FACESTARBydleníJarní dekorace u vás doma: V kurzu jsou květiny a barvy

Jarní dekorace u vás doma: V kurzu jsou květiny a barvy

Žlutá barva obecně symbolizuje teplo. Z hlediska psychologie je to barva veselá a povzbuzující, pomáhá navodit harmonii a souznění. A to jsou přesně aspekty, které doma všichni potřebujeme. 

Hřejivé sluneční paprsky

Při zařizování si však dejte pozor, v jaké míře a kde žlutou umístíte. Rozhodně se nehodí do prostoru, kam směřuje váš zrak, tedy za monitor počítače nebo za televizní obrazovku. V takovém případě může způsobovat únavu očí. Chcete-li domů dostat veselou žlutou, zaměřte se na textilie.

Květiny všude kolem nás

Nechte svůj byt rozkvést, vždyť co je na jaře krásnější, než všudypřítomné květiny a pučící stromy. I doma si můžete užívat jarní náladu. Můžete začít něčím menším, třeba speciálními květinovými dekoracemi. Pokud ale nemáte zahradnické sklony, zaměřte se na drobné bytové doplňky – květované povlaky na dekorační polštářky, přehozy, ubrusy a prostírání, závěsy…<

Odvážnější povahy mohou sáhnout po tapetách. V této oblasti je výběr skutečně pestrý, od realistických vzorů, přes minimalistické obrazce až po abstraktní dekory imitující rozkvetlou louku. Při výběru místa pro vzorovanou tapetu pamatujte na základní pravidlo: méně je více! Chcete-li např. vyzdobit tapetou obývací pokoj, vyberte jednu stěnu, nebo jen její část, která je dobře viditelná a nezakrývá ji moc nábytku (třeba za pohovkou, za televizní obrazovkou).

Kdybyste květovanou tapetou polepili celý pokoj, jak měly ve zvyku naše babičky, jarní harmonii byste spolehlivě zabili.<

5 kroků k jarní náladě

Nechcete malovat, tapetovat, nebo nakupovat nové dekorace a doplňky? Nevadí, i tak si můžete doma navodit jarní atmosféru. A jak? Říká se tomu jarní očista. Nebojte, nebudeme mluvit o úklidu, ten přece provádíme všichni pravidelně a ne jen dvakrát do roka. Řeč je o pár jednoduchých krocích, které všem připomenou, že jaro už je tady:

– všechno, co připomíná zimu, uskladněte – kabáty a zimní boty musí z předsíně už zmizet
– vyměňte / vyperte všechny záclony a závěsy, jejich svěží vůně se postará o zbytek
– oprašte posezení na balkoně a vytáhněte květinové truhlíky
– naaranžujte na stůl řezané květiny
– upečte něco sladkého a barevného, třeba naše rozkošné a lahodné cupcakes

Nakonec si uvařte nějaký povzbuzující detoxikační čaj, nebo vymačkejte čerstvou ovocnou šťávu, hoďte si nohy na stůl a užívejte jarní náladu.

Jak se doma připravujete na jaro vy? Máte nějaké speciální tipy? Pokud ano, podělte se o ně s námi.

Související články