioxidantů.

andlžička kakaa

11. Lžička rozmačkaného avokáda

Avokádo obsahuje velké množství vlákniny. Když jeho dužinu rozmačkáte, bude ještě snadnější ji strávit. Také obsahuje zdravé tuky, které pomůžou tělesný tuk odbourávat, nikoli získávat. Také je výborným zdrojem draslíku, což je při redukční dietě důležitý minerál. Můžete je jíst kdykoli během dne. 

Související články