FACESTARSex a vztahy10 kroků k lepšímu sexu: Váš milostný život změní k nepoznání

10 kroků k lepšímu sexu: Váš milostný život změní k nepoznání

Život bez hádek, věrnosti bez problémů. Taky si říkáte, že vám to pokulhává sem tam? Zkuste naše tipy a uvidíte, že váš vztah bude jen kvést!

1. Nemyslete na děti – ani vteřinu

Jestliže chcete mít naplňující sexuální život se svým mužem, musíte odložit všechno, co vás ruší, tedy i děti,“ říká Les Parrott, profesor psychologie na univerzitě v Seattlu a dále prozrazuje, proč: „On pozná, kdy se mu opravdu věnujete a kdy si pouze chcete splnit povinnost.

2. Jedno slovo: lubrikant

Každá žena by měla lubrikant vyzkoušet. Pomůže jí k mnohem většímu potěšení při sexu a v některých případech pomůže i od bolesti, kterou může sex způsobovat. Sex kouč Amy Levine říká: „Některé ženy mají pocit, že pokud používají lubrikační gely, znamená to, že s nimi něco není zcela v pořádku.“ To ovšem není pravda. Přirozená vlhkost, která se při souloži objevuje, nemusí být nutně známkou vzrušení. Trocha lubrikantu navíc zpříjemní pohlavní akt oběma partnerům.

3. Nesnažte se o dokonalost

Máte celulitidu? Kila navíc? Když na to při sexu zapomenete, užijete si mnohem větší potěšení. Podle Scotta Haltzmana, profesora na Brownově univerzitě, si toho muži ani nevšimnou. „Ženy si často myslí, že musí soutěžit s modelkami sportovních magazínů, aby svého partnera dokázaly vzrušit,“ říká Haltzman. „Váš muž si vás ale vzal proto, že už máte to, co se mu líbí. Když je žena posedlá dokonalostí v posteli, většinou prožívá více úzkosti a nedosáhne uspokojení. Zaměřte se na svůj přirozený rytmus, stejně jako na přirozený rytmus svého muže, a nechte se jím vést. Nepřemýšlejte o tom, jaké pohyby máte dělat. Také je v pořádku říci si o to, co chcete, nebo se muže zeptat, co chce on.

4. Umlčte vnitřního kritika

Přistihnete se občas v posteli při negativních myšlenkách? Ať už takto přemýšlíte o partnerovi, nebo o něčem jiném, snažte se negativní myšlenky okamžitě zaplašit. „Nic nedokáže sexuální život ženy sabotovat víc než kritické myšlenky,“ říká Parrott. „Důležité je uvolnit se a užívat si přítomný okamžik, jak jen to jde. Kritika, i když zůstane nevyřčená, hluboce zraňuje na těch nejcitlivějších místech. Sex je velmi citlivá záležitost a kritika ho ničí. Do vaší ložnice mají kritické myšlenky vstup zakázán.

5. Pamatujte na citovou stránku sexu

Proč vědecké studie ukazují, že lidé žijící v manželství mají lepší sex než jejich nespoutaní svobodní přátelé nebo ti, kdo spolu žijí, aniž by se vzali?“ ptá se Haltzman. „Protože když máte v posteli někoho, ke komu cítíte hluboké citové pouto, bude sex s ním daleko bohatší a hlubší. Když jste se svým mužem, zaměřte se na to, co vás spojuje. Nedívejte se jen na to, že jste spolu v posteli, ale na to, že jste spolu v životě, a to umocní vaši vášeň a potěšení ze sexu.

6. Plánujte si sex

Nezní to moc sexy, ale mít na sex místo v kalendáři je jedna z nejlepších věcí, co může pár udělat,“ říká Levine. Spousta žen „dělá všecko“ – starají se o děti, chodí do práce a pečují o domácnost. Sex v tom „dělání všeho“ překáží. Naše životy jsou tak hektické, že se náš sexuální život musí krčit v koutě. Jestliže chcete znovu vzplanout, udělejte si na intimnosti a potěšení čas.

7. Telefonát, e-mail, krátká zpráva: trochu jiná předehra

Máte 30 volných vteřin? Pošlete svému muži krátké vyznání lásky. „Sexuální intimita spočívá na základě citové intimity, a to zvláště u žen,“ říká Parrott. „Nejšťastnější jsou v posteli ty  páry, které využívají po celý den příležitostí k citové předehře. Pro takový pár sex není jen pár minut tělesného potěšení v posteli, ale je to proces, který zahrnuje rozhovory a něžnosti, které předcházejí tomu, co se bude dít v posteli.

8. Zamykejte se v ložnici

Nic nedokáže vášeň uhasit tak spolehlivě, jako když se uprostřed noci otevřou dveře a vejde malý rušitel se slovy „Mami, já musím na záchod!“ Jestliže máte malé děti, budete neustále nervózní, že se objeví v tom nejnevhodnějším okamžiku. Tyhle obavy můžete snadno odstranit pomocí zámku. Páry, kterým to nikdo neřekl, zbytečně trpí úzkostí, a přitom je řešení tak jednoduché.

9. Hněv má do ložnice vstup zakázán

Když máte problémy ve vztahu, máte problémy i v sexu,“ říká Haltzman. „Když konflikt vede k pocitům nelibosti vůči partnerovi, můeže to být varovné znamení, že je zdraví vztahu ohroženo. Nejlepší je zkusit se podívat na chování vašeho muže z jeho očima. Uvědomte si, že on se ráno nebudí s myšlenkou, jak vám může pokazit život. Nepředpokládejte to nejhorší.

10. Buďte v sexu iniciativní

„Toto může být nejdůležitější rada ze všech,“ říká Parrott. „Ženy příliš často očekávají iniciativu od mužů. Po čase si to muž začne, aniž by to tak žena zamýšlela, vykládat jako signál, že je pro ni sex s ním pouhou povinností. Nedovolte, aby se to stalo i vám! Dejte si předsevzetí, že to budete alespoň jednou v měsíci vy, kdo navrhne sex. Určitě vás příjemně překvapí, jak bude muž vstřícně reagovat!

Související články