FACESTARKrásaZářivá a mladistvě vypadající pleť? Sáhněte po masce

Zářivá a mladistvě vypadající pleť? Sáhněte po masce

Každá žena se chce líbit, to je prostě fakt. Jenže některé faktory hrají proti nám. Ať už se jedná o věk, menstruaci nebo chladné počasí venku. Naštěstí existují triky, jak svou pleť dostat rychle do formy. Zkusíte je?

Ráno naneseme na obličej podkladový krém a make-up, přes den maskujeme nedostatky korektorem a pudrem a večer? Odlíčíme se, vyčistíme obličej a naneseme sérum na noc a jdeme spát. Zapomínáme však na dva velmi důležité kroky – výživa a dostatek kyslíku pro pleť.

Nadechněte se

Stejně jako potřebují kyslík všechny naše ostatní orgány, včetně kůže na celém těle, i jemná pokožka v obličeji prahne po nasycení kyslíkem. Jenže jí ho příliš nedopřáváme. Většina denních krémů i tónovacích prostředků má za úkol zakrýt nedokonalosti. Nebylo by ale hezké, kdyby nám zároveň s tím dopřávali pleti výjimečnou péči a dodávaly jí i výživu?

Pravidelná výživa

Je více než nutné nechat pleť volně nadechnout. Minimálně z toho důvodu bychom měli alespoň jednou až dvakrát za týden využívat služeb vhodných a kvalitních pleťových masek. Jednorázově dokážou pleť zrevitalizovat, prokysličit a dostat do formy.

Oleje v hlavní roli

Mýtus, že oleje ucpávají pokožku, nechme za dveřmi. Některé oleje jsou pro pleť velmi vhodné, a to jak pro suchou, smíšenou tak i mastnou pleť. Velmi často se proto využívá právě oleje z makadamiových ořechů nebo jemného meruňkového oleje. Chceme-li opravdu intenzivní výživu a pleť bez známek únavy, je vhodné využít i služeb produktů s aktivním kyslíkem.

Zázračné vitamíny

V neposlední řadě se pak nezapomeňte podívat, zda vybraný produkt obsahuje i složky pro pleť nezbytné. Jsou to například vitamíny A, E a C. S nepříznivými povětrnostními podmínkami si zase hravě poradí přidaný panthenol. A certifikace původu z ekologického zemědělství (BIO) je pak skvělým přidaným bonusem.

Tipy redakce:

Maska pro komfort a zklidnění pleti

Jemný meruňkový olej v kombinaci se shea (bambuckým) máslem a panthenolem pleť doslova pohladí a zamezí jejímu nepříjemnému vysoušení a pnutí. Rychle se vstřebává a je vhodná i pro tu nejcitlivější pokožku. Taková je krémová péče BIO maska SynCare.

Síla makadamiových ořechů

SOS Bio Syncare maska pro vysušenou a unavenou pleť má základ v makadamiovém oleji. Udržuje pokožku pružnou, vláčnou a elastickou. Je nabitá vitamíny i panthenolem, díky čemuž silně regeneruje. Maska s certifikátem CPK Bio neobsahuje konzervanty a proto ji dobře snáší i citlivá a křehká pleť.

Kyslíková bomba pro pokožku

Toužíte-li po mladistvém vzhledu a zářivé pleti bez známek únavy, sáhněte po liftingové masce OXYGENIA. Vzácné rostlinné oleje i vitamín C dodají pokožce intenzivní výživu a dokonale ji oživí. Díky svému složení navíc aktivuje novotvorbu kolagenu ve škáře, zpevňuje kontury obličeje a viditelně zlepšuje tonus pleti. Neobsahuje konzervanty ani umělé parfemace.

Související články