FACESTARKrásaZačněte svou pleť více vnímat, radí kosmetička Lucie Krupařová

Začněte svou pleť více vnímat, radí kosmetička Lucie Krupařová

Je příjemné jít do kosmetického salónu, který se nachází v malebné části Prahy, na Malé Straně. Je příjemné se tam znovu a znovu vracet s vědomím, že se mi dostává nejen vysoce kvalitní péče prostřednictvím přírodní kosmetiky, ale že celé ošetření a péče probíhá v harmonických a přátelských energiích, díky majitelce, sympatické Lucii Krupařové. A právě o tom, jak se stane z vrcholové atletky vyznavačka ženskosti a vynikající kosmetička, je náš následující rozhovor.

Lucie čím vším se v současnosti zabýváte?

Před rokem jsem si otevřela vlastní kosmetický salón, který je pro mě nejen hlavní náplní, ale především velkou radostí a do toho všeho stále ještě studuji.

Jaký obor studujete?

Logopedii. Dříve jsem byla vrcholovou sportovkyní, ale sportovní kariéru jsem musela kvůli zraněním ukončit, ale i tak stále zůstávám milovnicí sportu.

Čím je pro vás pojem „ženskost“?

Ženskost je pro mne obrovská síla, energie a spolu s ní i sebeláska. Zároveň cítím, jak dokáže tato energie propojit spousty žen a utvořit tak krásný a přirozený celek. Je důležité, aby si každá žena uvědomila, že je jedinečná a dokázala si přiznat, kolik síly v sobě skrývá a s touto silou potom dále pracovala.

Umí dnes ženy o sebe pečovat?

To je těžká otázka. Je to dost individuální a subjektivní pocit. Každá žena je jiná a jinak k sobě přistupuje. Ženy o sebe často začínají pečovat až tehdy, když se jim objeví první vrásky, i proto se snažím pracovat s mladými ženami. Učím je, pečovat o sebe již od mladého věku, kdy se může zdát, že to není úplně potřeba.

foto archiv Lucie Krupařová

Co by měla zahrnovat péče o sebe?

Určitě každodenní skin care rutinu, která dělá klientkám radost a je u nich opravdu na denním pořádku. Úplným základem je večerní čištění pleti, dále tonizace a hydratace. Toto jsou tři základní kroky, které by měla každá žena provádět a poté se může skin care dále rozšiřovat dle typu pleti.

Omlazující vulkanická maska Mussa Canaria je šetrná jak k vám, tak i k životnímu prostředí.

Váš kosmetický salón nese v názvu slovo ZEN …

Tento název vznikl vlastně dost rychle a spontánně. Seděla jsem na pavlači, věděla jsem, že v názvu chci mít zmíněnou ženskost, ale čistá ženskost jako taková mě neuspokojovala a neměla právě ten určitý přesah jako právě název ZENskost, který přesně odpovídá mému salónu. Zároveň k němu přistupuji s respektem, protože v sobě nese obrovskou sílu. Klientky to dle mého názoru poznají až tehdy, když do salónu zavítají.

Čím to je, že v ZENskosti zázračně odplují starosti a tenze a nastoupí klid, harmonie a pohoda.

Nedokážu popsat, čím to je, ale troufám si říct, že je to prostředím, silnou zdejší pozitivní energií, vzájemným napojením a souzněním. Snažím se o veškeré dámy starat, jak maximálně dokážu, učit je, ať veškeré strasti nechají právě v salónu a odchází maximálně odpočaté, spokojené nabité energií, sebevědomím a se vztyčenou hlavou.

Vaši klientelu tvoří zejména mladé ženy. Jakým způsobem jim pomáháte řešit možné „nešvary“ mladé pleti, jako je akné, mastnější pleť apod.

V první fázi je základem konzultace a následné zvolení terapie. Pokud se jedná o problematickou, aknózní pleť, dívky by měly počítat s pravidelnou návštěvou kosmetičky jednou za měsíc, měly by dodržovat doporučenou skin care. Pokud dámy přijdou jednou za měsíc do salónu a doma neprovádí doporučené čištění pleti, není možné dosáhnout 100% výsledku. Jedná se o vzájemnou spolupráci a především o pečlivost ke své pleti. Další roli u takového typu pleti hraje strava. V ideálním případě by se dámy měly vyvarovat smaženému jídlu (fastfoodům), velkému množství sladkostí, nízkotučnému mléku, bílému pečivu a sladkým limonádám.

Dopřejme tělu očistu, která mu viditelně pomůže odstranit odumřelé buňky a dá tak prostor mládí, čistotě, hebkosti i pocitu úlevy.

Můžete nám dát nějaký konkrétní i na pravidelné domácí ošetření tohoto typu pleti?

Přípravků je samozřejmě široká paleta, mě se osvědčila například vysoce čistící a vyživující maska s vulkanickým prachem, která má při pravidelném používání velmi dobré výsledky.

Lucie, jaké jsou vaše budoucí plány?

Momentálně bych ráda úspěšně vkročila do magisterského studia a samozřejmě paralelně rozvíjet salón tak, aby poskytoval ty nejúčinnější, kvalitní služby. Do budoucna bych se ráda stala školitelkou kosmetiček a zároveň bych si přála, aby má terapie měla ještě větší přesah, než jak je tomu dnes.

foto archiv Lucie Krupařová

Potřebujete-li zredukovat vrásky, řešit problematickou pleť a poradit s výběrem produktů, kontaktujte mne na www.zenskost.com

 

Související články