FACESTARBydleníDomov bez virů a bakterií: Čističku vzduchu ocení nejen alergici

Domov bez virů a bakterií: Čističku vzduchu ocení nejen alergici

Kvalitu našeho spánku ovlivňuje čerstvý a hlavně čistý vzduch, stejně tak má velmi pozitivní vliv na naše zdraví a životní energii. Vzhledem k chladnému počasí, které v těchto dnech panují a uzavřených místnostech se ho zkrátka nedostává tak často a stále větrat taky nelze. Pomoc si můžeme například zvlhčovači, větracími jednotkami i čističkami vzduchu.

Čistička vzduchu odstraňuje nečistoty z ovzduší v bytě. Je to i z toho důvodu, že zařízení domácnosti vylučuje do ovzduší chemické látky. Hodí se především pro astmatiky, alergiky, děti i pro kuřáky. Má velmi příznivé a pozitivní účinky také pokud jste často nemocní. V dnešní době strávíme většinu času v uzavřených místnostech, ať už v kanceláři, či doma. Díky čističkám lze čistotu vzduchu ovlivňovat.

V hlavní roli výkon

Tím zásadním parametrem při výběru čističky vzduchu je výkon, který vždy vybíráme podle velikosti prostoru. V praxi to znamená, že by měl za hodinu převýšit minimálně 1,5krát objem místnosti, ideálně však dvakrát až třikrát a to v případě, že máte doma alergika. V takovém případě se snažte vyhnout čističkám, kde je potřeba umývat a čistit filtr.

Manipulace s nimi je často dráždivá a s jejím odkládáním se zase snižuje účinnost. Vhodné jsou hepa filtry, které ze vzduchu spolehlivě odstraní i nano částice. Dnešní přístroje zvládají odstranit až 99 procent, jako je prach, pyl, bakterie, spory plísní, roztoče, části zvířecí srsti, chemické látky uvolňované ze syntetických materiálů, cigaretový kouř i další alergeny.

Důležité také je, aby čistička měla vícestupňovou filtraci, jedině tak zachytí i ty nejjemnější částice v ovzduší.

Čistička vzduchu Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro vyniká mimořádnou efektivitou a účinností filtrace až 99,97 procent. Čistička svým výkonem 50 W zvládne za minutu vynaložit 8 300 litrů vzduchu. Čištění probíhá současně ve všech směrech, aby se nestalo, že některá místa zůstanou opomenutá. Svým výkonem se výborně hodí pro používání v místnostech do 60 m2. Disponuje dvojicí senzorů, které detekují znečišťující látky v ovzduší. K ještě lepší kvalitě ovzduší přispívá funkce ionizace, která do prostoru vysílá záporné ionty a ještě intenzivněji čistí vzduch.

Čističku můžete ovládat manuálně nebo pomocí dotykového displeje, případně ji lze začlenit do chytré domácnosti a měnit nastavení pomocí aplikace či hlasových asistentů.

Na přední straně najdete přehledný kulatý displej se světelným indikátorem zobrazujícím potřebné informace. Nastavte si výkon jediným dotykem a nechejte přístroj samostatně pracovat. Stáhněte si do svého telefonu aplikaci Mi Home nebo Xiaomi Home a mějte ovládání zařízení pevně pod kontrolou. Pokud zrovna nemáte po ruce telefon, aktivujte hlasového asistenta a řekněte si nahlas, jakou změnu nastavení si přejete provést.

Nechte vzduch dýchat

Čističku vzduchu používejte vždy v uzavřené místnosti, nikoliv do průchozí nebo stále otevřené. Ideální místo pro umístění je mezi oknem a dveřmi na stěně, aby vzduch mohl cirkulovat. Výstup čistého vzduchu směřujeme vždy do dýchací zóny. Indikátor zanesení filtru pomocí něhož se přístroj sám spustí v okamžiku, kdy zaznamená znečištění vzduchu v místnosti. Vyhodnotí čas a výkon, takže se nestane, že máme příliš zanesený filtr nebo naopak málo opotřebovaný.

Kvalitní filtraci s mimořádnou účinností zajišťuje výkonný filtr. V závislosti na konkrétních podmínkách čištění vzduchu se na něj můžete spolehnout 6 až 12 měsíců, než je potřeba ho vyměnit za nový.Čističku Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro můžete mít zapojenou nepřetržitě. Vyniká totiž mimořádně nízkou hlučností. Aktivujte si noční režim a spěte celou noc bez vyrušování a s perfektně čistým ovzduším. 

Kromě samotného čištění nabízí čistička také funkci ionizace, která do vzduchu vysílá záporné ionty, jenž vzduch ještě lépe pročistí a zajišťují jeho mimořádnou svěžest.

Související články