FACESTARBydleníHarmonie domova podle Feng Shui: Návštěva bytu vyladěná k dokonalosti!

Harmonie domova podle Feng Shui: Návštěva bytu vyladěná k dokonalosti!

Věří se, že Feng Shui je prospěšné pro lepší zdraví, bohatství a štěstí. Je to způsob života, protože zahrnuje každý aspekt vašeho denního cyklu; z kanceláře do vaší ložnice, do obývacího pokoje nebo koupelny. Feng Shui není jen o umístění nábytku a dekorace, je to o nalezení správného místa, barvy, osvětlení, tak aby bylo dosaženo rovnováhy a harmonie. Ještě předtím, než začnete přemýšlet o Feng Shui rozmístění, musíte vyčistit svůj domov od všeho, co není užitečné. Musíte odstranit z vašeho domova nepořádek, který představuje špatnou energii.

5 elementů Feng Shui

Země, oheň, dřevo, kov a voda jsou pět základních Feng Shui prvků. Dřevo je reprezentováno pomocí zelené a hnědé barvy, oheň zase pomocí červené, tmavě žluté, oranžové, fialové a růžové. Bílá a šedá jsou používány pro kov, modrá a černá barva pro vodu, zatímco země má světle žlutou, světle hnědou a pískovou. Zelená je skvělá pro zlepšení zdraví a měla by být používána směrem na východ. Bílá by měla být umístěna na západ a je propojena s kreativitou a dětmi.  Modrá by měla být v severní oblasti, podporující tak váš kariérní růst, přičemž pokud ji umístíte na východ, harmonizuje rodinu a zdraví, na jihovýchodě přispěje k bohatství.

Trojice

Mezi hlavní energetická centra vašeho domova patří ložnice, koupelna a kuchyně. Tyto pokoje jsou nezbytné pro tok pozitivní energie, neznamená to ale, že byste neměli vyčistit všechny ostatní místnosti. Začněte s malým Feng Shui rozmísťováním, nechcete totiž váš dům přehltit. Ujistěte, že máte správné osvětlení a nezapomeňte na barvy!

Feng Shui pro koupelnu< Ve Feng Shui filozofii jsou koupelny považovány za místa, kde se hromadí negativní energie. Pokud chcete, aby vaše koupelna byla více pozitivní, je třeba, abyste ji proměnili v malé lázně. Používejte zrcadla, ale ujistěte se, že v odrazu nebude vidět toaleta. Udržujte ji čistou a rozmístěte kolem bambusové rostliny. Můžete také používat lahodné vůně a oleje k vytvoření mírové prostoru. Svíčky jsou vítány, stejně jako relaxační hudba. Vaše koupelna by měla být místem, kde se můžete uvolnit od stresu a toku myšlenek.

Feng Shui pro ložnici

< V ložnici používejte pouze fotografie a obrazy, kde je vyobrazeno, co se děje ve vašem životě. Vyhněte se umístění postele v přímé linii s dveřmi a mějte postel přístupnou z obou stran. Pro osvětlení jsou nejlepší svíčky, dále se ujistěte, že budete mít vždy čerstvý vzduch v pokoji. Televize a počítače by měly být kdekoliv jinde, jen ne v ložnici. V ložnici používejte odstíny červené barvy pro posílení vášně a lásky. Ke zlepšení výzdoby můžete také použít sošku Buddhy nebo bambus.

Feng Shui pro kuchyň

< Kuchyně je považována za krb domova, ale je to také symbol bohatství a prosperity. Čerstvé květiny nebo ovoce jsou vítány. Světle žlutá barva je nejvhodnější volbou pro stěny kuchyně. Kuchyně spojuje všechny elementy Feng Shui: trouba jako oheň, žulový pult reprezentuje Zemi, dále je zde voda protékající dřezem a kov ve spotřebičích. Dřez by měl být u okna, protože modrá je barva vody. Skříňky, kuchyňská linka, stoličky a stoly by měly mít měkké okraje. Všechno v kuchyni by mělo být pozitivní, takže si můžete hrát s barvami a tvary.

Související články