FACESTARNezařazenéJak skoncovat s cigaretami?

Jak skoncovat s cigaretami?

.<strong>Pokud kouříte a přemýšlíte, jak s cigaretami skončit, jste na dobré cestě ke zdravějšímu životnímu stylu. Jenže jak udělat ten poslední krok? Spousta lidí si ho plánuje na přelom roku a možná jste mezi nimi i vy. Pravdou je, že v posledních letech cigarety vycházejí z módy čím dál víc, a na trhu se objevují další a další alternativy tradičního kouření. Jaké jsou možnosti?</strong><!–more–>

Díky moderním technologiím už nemusí být típnutí poslední cigarety utrpením.  Choutky na nikotin můžete držet „na uzdě“ třeba pomocí elektronické cigarety. Ta neobsahuje tabák, ale speciální kapalinu, takzvaný e-liquid.  Funguje totiž na bázi vaporizéru – přístroj mění kapalné skupenství na plynné, tudíž nevzniká kouř jako u klasických cigaret, ale pouze pára. Výhodou je volitelné množství nikotinu.  Elektronickou cigaretu si lze navíc dát i na místech, kde je kouření zakázáno.

Nejnovějším trendem, který vám může být oporou ve snaze skončit se zapáchajícími cigaretami, jsou bezdýmné či zahřívané tabákové produkty. Oproti elektronickým cigaretám se do přístroje vkládá speciální náplň, která však nehoří, ale pouze se zahřívá. Tabák se nespaluje, takže uživatel vdechuje páru obsahující nikotin.

Mezi oblíbené bezdýmné produkty patří například glo, které v září na český trh uvedla společnost British American Tobacco. Výrobek s pokročilou technologií zahřívání tabáku nabízí konzumentům zážitek velmi podobný kouření, ovšem s potenciálně nižším rizikem. Množství škodlivých látek je totiž podle dostupných studií výrobce ve srovnání s tradičními cigaretami nižší přibližně o 90 až 95 procent.

A další výhody? Skoro žádný zápach a žádný popel. Uživatelé, kteří zařízení vyzkoušeli, oceňují i pohledný design a jednoduché používání: jedno zařízení, jedno tlačítko a jedno nabití, které vydrží na celý den.

and<img class="wp-image-26024 size-wcbig" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2018/12/glo_lfs_foto_svetr-800×799.jpg" alt="" width="696" height="695"> Výrobek s pokročilou technologií zahřívání tabáku nabízí konzumentům zážitek velmi podobný kouření, ovšem s potenciálně nižším rizikem.

Značka glo přichystala speciální akci v rámci vánoční promoce: od 13. do 24. prosince lze pořídit balíček glo s deseti krabičkami tabákových náplní v hodnotě 3 600 korun jen za 1 100 korun.

Pokud jste dospělý kuřák a chcete glo vyzkoušet, můžete si přes webové stránky <a href="http://www.myglo.cz"><strong>www.myglo.cz</strong></a> sjednat schůzku se zástupcem značky. Ten vám zařízení předvede, vysvětlí všechny výhody, ale také otevřeně upozorní na rizika spojená s užíváním tabáku. Rozhodnutí je pak jen na vás: zůstanete u svých cigaret, přejdete na variantu s potenciálně nižším rizikem nebo přestanete s tabákem jednou provždy?.

Související články