FACESTARBydleníBalkon k snědku: Víme, co si na něm můžete vypěstovat

Balkon k snědku: Víme, co si na něm můžete vypěstovat

Pusťte se do zahradničení třeba i na balkoně, kde určitě zvládnete vypěstovat i něco k snědku. Pro začátečníky jsou vhodné listové saláty, bylinky, pažitka, petržel kadeřavá, rajčata i ředkvičky. 

Na terase vám v truhlících porostou i papriky, okurky, cukety či dokonce hrášek. Pro ty, co vlastní balkon nemají, máme tip – pěstujte zeleninu na parapetu. Vybírat můžete z různých druhů salátu, ale krásně vám vyroste i jarní cibulka. 

Bohatá úroda

Pro vaše praktické a jednoduché pěstování doporučujeme samozavlažovací truhlíky v několika designech a velikostech. Díky chytrému samozavlažovaní budete zalévat až 3x méně než jste zvyklí. Prostřednictvím speciálním knotům, které propojují spodní nádobu s vodou s horní částí, si rostliny budou brát jen tolik vláhy, kolik potřebují. Navíc se k nim voda dostane stejně přirozeně jako v přírodě – odspoda. Kvalitní samozavlažovací truhlíky jsou vybaveny i odtokovým kanálem, kterým odteče přebytečná voda. Tím nehrozí ani přemokření. Uvidíte, že se vám zelenina za péči v samozavlažovacích truhlících odvděčí bohatou sklizní, která potěší celou rodinu.

Velkoobjemový truhlík Berberis DUO v barvě terakota s vypětovanými lilky.
Plastové nádoby jsou lehké a snadno se skladují Pro pěstování na balkónech a terasách je ideální plastová nádoba. Je lehká, takže se nepropadnete k sousedům, a mimo sezónu se dobře skladuje. Mrkněte třeba na velkoobjemové truhlíky BERBERIS. Největší z nich, BERBERIS TRIO, pojme 3x 18 litrů substrátu a celkem 27 litrů vody. S něčím takovým už můžete bez potíží pěstovat i vysoká tyčková rajčata s hlubokými kořeny, stejně jako lilky, cukety či dokonce menší odrůdy dýní! Navíc má odolná kolečka a madla. Přestože je naplněný truhlík pořádně těžký, manipulace s ním je hračka. and

UNO, DUO nebo TRIO?

Samozavlažovací truhlík BERBERIS je příkladem toho, jak skvělé výrobky vznikají, když jejich tvůrci promýšlejí věci do detailů, radí se se zákazníky a společně se snaží vyřešit potíže, na které pěstitelé narážejí. BERBERIS vznikl ve spolupráci s profesionálními zahradníky, jeho moderní design má pak na svědomí české designérské studio WRKS. and Truhlík má jednu (UNO 39 x 45 cm), dvě (DUO 39 x 78 cm) nebo tři nádoby (TRIO 39 x 117 cm) a vybrat si můžete ze čtyř barevných variant – terakota, šedá, hnědá a bílá se zelenou vložkou. Dno nádoby tvoří zásobník vody (na 9, 18 nebo 27 l), který zajistí rostlinám pravidelnou dávku vody, i když odjedete na dovolenou. Silnou stránkou jsou jeho doplňky. Každá nádoba má jedinečný integrovaný systém pro upevnění rostlin. I vysokým keřům rajčat či lilkům tak zajistíte opravdu stabilní oporu. Použít můžete buď vlastní tyčky, nebo zakoupit profesionální oporu pro pěstování vhodnou pro variantu DUO a TRIO. and Nemáte na velkokapacitní truhlíky prostor? Sáhněte po designovém truhlíku dlouhém 60 nebo 80 cm. Na první pohled zaujmou netradiční barevnou vložkou. Vybírat můžete z šesti různých odstínů, z nichž každý rozzáří váš parapet či balkón. Vsaďte na samozavlažování a do truhlíku české výroby zasaďte salát všeho druhu, bylinky ale třeba i jahody či menší zeleninu. Truhlík má velkou zásobárnu vody s hladinoměrem, dostatečně velký otvor pro zalévání a přepad vody. K truhlíku můžete dokoupit i praktické háky pro upevnění na zábradlí.

Truhlík má velkou zásobárnu vody s hladinoměrem, dostatečně velký otvor pro zalévání a přepad vody.
Rodinu BERBERIS doplňuje kulatý samozavlažovací květináč s textilními popruhy k zavěšení., kterým snadno ozdobíte svůj domov, terasu nebo balkon. Ideální je pro okrasné převislé rostliny, vypěstujete v něm však i voňavé bylinky, cuketky, keříčková rajčata nebo chilli papričky. and Zalévání je bezstarostné – pohledem na hladinoměr jednoduše zjistíte, kdy je ten správný moment na zálivku, a vodu doléváte do prstence po celém obvodu květináče. Odtok vody naopak zabezpečí ochranu před nadbytečným přemokřením. Textilní popruhy jsou odnímatelné. 
Závěsný BERBERIS je k dostání v 5 barevných variantách a dvou průměrech 26 a 30 cm.

Související články