Zábavné a kreativní hry pro děti? Hrajte a vyhrajte stolní hry

foto archiv Freepik

Nenechte se doma na podzim zaskočit nudou. Zabavte potomky a vlastně i sebe. Je nejvyšší čas vytáhnout hry a zabavit malé i ty větší, když je venku zrovna ošklivo. Je obecně známo, že společenské deskové hry rozvíjejí fantazii, zlepšují paměť, strategické myšlení, soustředěnost a nezkazí žádnou zábavu.  

Ať už jsou vašemu dítěti dva roky nebo deset let, delší pobyt doma bez možnosti vyřádit se venku za chvíli dolehne na všechny. Pro děti slovo hrát si znamená možnost vyjádřit vlastní představivost. Právě v tomto směru je hra pro děti velmi důležitá, během ní přebírají iniciativu a mění věci dle svých přání. Právě na tomto principu jsou založeny i některé stolní hry, jejichž cílem je děti zábavnou formou vést k užívání vlastní kreativity.

Hry mají pro děti v každém věku jiný význam. Pro ty předškolní jsou hlavně zábavnou cestou, jak se naučit dodržovat pravidla, vyrovnávat se s prohrou nebo myslet kreativně, rozvíjejí schopnosti soustředění, sebeovládání nebo umění řešit problémy. Navíc deskové hry mají řadu dalších benefitů – děti si při nich osvojují plánování a učí se přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí. Pokud si hrají společně s rodiči, přejímají od nich potřebné vzorce chování a vzájemně se více sbližují.

Tipy na hry, které zabaví 

Mlsný mravenečník je zručnostní hra pro malé děti, z nichž se na malou chvíli stanou hladoví mravenečníci, kteří se snaží jazykem (pinzetou) vytáhnout neposedného mravence z mraveniště.

foto archiv EFKO

Podpořte zábavnou formou manuální zručnost a trpělivost svých dětí, ze kterých se ve hře stanou hladoví mravenečníci. Vytáhnout malého neposedného mravence z mraveniště pomocí dlouhé pinzety podobně, jako to dělá mravenečník svým dlouhým jazykem, není vůbec jednoduché. Hlavní je se soustředit a správně se rozhodnout, na jak barevného mravence má právě chuť. Je potřeba ho opatrně pinzetou uchopit skrz jednu z děr mraveniště a pomalu ho vytáhnout, aby se ostatní mravenci nerozutekli.

Multi-Trio les soubor her je nádherně ilustrovaná naučná hra, kde se hráči zábavnou formou učí poznávat lesní flóru a faunu. 14 her v 38 herními variantami. Kartičky trojic se zvířaty a kartičky trojic s rostlinami pro hru Pexetrio, Loto-Trio. Výborná didaktická pomůcka, při které rozšiřujete znalosti a trénujete paměť.

foto archiv EFKO

Vymaluj, sestav a hraj si! Kreativní set Igráčků s kartonovou skládací hradní věží s předtištěnými motivy k vymalování podporuje zručnost a fantazii dětí. Set obsahuje i dvě postavičky Igráčků Kostříka a Kostřičky a postavičku Upíra z tvrdého kartonu, se kterými si děti mohou zahrát strašidelnou pohádku. Doplněno originálním textem pohádky Kostříci a hrabě Kosťula s netradičním a zábavným moderním pojetím.

foto archiv EFKO
 
foto archiv EFKO

Povím ti to je interaktivní edukativní soubor her inspirovaný ověřeným vzdělávacím programem Montessori, který rozvíjí slovní zásobu a komunikaci, procvičuje paměť, postřeh, soustředění, logické myšlení, představivost i orientaci v čase.

Soubor 10 didaktických her inspirovaný ověřenou vzdělávací metodou podle Montessori, který rozvíjí slovní zásobu a komunikaci, procvičuje paměť, postřeh, soustředění, logické myšlení, představivost i orientaci v čase. S tímto nepostradatelným pomocníkem hravě zvládnete připravit děti k zápisu do první třídy základní školy. Hry jsou vhodné nejenom pro domácí aktivity dětí s rodiči, ale také jako výukový materiál pro pedagogy v mateřských školkách, školách nebo ve školních družinách.

foto archiv EFKO

Hvězda večírku 

Kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil! Rozjeď firemní večírek u sebe doma a směj se s kámošema až do vyčerpání (karet). V party hře Hvězda večírku tě čeká úplně to stejné, co na firemní party: piješ, bojuješ o chlebíčky, pomlouváš kolegy. Taky můžeš (ale nemusíš) plnit různé úkoly, které zaručeně pobaví celou společnost. Ale pozor! Kdo se opije až moc nebo dostane padáka, okamžitě končí. Poslední se právem stává hvězdou večírku.

foto archiv efko

Podzimní soutěž

Připravili jsme pro vás soutěž, ve které rozdáváme společenské i deskové hry efko, pro celou rodinu. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí. Ve hře je celkem 10 cen. 

Soutěžní otázka

MontessoriMontessioniPythagorasiori

Soutěž probíhá od 25.10. - 10.11.2021