10 výhod pěstování v samozavlažovacích nádobách

Stres. Všude kolem. Každý den. Znamená to, že máte boj proti stresu máte vzdát? Ani náhodnou. Naopak. Nezůstávejte v tom sami, zapojte chytré pomocníky a nejrůznější vychytávky, abyste stresu zažívali co nejméně.

Předejte zalévání expertům

Díky samozavlažovacím květináčům a truhlíkům vám odpadne stres s tím, jak nezabít kytky suchem během vaší dovolené. Konečně skončí hloubání nad tím, koho přesvědčit, aby vám přišel zalévat. Samozavlažovací květináče přímo v sobě obsahují zásobárnu vody. Rostliny, které do nich zasadíte, můžete zalévat třikrát méně často než v květináčích běžných. V čase, který ušetříte, si dopřejte pořádný relax.

Jeden z nejoblíbenějších samozavlažovacích truhlíků Mareta. Speciální otvory pro háky umožňují diskrétní zavěšení na parapet či zábradlí balkonu.
Jeden z nejoblíbenějších samozavlažovacích truhlíků Mareta. Speciální otvory pro háky umožňují diskrétní zavěšení na parapet či zábradlí balkonu.

I rostliny mají duši

Relaxovat nebudete jen vy, ale i vaše kytičky. Odborníci totiž zjistili, že stres nezažívají pouze lidé, ale i rostliny. Nejčastějšími stresovými faktory u rostlin v květináčích a truhlících je přemístění z místa, na které byly kytky zvyklé, a špatné zalévání. Stres rostlinám stejně jako lidem škodí. Květiny neprospívají a chřadnou.

Samozavlažovací květináče jim dopřejí právě tolik vody, kolik zrovna potřebují. Nehrozí sucho ani přemokření. Navíc si stejně jako v přírodě berou vodu odspoda svými kořeny. Závlaha pokojových i balkónových květin ještě nikdy nebyla tak přirozená.

and

 Samozavlažovací nádoby: 10 důvodů proč je zvolit

  1. Zalévat stačí až třikrát méně často než u běžných květináčů.
  2. Rostliny si berou právě tolik vody, kolik potřebují. Závlaha je stejně přirozená jako v přírodě.
  3. Květinám se v samozavlažovacích květináčích viditelně daří. Rostou, zelenají se, jsou plné života.
  4. Samozavlažovací květináče jsou ozdobou interiérů i balkónů. Vyrábí se v moderním designu a trendy barvách.
  5. V interérech s podlahovým vytápěním je klidně je postavte přímo na zem. Zásobárna vody na dně květináče zabrání usychání kořenů. Ideální pro pěstování jsou samozavlažovací květináče Calimera
  6. Díky velkoobjemovým samozavlažovacím truhlíkům proměníte balkon ve vytouženou zahrádku. Takovým příkladem je třeba Berberis. Jahody, zelenina, nebo dokonce ovocné stromky pro něj nejsou žádný problém.
  7. Ani po vydatném lijáku v nich rostliny neuhnívají. Kvalitní samozavlažovací truhlíky pro venkovní pěstování mají speciální ochranu proti přelití, tzv. přepadový otvor. Případná nadbytečná voda z nich jednoduše odteče.
  8. Samozavlažovací květináče jsou lehké, odolné a snadno se udržují.
  9. Pěstování v nich zvládnou i zelenáči.
  10. Jsou cenově dostupné.
S pěstováním venku i doma vám rádi pomohou samozavlažovací nádoby Berberis.
S pěstováním venku i doma vám rádi pomohou samozavlažovací nádoby Berberis.

S pěstováním venku i doma vám rádi pomohou samozavlažovací nádoby Berberis, Bergamot, Calimera Doppio, Mareta nebo Siesta.