FACESTARAutotestHyundai IONIQ 5 startuje s cenou těsně pod hranicí 1,1 mil. Kč

Hyundai IONIQ 5 startuje s cenou těsně pod hranicí 1,1 mil. Kč

.<strong>Model IONIQ 5 bude na českém trhu dodáván se dvěma verzemi baterie – ve variantě ECO s kapacitou 58 kWh a variantě Power s kapacitou 73 kWh. Obě varianty pak lze pořídit ve dvou výbavových stupních Smart a Style. Unikátní podpora ultrarychlého nabíjení výkonem přes 200 kW na kompatibilních DC stanicích je vždy standardem u obou variant. IONIQ 5 je díky ní možné nabít na 80 % kapacity baterie již za 18 minut.</strong><!–more–>
<ul>
<li>Zbrusu nové elektrické CUV s délkou 4,64 m nabízí baterii s kapacitou 58 či 73 kWh</li>
<li>Podpora ultrarychlého nabíjení výkonem více než 200 kW je vždy standardem</li>
<li>Pro vyšší výbavy s 73kWh baterií lze vůz vybavit pohonem všech čtyř kol</li>
<li>První zákazníci získají možnost dobíjení na IONITY s výhodnou sazbou 7,70 Kč/ kWh</li>
</ul>
Zákazník, který zvolí kombinaci varianty Power, tj. baterie o vyšší kapacitě, s vyšším výbavovým stupněm Style, si svůj vůz může navíc vybavit pohonem všech čtyř kol za příplatek 100 000 Kč. Získá s ním navíc i pohonnou jednotku o výkonu 225 kW a točivém momentu 605 Nm. Mimochodem zkratka CUV znamená crossover utility vehicle, to jen tak pro pořádek.
<h2><strong>Smart</strong></h2>
Výbavový stupeň Smart standardně nabídne devatenáctipalcová kola z lehké slitiny, LED přední i zadní světla, <a href="https://www.hyundai.cz/modely/ioniq-5">dvanáctipalcový</a> přístrojový panel Supervision, dvanáctipalcový displej multimediálního systému s integrovanou navigací, zadní parkovací kameru a pestrou paletu bezpečnostních a asistenčních systémů v čele s aktivním asistentem pro vedení vozu v jízdních pruzích, autonomním nouzovým brzděním, asistentem pro jízdu po dálnici HDA a dalšími.

Dodatečně lze pro výbavový stupeň Smart v <a href="https://www.facestar.cz/kategorie/zivotni-styl/autotest/">kombinaci</a> s variantou ECO zvolit i doplňkový paket Range v hodnotě 40 000 Kč, který přináší tepelné čerpadlo a systém předehřevu akumulátoru. Pro vozy ve variantě POWER či s vyšším výbavovým stupněm Style jsou tyto prvky obsaženy již ve standardní výbavě.
<h2><strong>Style</strong></h2>
Výbavový stupeň Style nad rámec stupně Smart přináší pokročilejší Bi-LED hlavní světlomety s unikátním pixelovým světelným podpisem, sedadla čalouněná ekologickou přízí z rostlinných materiálů, přední parkovací senzory, funkci V2L umožňující nabíjení externích zařízení, <a href="https://www.hyundai.cz/modely/ioniq-5">flexibilní</a> posuvnou středovou konzolu a mnohé další prvky. Ceny výbavového stupně Style začínají na 1 269 000 Kč.

V jeho případě je možné zvolit ještě doplňkový paket Premium s cenou 80 000 Kč. Ten obsahuje dvacetipalcová kola, 44“ head-up displej s promítáním na čelní sklo a rozšířenou realitou, elektricky nastavitelná sedadla vpředu s <a href="https://www.facestar.cz/kategorie/zivotni-styl/autotest/">relaxační</a> polohou a elektricky posuvná sedadla vzadu s koženým čalouněním, zpracovaným ekologicky pomocí rostlinných extraktů, konfigurovatelné ambientní osvětlení, prémiový audiosystém BOSE, elektricky výsuvné kliky dveří a další exkluzivní výbavové prvky. Nejnáročnější zákazníci pak mohou nad rámec příplatkového paketu vybrat také panoramatické střešní okno se solárními články umožňující dobíjení 12V i vysokonapěťového akumulátoru.

and<img class="alignnone wp-image-37825 size-full" title="Hyundai IONIQ 5 – plně elektrické CUV" src="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2021/04/IONIQ-5-Main_02.jpg" alt="Hyundai IONIQ 5 – plně elektrické CUV" width="1200" height="899">

Všichni zákazníci, kteří se pro IONIQ 5 rozhodnou v roce 2021, získají exkluzivní možnost nabíjet svůj vůz na ultra vysokorychlostních stanicích IONITY prostřednictvím nabíjecí karty Charge myHyundai se zvýhodněnou sazbou jen 7,7 Kč za kWh bez dalších poplatků po dobu jednoho roku. Budou tak moci naplno využít jedné z <a href="https://www.hyundai.cz/modely/ioniq-5">klíčových</a> předností vozu.

Součástí každé nabídky jsou Hyundai Benefity jako pětiletá záruka bez omezení ujetých kilometrů, osm let <a href="https://www.facestar.cz/kategorie/zivotni-styl/autotest/">asistenční</a> služby po celé Evropě, záruka 8 let/160 000 km na trakční akumulátor, AC nabíjecí kabel Type 2, sada zimních pneumatik a další.

Hyundai IONIQ 5 se nám velmi líbí a těšíme se, až jej budeme moci vyzkoušet v redakčním testu. Pokud si chcete ceník nastudovat sami a v klidu, <strong><a href="https://www.facestar.cz/wp-content/uploads/2021/04/CENÍK-Ioniq-5.pdf">zde jej pro Vás máme</a></strong>..

Související články