Dejte auto do pucu! Připravte se na jarní sezonu právě teď

Abyste během jarních a letních výletů všude dojeli bezpečně a pohodlně, nestačí jen vyměnit zimní pneumatiky za letní. Vhodné je nechat auto preventivně prohlédnout, zkontrolovat, případně vyměnit kapaliny, a také nechat vyčistit a vydezinfikovat klimatizační systém.

Výměnu pneumatik si naplánujte nejdříve na 1. duben. Do té doby by se ještě podle zákona mělo jezdit na těch se zimním vzorkem. Pokud plánujete pořídit nové gumy, a to jak letní, nebo zimní na příští rok, obraťte se na showroomy Toyota, které nabízejí sady pneumatik renomovaných značek za výhodné ceny. Nabízejí samozřejmě i výměnu a také uskladnění druhé sady gum.

Jarní očistu si zaslouží nejen pneumatiky, které se chystáte vyměnit, a vůz zvenčí, ale také zevnitř. Abyste při jízdě nedýchali znečištěný vzduch, je dobré nechat vyčistit a vydezinfikovat klimatizaci a celý ventilační systém, což Toyota nabízí až do konce června jen za 300 korun.

Během zimy, kdy se klimatizace tolik nepoužívá, může uniknout pět až deset procent chladicí kapaliny, což snižuje výkon a účinnost. Kromě toho chladicí médium zároveň absorbuje nežádoucí vlhkost, která může celé zařízení poškodit. Nechte tedy vše zkontrolovat, vyčistit a doplnit nové chladivo. To zajistí velká servisní prohlídky u Toyoty za 600 korun. Dobré je také zvážit výměnu filtru, která se doporučuje minimálně jednou za dva roky, ale ideálně každého půl roku.

Do konce června lze u Toyoty také využít slevu 20 procent na uhlíkové filtry. Aktivní uhlíkový pylový a prachový filtr tak vyjde už na 599 korun. Standardní filtr začíná na 389 korunách.

V rámci jarní nabídky si Toyota pro své zákazníky připravila také slevu 20 procent na vybrané příslušenství. Například střešní nosiče začínají na 3440 korunách, nosiče na kola jsou od 3877 korun, zadní nosič jízdních kol pořídíte už za 7334 korun. Laciněji lze pořídit také například střešní zavazadlový box, a to už za 7600 korun, anebo třeba plastovou rohož do zavazadlového prostoru, která je v nabídce od 969 korun.

Pokud navíc přijedete se svým vozem Toyota starším tří let na předepsanou servisní údržbu do autorizovaného servisu, získáte silniční asistenční službu Toyota Eurocare na 12 měsíců zdarma. Tato služba funguje po celé Evropě a lze ji využít v případě poruchy, nehody, defektu pneumatiky, ale i krádeže vozu, nebo třeba ztráty klíčů či zabouchnutí klíčů ve vozidle.

Musíte vědět

  • Dezinfekce klimatizace zajistí v autě čistý vzduch
  • Toyota nabízí jarní prohlídku jen za 300 Kč
  • Letní pneumatiky i příslušenství za výhodné ceny
  • Asistenční služba za věrnost zdarma