FACESTARSex a vztahyKdy váš sexuální život získá novou jiskru? Zjistěte to

Kdy váš sexuální život získá novou jiskru? Zjistěte to

Stává se vám to často, že váš intimní život má trhliny? Péče o děti, práce, domácnost a kde je čas na zábavu? Přečtěte si, kde může být hlavní problém.

Každý by čas od času rád věděl, zda má smysl setrvávat ve vztahu, který už se stává rutinou a ve kterém sexuální život den za dnem uvadá. Někomu se může zdát, že nejlepší, co může udělat, je změnit partnera. Osud vašeho vztahu však neodhalí hvězdy ani křišťálová koule, ale vědecký výzkum.

Vědci z několika amerických univerzit objevili během výzkumu překvapivou zákonitost. Zkoumali údaje, které získali od 1656 vdaných žen a ženatých mužů ve věku 57 až 85 let a zjistili, že křivka jejich sexuálního života má tvar písmene U.

Na počátku manželství byla frekvence sexu vysoká, ale stejně vysoká byla i později. Mezi tím byl ovšem velmi hluboký propad. K novému vzestupu však došlo až po padesáti letech trvání manželství.

Sex zraje jako víno

Ukazuje se tedy, že sex je jako dobré víno. S věkem je lepší a lepší. Důvodem bude nejspíš to, že čím jste starší, tím lépe se dokážete uvolnit a také máte větší sebedůvěru. S věkem podle autorů studie lidé získávají větší stabilitu což jim pomáhá řešit manželské konflikty a pomáhá k pravidelné sexuální aktivitě ve vyšším věku.

Další překvapivé výsledky výzkumu

Výzkum dále ukázal, že více sexu si užívají ty páry, které zůstanou v prvním manželství. Neznamená to však, že jejich sexuální život je kvalitnější a že prožívají větší míru uspokojení. Ti, kterým první manželství nevydrželo, rozhodně nemusí těm prvním závidět lepší sex. Mají ho pouze méně často.

Další výhodou dlouhodobého vztahu je, že mezi partnery panuje větší vzájemná důvěra. Manželství, které po tak dlouhé době stále trvá, je větší zárukou, že ten druhý nikam neodejde. Očekávání, že vztah nadále potrvá a neskončí, více stojí za to, abyste do něj investovali. To se samozřejmě týká také intimní oblasti.

Související články