FACESTARKrásaObjevila se vám na těle celulitida? Zničte ji sportem, přírodou i ovocem.

Objevila se vám na těle celulitida? Zničte ji sportem, přírodou i ovocem.

Pomerančová kůže se neustále řeší i u nás v redakci. Kde vzniká a lze vůbec s ní bojovat nebo je to marný? A věřte mi, nemají ji jen boubelky, hrozí také štíhlým ženám. Na vině je zkrátka životní styl.

Celulitida vzniká, když vrstva tkáně není v rovnováze s rozloženým tukem. Pojivová tkáň se stává nekompaktní a na kůži tak vznikají „hrbolky“, kvůli nimž se celulitida označuje také jako „pomerančová kůže.“ Ačkoliv se nedá říci, že by bylo možné odstranit ji jako mávnutím kouzelného proutku, minimálně je možné ovlivnit její rozsah. Jak? Překvapivě relativně snadno – změnou životního stylu a stravy (protože genetiku a hormonální procesy prostě neovlivníte).

Kajenský pepř

Kajenský pepř nejenže eliminuje celulitidu, ale pomáhá dokonce i při hubnutí – podporuje totiž metabolismus, zlepšuje krevní oběh a odstraňuje z těla toxiny. Stačí, když do sklenice s vlažnou vodou vymačkáte šťávu z jednoho citronu, přidáte lžičku jemně nastrouhaného zázvoru a dvě lžičky prášku z kayenského pepře. Užívejte pravidelně dvakrát denně alespoň měsíc v kuse.

Káva, káva a zase káva

Pražená káva je prostě zdravá, pokud ji pijete denně, zlepšujete si funkce krevního oběhu, čímž přispíváte také k lepšímu vzhledu vaší pleti. Kávu ale můžete použít také jako peeling k odstranění odumřelých kožních buněk – smíchejte 2 lžíce kokosového oleje, 3 lžíce cukru a čtvrt šálku jemně mleté zrnkové kávy a vzniklou pastu šetrně vmasírujte do oblastí, kde se vám objevuje celulitida. Aplikujte 2x-3x týdně.

Ovoce, zelenina

Pokud váš jídelníček bude obsahovat dostatek ovoce a zeleniny, udržíte tělo dostatečně hydratované a také prospějete štíhlé linii. Pokuste se zvýšit množství zeleniny ve vaší každodenní stravě, přidejte také ořechy, olivy a ryby.

Jablečný ocet

Málokoho by napadlo, že zrovna jablečný ocet je tak účinnou zbraní proti celulitidě. Je plný vápníku, draslíku, hořčíku a minerálů, díky čemuž hrbolky na vaší pokožce jako zázrakem začnou mizet. Stačí, když smícháte dvě lžičky jablečného octa se lžičkou medu a budete tuto směs konzumovat pravidelně 2xdenně.

Pohyb a cvičení

Jak známo, bez práce nejsou koláče a bez pravidelného pohybu vaše celulitida bude mizet jen velmi pomalu. Najděte si činnost, která vás bude bavit, zaměřte se ale samozřejmě specificky na místa, která máte celulitidou zasažena nejvíce. Na oblast stehen zabírá jogging, chůze do schodů či jízda na kole, na paže naopak plavání. Věnujte se tréninku alespoň 2xtýdně 30 minut a budete mít v podstatě vyhráno.

foto archiv freepik

Související články