FACESTARBydleníChytrá domácnost: Tohle jsou spotřebiče na dálkové ovládání

Chytrá domácnost: Tohle jsou spotřebiče na dálkové ovládání

Technologie Home Connect přináší do domácnosti zcela nové možnosti. I když nejste zrovna doma, můžete pohodlně kontrolovat a ovládat své spotřebiče na dálku s pomocí mobilního telefonu nebo tabletu.

Speciální aplikace ale neslouží jenom jako dálkové ovládání. Obsahuje také spoustu praktických rad a tipů na míru danému spotřebiči nebo informace o vhodném příslušenství, stavu zařízení a technické podpoře v případě závady. Aplikaci je navíc možné propojit s dalšími systémy, například osvětlením, chytrými hodinkami, alternativními zdroji energie nebo Alexou od Amazonu a ovládat spotřebiče hlasovými povely. Zjednodušte si život s chytrými pomocníky, kteří se postarají o dokonalé výsledky a ušetří vám čas i práci.

Nakoukněte do chladničky

zdroj: archiv Home Connect

Díky integrovaným kamerám v chladničce můžete přímo v obchodě na tabletu nebo telefonu zkontrolovat, jaké potraviny vám doma vlastně chybí. Chladnička navíc dokáže rozpoznat až 60 druhů ovoce a zeleniny a nabídnout recepty pro potraviny, které doma právě máte.

zdroj: archiv Home Connect

Umí také doporučit, která zóna je pro uložení nejvhodnější nebo jaká je ideální teplota i které druhy ovoce či zeleniny byste měli z ledničky vyndat, protože do ní vůbec nepatří (například rajčata, limety či avokádo). Prostřednictvím aplikace Home Connect také dostanete upozornění v případě, že omylem necháte otevřená dvířka chladničky nebo dojde ke zvýšení teploty nad určitou úroveň. Veškerá nastavení spotřebiče můžete provádět na dálku, například si cestou z nákupu snížit teplotu a připravit tak chladničku na blížící se nákup nových potravin.

Hostinu zvládne každý

zdroj: archiv Home Connect

Nejlepší kuchaři znají ty nejlepší triky. S Home Connect se může stát profíkem každý. V aplikaci najdete celou kuchařku receptů na míru danému modelu, tipy na vaření, názorná videa i důležité informace a zajímavosti o nejběžnějších ingrediencích. Díky podrobnému návodu zvládne přípravu vynikajícího menu hravě i nezkušený kuchař.

Nastavení pro přípravu vybraného pokrmu pošle aplikace přímo do trouby. Stačí jen vložit jídlo dovnitř a můžete vyrazit třeba na procházku. Na dálku jednoduše zkontrolujete, v jaké fázi se proces nachází a kdy bude jídlo připraveno. Pokud by se procházka protáhla, lze na dálku spustit režim udržování teploty. Mimo domov se také můžete ujistit, že jste troubu vypnuli, například po odjezdu na dovolenou. A pokud náhodou zůstala zapnutá, přes mobil ji jednoduše vypnete.

Deska a odsavač jako dokonalý pár

Podobně můžete na dálku zkontrolovat i varnou desku, z bezpečnostním důvodů ji ale nelze na dálku zapnout. V intuitivní aplikaci Home Connect najdete nejen informaci o aktuálním stavu varné desky, aktivní nastavení nebo čas minutky, ale také spoustu receptů pro inspiraci, tipy na vaření i informace a zajímavosti o různých surovinách.

Pokud navíc propojíte varnou desku s odsavačem par, spotřebiče spolu budou vzájemně komunikovat, fungovat v perfektní synchronizaci a zajistí optimální odsávání. Odsavač par můžete samozřejmě regulovat i manuálně, a to pouze dotykem na ovládacím panelu. Díky aplikaci Home Connect si lze v kuchyni vytvořit dokonalou atmosféru podle aktuální nálady nebo příležitosti – s novým LED osvětlením odsavačů par Bosch. Stačí si v aplikaci vybrat jeden z desítek barevných odstínů osvětlení.

Barista jedním kliknutím 

Vyberte si z mimořádně široké nabídky nejrůznějších druhů kávy a uložte si své oblíbené nastavení pomocí funkce CoffeeWorld v rámci aplikace. Můžete se také inspirovat výbornými kávovými recepty nebo zaperlit zajímavými informacemi ze světa kávy. Jednoduše také sestavíte seznam nápojů na míru pro všechny hosty – stačí po místnosti poslat tablet nebo mobil, kde si každý zadá, jestli si přeje slabé latté, silnější capuccino nebo nějakou zajímavou specialitu.

zdroj: archiv Home Connect

Seznam odešlete přímo do kávovaru a ten postupně připraví všechny nápoje. Podle názvu-jména vždy hned poznáte, který nápoj komu odnést. Nastavení oblíbených nápojů si můžete i uložit. Když přijde návštěva znovu, jednoduše kliknete na příslušné jméno a už se nemusíte opětovně ptát, jak mají kávu nejradši.

Myčka všechno ví

zdroj: archiv Home Connect

Domácí práce zvládnete kdykoli a kdekoli. Nejste si jistí správným nastavením programu? Zvolte Easy Start v aplikaci Home Connect, vyberte z nabídky druh a množství nádobí a míru zašpinění a myčka vám doporučí ten nejvhodnější program pro konkrétní náplň. Na chytrý telefon nebo tablet pošle upozornění nejen, že domyla, ale také až začnou docházet leštidlo nebo tablety, abyste včas koupili nové.

Chytrá pračka i sušička pro jednodušší život

Odteď už se nikdy nebudete muset ptát, jak nejlépe prádlo vyprat, nebo se vymlouvat, že neumíte pračku správně nastavit. Pračka to zvládne sama – pomocí funkce Easy Start v aplikaci Home Connect. Stačí postupovat podle návodu, nastavit druh prádla, barvu a úroveň znečištění a spotřebič sám podle zadaných informací vybere ten nejvhodnější program a zjednoduší vám tak domácí práce.

S Home Connect navíc získáte užitečné tipy nebo informace o spotřebě vody i energie. Pračka upozorní nejen na dokončení cyklu a nutnost vyjmutí prádla, ale pokud má zároveň systém automatického dávkování pracího prostředku i-DOS, pohlídá také jeho množství a upozorní v případě, že jeho zásoba dochází. Sušička zase kontroluje a upozorňuje, když je třeba vyčistit filtr nebo vyprázdnit nádržku na vodu.

Chytrá domácnost

zdroj: archiv Home Connect

Spojením hlasové asistentky Amazon Alexa, která umožňuje získávat informace a dávat příkazy hlasem (zatím není možné v češtině), a technologie Home Connect lze takto ovládat i domácí spotřebiče. Díky aplikaci IFTTT (If This Then That) si můžete jednoduše spojit různá zařízení připojená k internetu.

Po dopečení večeře v troubě se například rozsvítí světlo nad jídelním stolem a začne hrát vaše oblíbená hudba, v případě chybového hlášení či úniku vody se rozbliká světlo v pracovně červeně, nebo se ráno podle nastaveného času budíku zapne kávovar, aby byl nachystaný, jakmile začnete vstávat. Pomocí této aplikace si můžete vytvořit i vlastní příkazy pro hlasové ovládání spotřebičů. Možnosti jsou široké a neustále přibývají další.

Bezpečnost na prvním místě

O svoji bezpečnost se bát nemusíte. Přístup k informacím je možný jen po přihlášení do uživatelského účtu pomocí Wi-Fi. Systém navíc nedovolí, abyste se přihlásili z nezabezpečené sítě bez hesla. Samozřejmostí jsou také bezpečnostní certifikáty, firewall na serveru a ochrana heslem.

Související články