FACESTARReceptyCo s houbovým úlovkem? Připravte vepřové plátky na hříbkách

Co s houbovým úlovkem? Připravte vepřové plátky na hříbkách

Houbová sezóna je v plném proudu a tak vsaďte na klasiku v podobě vepřových plátků na hříbkách. V kombinaci s poctivým cibulovým základem budou chutnat dokonale a během víkendu se po nich jen zapráší.

Na čtyři porce budete potřebovat:
4 vepřové kotlety
1 cibuli
2 stroužky česneku
1 červenou nebo zelenou papriku
hrst sušených nebo čerstvých hub
1 konzervu loupaných rajčat
sůl, pepř
4 snítky tymiánu
olej

Postup:
Čerstvé houby nakrájejte na plátky, sušené houby už na plátky nakrájené máte, ale potřebují namočit na pár minut do vřelé vody a pak vodu slít. Teď si připravte další ingredience: česnek nakrájejte na plátky, papriku na proužky a cibuli nadrobno. Maso naklepejte, osolte a opepřete. Ve velké pánvi nechte rozehřát trochu oleje a opečte na něm maso z obou stran dozlatova. Pak ho vyjměte a nechte stranou.

Do pánve přidejte ještě trochu oleje, pak cibuli, houby a orestujte. Po chvíli přidejte papriku, také ji opečte a vložte do pánve česnek. Promíchejte, nechte ho rozvonět a přidejte loupaná rajčata. V této fázi buďte rychlí, aby se vám česnek nepřipálil – zhořkl by a s ním i všechno ostatní.

Do směsi ještě přidejte lístky tymiánu, osolte, opepřete a nechte pod pokličkou čtvrt hodiny
probublávat. Následně vraťte do pánve maso a nechte dalších deset minut pod pokličkou na mírném ohni. Hotový pokrm podávejte s kuskusem, rýží nebo bramborovou kaší.
Tip redakce: Pokud vaříte ve větším pekáči nebo nádobě oválného tvaru, ideálně poslouží indukční varná deska s možností spojovat plotýnky, jako třeba MORA VDIS 658 FF. S funkcí MoveZone dokonce můžete pouhým posouváním nádobí měnit teplotu pod pokrmem, jako to bylo kdysi na kachlových kamnech. Automatické funkce vám zase pomohou třeba s dušením kotlet bez připálení i s udržováním pokrmu v teple, dokud se všichni nesejdete u stolu.

Indukční deska pro vaření na velké ploše s automatickými programy

Indukční varná deska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchaře. Díky speciální
oktagonové zóně FlexiZone totiž umožňuje spojovat plotýnky a využít prakticky celou
plochu varného panelu.

Bez problémů tak můžete vařit v nádobí libovolného tvaru i počtu. Funkce MoveZone pak umožňuje nastavit na spojené zóně různou intenzitu ohřevu, abyste pouhým posouváním nádobí mohli měnit teplotu pod připravovaným pokrmem. Skvělé jsou automatické programy pro rychlý var, vaření při nízké teplotě, šetrné rozpouštění, udržování v teple nebo grilování s přesnou úrovní propečení.

 

Související články