Brýle pro virtuální realitu do kapsy: HTC vytáhlo VIVE Flow

foto archiv HTC VIVE

Společnost HTC VIVE dnes představila inovativní brýle pro virtuální realitu VIVE Flow. Ty se pyšní kompaktní konstrukcí, 3,2K rozlišením a hmotností pouhých 189 g, díky které nabídnou pohlcující zážitky kdykoli a kdekoli.

Novinka byla navržena s ohledem na pohodlí a přenosnost umožňující najít si chvíli klidu a pohody například při polední pauze, na vysokoškolské koleji, nebo při dojíždění za prací. Fanoušci virtuální reality se tak mohou kdykoli pustit do:

– Meditace 2.0 s aplikacemi, jako je TRIPP, nebo se vydat na vyhlídkovou pohlcující jízdu po Route 66 prostřednictvím originální série studia MyndVR: A Road to Remember

– Sledování seriálů, filmů i YouTube ve vlastním virtuálním kinosále.

– Hraní videoher z telefonu či streamovacích služeb na velkém plátně.

– Procvičování mysli pomocí aplikací pro trénink mozku.

– Spolupráce a komunikace s kolegy a přáteli v aplikaci VIVE Sync

„S HTC VIVE Flow se vydáváme novým směrem a zaměřujeme se nikoli na to, co děláme, ale na to, jak se cítíme. V posledních letech přibývá problémů se stresem, který denně trápí miliony lidí. Důležitost péče o duševní pohodu je proto důležitější než kdy dřív,“ řekla Cher Wang, předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti HTC. „VIVE Flow nám poskytuje dokonalou příležitost kdykoli uniknout z obklopení čtyř stěn a ponořit se do klidného prostředí a odpočinout si.“

„Relaxace znamená pro různé lidi různé věci,“ dodává generální ředitelka přední wellness služby XR TRIPP Nanea Reevesová. „Je důležité najít si vlastní verzi zenu, ať už to znamená meditaci, sledování videí nebo hraní her. Skutečnost, že můžeme HTC VR využívat způsobem, který může prospět emoční a duševní pohodě lidí, je něco, z čeho jsme já i náš tým skutečně nadšení.“

V čase ve VR

I v hektickém dni je díky funkcím brýlí VIVE Flow, které jsou zaměřené na životní styl, snadné najít si čas na meditaci, zábavu nebo produktivitu. Kdykoli se tak lze:

– Ponořit se do řady pohlcujících zážitků prostřednictvím obchodu s aplikacemi Viveport a použít svůj chytrý telefon se systémem Android jako ovladač.

– bezdrátově připojit k telefonu s operačním systémem Android a streamovat filmy, seriály i počítačové hry oblíbených platforem.

– setkávat se s kolegy a přáteli v realistických virtuálních prostředích prostřednictvím aplikace VIVE Sync.

Vše v kapse 

Brýle VIVE Flow jsou navrženy tak, aby snadno zapadly do všedního dne. Díky hmotnosti 189 g, což odpovídá přibližně tabulce čokolády, se snadno ztratí i v běžné kabelce. Jejich konstrukce s dvojitým kloubem a měkkou obličejovou stélkou umožňuje složení do kompaktních rozměrů, a tak není problém je mít vždy u sebe. Stélka je navíc uchycena magneticky, díky čemuž ji lze kdykoli rychle a snadno vyměnit.

Pro ještě vyšší komfort vybavil výrobce VIVE Flow zabudovanou dioptrickou korekcí, která uživatelům umožní snadné nastavení pro křišťálově čistý obraz. Nechybí ani aktivní chlazení, které odvádí teplý vzduch od obličeje. To uživatelé ocení například při sledování celovečerních filmů v HD kvalitě s 3,2K rozlišením, 100° horizontálním FOV a obnovovací frekvencí 75 Hz. To vše s prostorovou prezentací zvuku a možností připojit externí Bluetooth sluchátka ve chvílích, kdy si budou chtít odpočinout od okolního hluku.

Odpočinek dle osobních preferencí

HTC VIVE představilo v návaznosti na nové VR brýle VIVE Flow i nový plán předplatného v platformě Viveport s cenou pouhých 5,99 € měsíčně, který poskytne neomezený přístup k široké škále pohlcujících aplikací z oblasti relaxace, mozkového tréninku, produktivity, odpočinkových her. K dispozici bude také exkluzivní obsah, jako je například Lo-Fi místnost navržená tak, aby působila jako útulná kavárna.

VIVE Flow je možné předobjednat na stránce www.vive.com za cenu 13 990 Kč již dnes. V rámci předobjednávek zákazníci navíc obdrží oficiální pouzdro a dárkový balíček se 7 VR aplikacemi.