Harmonie domova podle Feng Shui: Návštěva bytu vyladěná k dokonalosti!

archiv Freepik.com

Věří se, že Feng Shui je prospěšné pro lepší zdraví, bohatství a štěstí. Je to způsob života, protože zahrnuje každý aspekt vašeho denního cyklu; z kanceláře do vaší ložnice, do obývacího pokoje nebo koupelny. Feng Shui není jen o umístění nábytku a dekorace, je to o nalezení správného místa, barvy, osvětlení, tak aby bylo dosaženo rovnováhy a harmonie. Ještě předtím, než začnete přemýšlet o Feng Shui rozmístění, musíte vyčistit svůj domov od všeho, co není užitečné. Musíte odstranit z vašeho domova nepořádek, který představuje špatnou energii.

5 elementů Feng Shui

Země, oheň, dřevo, kov a voda jsou pět základních Feng Shui prvků. Dřevo je reprezentováno pomocí zelené a hnědé barvy, oheň zase pomocí červené, tmavě žluté, oranžové, fialové a růžové. Bílá a šedá jsou používány pro kov, modrá a černá barva pro vodu, zatímco země má světle žlutou, světle hnědou a pískovou. Zelená je skvělá pro zlepšení zdraví a měla by být používána směrem na východ. Bílá by měla být umístěna na západ a je propojena s kreativitou a dětmi.  Modrá by měla být v severní oblasti, podporující tak váš kariérní růst, přičemž pokud ji umístíte na východ, harmonizuje rodinu a zdraví, na jihovýchodě přispěje k bohatství.

Trojice

Mezi hlavní energetická centra vašeho domova patří ložnice, koupelna a kuchyně. Tyto pokoje jsou nezbytné pro tok pozitivní energie, neznamená to ale, že byste neměli vyčistit všechny ostatní místnosti. Začněte s malým Feng Shui rozmísťováním, nechcete totiž váš dům přehltit. Ujistěte, že máte správné osvětlení a nezapomeňte na barvy!

Feng Shui pro koupelnu

Ve Feng Shui filozofii jsou koupelny považovány za místa, kde se hromadí negativní energie. Pokud chcete, aby vaše koupelna byla více pozitivní, je třeba, abyste ji proměnili v malé lázně. Používejte zrcadla, ale ujistěte se, že v odrazu nebude vidět toaleta. Udržujte ji čistou a rozmístěte kolem bambusové rostliny. Můžete také používat lahodné vůně a oleje k vytvoření mírové prostoru. Svíčky jsou vítány, stejně jako relaxační hudba. Vaše koupelna by měla být místem, kde se můžete uvolnit od stresu a toku myšlenek.

Feng Shui pro ložnici

V ložnici používejte pouze fotografie a obrazy, kde je vyobrazeno, co se děje ve vašem životě. Vyhněte se umístění postele v přímé linii s dveřmi a mějte postel přístupnou z obou stran. Pro osvětlení jsou nejlepší svíčky, dále se ujistěte, že budete mít vždy čerstvý vzduch v pokoji. Televize a počítače by měly být kdekoliv jinde, jen ne v ložnici. V ložnici používejte odstíny červené barvy pro posílení vášně a lásky. Ke zlepšení výzdoby můžete také použít sošku Buddhy nebo bambus.

Feng Shui pro kuchyň

Kuchyně je považována za krb domova, ale je to také symbol bohatství a prosperity. Čerstvé květiny nebo ovoce jsou vítány. Světle žlutá barva je nejvhodnější volbou pro stěny kuchyně. Kuchyně spojuje všechny elementy Feng Shui: trouba jako oheň, žulový pult reprezentuje Zemi, dále je zde voda protékající dřezem a kov ve spotřebičích. Dřez by měl být u okna, protože modrá je barva vody. Skříňky, kuchyňská linka, stoličky a stoly by měly mít měkké okraje. Všechno v kuchyni by mělo být pozitivní, takže si můžete hrát s barvami a tvary.