FACESTARŽivotní stylKoloběžky opět v kurzu: Známe důvody, proč jednu mít

Koloběžky opět v kurzu: Známe důvody, proč jednu mít

Slovo koloběžka v mnohých z nás vyvolá vzpomínky na dobu našeho dětství, které bylo s tímto dopravním prostředkem nerozlučně spjato. Teď však při procházkách městem nespatříme pouze děti brázdící silnice na koloběžkách. Jsou to dospělí, kteří díky těmto dvoukolovým nádherám udržují svou kondici na skvělé úrovni, a ještě jsou při tom IN. 

Páteř a klouby vám poděkují

Snad nejvýznamnějším kladem jízdy na koloběžce je její pozitivní působení na naši opěrnou soustavu. Vyhneme se bolesti zad, a to díky blahodárnému účinku koloběhu, který zpevní zádové svalstvo a procvičí svaly, které nejsou při běžných činnostech tak často využívané. Koloběžka také stabilizuje kyčle a trup, což také uleví naší páteři. Při rehabilitacích je jízda na koloběžce brána jako dynamická forma tréninku, která pomáhá lepší koordinaci našich končetin.

Sbohem celulitido!

Nejen z hlediska zdravotního, ale také estetického můžeme používání koloběžky doporučit. Vědci zjistili, že při jízdě na koloběžce spálíme až o 30 % více kalorií než při obyčejném běhu. A protože koloběžka protahuje a zpevňuje svaly, poznáme to při častém používání velmi rychle na naší postavě. Nejen, že je naše tělo pevnější, vysportovanější. Zmizí z nás i neoblíbená pomerančová kůže. Koloběžka je ideálním sportem na hubnutí bez toho, aniž bychom museli hladovět.

Buďte módní

Jak jsme již zmiňovali výše, koloběžkování je prostě a jednoduše cool. Koloběžku můžete brát i jako skvělý módní doplněk. Je jen na vás, jakou si vyberete barvu, velikost koleček, či její celkové tvarování. Existují také různé druhy tohoto vozítka: Koloběžka pro děti, pro začátečníky i náročné uživatele, koloběžka do hor nebo skládací koloběžka, kterou uschováte vždy a všude.

Vychytávající doplňky ke koloběžce vám také vyrazí dech. Existují koloběžky, které mají v základní výbavě dětskou sedačku. Jiné zase košíček pro vašeho čtyřnohého miláčka. Koloběžky jdou s dobou a kdo alespoň jednu nevlastní, jako by nebyl.

Související články