FACESTARAutotestKterý automobil je nejčistší? Odpoví ADAC EcoTest.

Který automobil je nejčistší? Odpoví ADAC EcoTest.

.<strong>Automobilka Hyundai pevně drží vedoucí pozici i v letošním žebříčku EcoTest, sestavovaném autoklubem ADAC, který je s více než 20 miliony členy největším autoklubem v Evropě.</strong><!–more–>
<ul>
<li><strong>Automobilka Hyundai potvrzuje vedoucí roli v oblasti budoucí mobility</strong></li>
<li><strong>ADAC EcoTest hodnotí Hyundai IONIQ Eletric jako nejčistší automobil</strong></li>
<li><strong>Hyunai KONA Eletric a elektricky poháněný Hyundai NEXO s palivovým článkem patří do TOP 20</strong></li>
</ul>
ADAC aktualizuje žebříček ekologických vozů již od roku 2003. Každý rok jsou do něj zařazovány výsledky testů všech nových vozidel. Hyundai IONIQ Electric se dostal do čela žebříčku okamžitě díky 105 ze 110 možných bodů a první místo si stále drží. Hyundai KONA Electric obsadila osmé místo a v „Top 20“ celkového pořadí se umístil také Hyundai NEXO.
<h2><strong>Hyundai IONIQ Electric znovu na prvním místě</strong></h2>
ADAC EcoTest hodnotí emise škodlivin a CO2 jak ve zkušebně, tak i v reálném silničním provozu. Pro <a href="https://www.facestar.online/kategorie/autotest/">elektromobily</a> vypočítává ADAC emise CO2 na základě německého elektrického mixu (výchozí hodnota pro rok 2013: 579 g/kWh). Hyundai IONIQ Electric splňuje vysoké standardy ve všech kritériích testu. <a href="https://www.hyundai.cz/modely/ioniq-electric">Odborníci</a> autoklubu ADAC udělili tomuto modelu za příkladně nízké emise škodlivin nejvyšší počet 50 bodů a 55 z 60 možných bodů za emise CO2. Hyundai IONIQ Electric i nadále vede celkový žebříček se 105 body.
<h2><strong>Hyundai je průkopníkem alternativních pohonů </strong></h2>
Elektrický, hybridní, hybridní s možností vnějšího nabíjení i systémy s palivovými články. To je výčet alternativních pohonů, které Hyundai nabízí v sériově vyráběných vozech. Díky tomu je Hyundai jediným světovým <a href="https://www.facestar.online/kategorie/autotest/">výrobcem</a> automobilů, který nabízí všechny nejdůležitější druhy elektrifikovaných pohonů.
<h2><strong>Hyundai KONA Electric patří rovněž mezi vozy s nejlepšími výsledky v EcoTestu</strong></h2>
Kromě modelové řady IONIQ se nesmí zapomínat také na model KONA Electric, první kompaktní SUV s <a href="https://www.hyundai.cz/modely/kona-electric">elektrickým</a> pohonem. Ze 109 vozidel, testovaných autoklubem ADAC v roce 2018, obsadil elektromobil KONA Electric páté místo. Stejně jako modelu IONIQ Electric udělil ADAC elektromobilu KONA Electric všech 50 bodů za nulové lokální emise škodlivin, za emise CO2 pak 46 bodů.
<h2><strong>Hyundai NEXO také patří do Top 20</strong></h2>
Hyundai uvedl již v létě 2018 na trh model NEXO, druhou generaci vozidla s pohonem na vodík. Vozidla s palivovým článkem, stejně jako <a href="https://www.hyundai.cz/modely/nexo">akumulátorové</a> elektromobily, nevypouštějí za jízdy žádné škodlivé emise – pouze vodní páru. Hyundai NEXO díky tomu získal od autoklubu ADAC maximum z 50 možných bodů za neexistující škodlivé emise. Mezi vozidly, testovanými autoklubem ADAC v roce 2018, obsadil model NEXO deváté místo s celkovým skóre 88 bodů, a patří tak do Top 20 v průběžně aktualizovaném celkovém žebříčku nejekologičtějších vozů..

Související články