Espresso, cappuccino nebo latte? Dnes je Mezinárodní den kávy

Charming girl drinking cappuccino and eating cheesecake

Káva dnes patří mezi nejoblíbenější nápoje na světě. Lidé denně vypijí až miliardu šálků. Na oslavu pití tohoto nápoje vyhlásila Mezinárodní organizace pro kávu na první říjnový den Mezinárodní den kávy. Tento svátek také napomáhá podpoře kávy, která je produkovaná a prodávaná podle standardů Fair trade.

Pro přípravu kávy u nás se používají dva základní typy: arabika a robusta. Arabika má nižší obsah kofeinu a široké spektrum chutí a vůní, její zrna jsou větší než u robusty a během pražení i samotné přípravy jsou velice citlivá na teplotu. 

Robusta je méně náročná odrůda kávovníku a vyrábí se jí méně. Má menší zrna a jeji chuť je zemitá a silná. Obsahuje však přibližně dvakrát více kofeinu než arabika. 

Umíte si představit, že se ráno vaše oči otevřou proto, že ucítíte omamné aroma čerstvě pražené kávy? Nemáte čas kvůli dobrému šálku kávy pokaždé běhat do své oblíbené kavárny a chcete si ho dopřát i doma? Není nic jednoduššího, než si pořídit nový kávovar. 

Na první pohled vás musí okouzlit moderním kompaktním vzhledem. Představujeme KRUPS INTUITION, kterému vévodí nový barevný přehledný dotykový displej stvořený k jednoduchému intuitivnímu ovládání. Nechte se vést návodným menu, které si navíc můžete nastavit přesně tak, jak je to pro vás nejpohodlnější – listujte si v nabídce až patnácti lahodných nápojů, nebo si výběr káv srovnejte přehledně vedle sebe.

Dokonce máte možnost uložit si zde až sedm vlastních receptů v rámci dvou profilů, včetně vybraného barevného podsvícení, či spustit dvojité mletí kávy pro dva nápoje najednou. Příprava každého nápoje začíná správně namletou kávou – integrovaný mlýnek nabízí možnost nastavení pěti stupňů hrubosti mletí kávových zrn. Intenzitu chuti tak můžete přizpůsobit svým požadavkům.

Milovníci kávových nápojů připravovaných s mlékem budou nadšeni neuvěřitelně jednoduchým použitím přitom s dokonalými výsledky: jednoduše propojíte trubičku na mléko s blokem One Touch Cappuccino a druhý konec vložíte přímo do tetrapaku, nebo případně do zdobené nádobky na mléko, která je součástí vybraných modelů řady Intuition.