FACESTARKrása8 osvědčených tipů pro krásnější a lesklejší a vlasy plné života!

8 osvědčených tipů pro krásnější a lesklejší a vlasy plné života!

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode(

Neustále slyšíme, že UV paprsky vlasovému vláknu škodí. Vlas se tak stává křehčím, ztrácí pružnost, barvu a lesk. Jak se proti negativním vlivům slunce nejlépe bránit a na co se zaměřit, když už vlasy trpí?

Zaměřte se na některé potraviny a v nich obsažené vitaminy a minerály, jenž mají schopnost zdraví našich vlasů podporovat.

1. Esenciální mastné kyseliny

Tyto velmi specifické tuky jsou nezbytné pro správnou funkci organismu. Naše tělo však není schopné je samo vytvářet, proto je musíme přijímat v potravě. Jsou obsaženy především ve vlašských ořechách, lněném semínku, v rybách a avokádu.

2. Kolagen

Kolagen obklopuje vlasová vlákna, s věkem se však vrstva kolagenu narušuje a vlasy se víc lámou. Jedním ze způsobů, jak pomoci tělu vytvářet více kolagenu, je příjem vitaminu C. Ten získáme především z ovoce, jako jsou citrusy či jahody, ale také například z červených paprik. Dalším efektem zvýšené tvorby kolagenu je redukce vrásek.

3. Biotin

 Biotin je jedním z vitaminů B komplexu a je rozpustný ve vodě. Podporuje zdraví pokožky i vlasů a jeho zdrojem jsou ořechy, hnědá rýže a oves.

4. Keratin

K tvorbě vlasové bílkoviny – keratinu – potřebujeme methylsulfonylmethan (MSM). Ten také posiluje vlasové folikuly. Malé množství MSM obsahuje listová zelenina, jako je mangold nebo potočnice, a košťálová zelenina, například zelí. Vařením se část MSM znehodnocuje, takže je nutné zeleninu jíst syrovou.

5. Železo

Pro zdravý růst vlasů je důležité i železo. Velké množství železa najdeme v melase, listové zelenině, v pórku, oříškách kešu, sušeném ovoci, ve fíkách a bobulích. Aby tělo železo dobře vstřebalo, potřebuje dostatek vitaminu C.

6. Minerály

Minerály, jako je křemík a zinek jsou také pro růst vlasů nezbytné. Jsou obsaženy v okurce, mangu, listové zelenině, fazolích, v celeru a v chřestu. Křemík obsahuje též přeslička. Vysoký obsah zinku je také v dýňových semínkách, v čerstvých ústřicích, para ořechách, vejcích a pekanových ořechách.

7. Další látky

Na růst vlasů má pozitivní vliv extrakt z rostliny saw palmetto, B komplex podporuje vlasové folikuly, vitamin E chrání vlasy před lámáním (je obsažen v slunečnicových semenech, mandlích, piniových oříšcích, sušených meruňkách, špenátu a olivách). Krevní oběh v pokožce hlavy podporuje rozmarýnový éterický olej, který lze přidávat do šampónu.

8. Mořské řasy

Mořské řasy, jako je kelp, nori, dulse, kombu a wakame obsahují jód, který je důležitý pro správnou funkci štítné žlázy. Hypofunkce štítné žlázy způsobuje řídnutí vlasů.).).).

Související články