FACESTARTechnikaXiaomi míří vysoko: Xiaomi 14 dostal novou generací optiky Leica a operační...

Xiaomi míří vysoko: Xiaomi 14 dostal novou generací optiky Leica a operační systém HyperOS

Společnosti Xiaomi a Leica v roce 2022 oficiálně uzavřely strategické partnerství a společně tak způsobily revoluci v oblasti mobilního zobrazování. Díky neúnavné snaze o dokonalost společnost Xiaomi s každou další generací produktů neustále redefinuje standardy v oboru. Řada Xiaomi 14 představuje vrchol této spolupráce díky použití optiky Leica Summilux.

Tato integrace představuje nejpokročilejší optické koncepty a návrhy produktů a upevňuje pozici společnosti Xiaomi jako globálního lídra v oblasti inovací mobilních zobrazovacích zařízení.

Xiaomi 14 Ultra: Vlajková loď pro profesionální fotografie, bezkonkurenční výkon a inovativní design

Xiaomi 14 Ultra čerpá inspiraci z tradiční estetiky profesionálních fotoaparátů, má výrazný kruhový modul fotoaparátu s elegantním plochým designem zad a k dispozici je ve dvou klasických barvách, černé a bílé.5

foto archiv Xiaomi

Xiaomi 14 Ultra je zkonstruováno na základě robustní konstrukce Xiaomi Guardian Structure, která se skládá z vysoce pevného hliníkového rámu, veganské kůže Xiaomi nano-tech a skla Xiaomi Shield Glass. Xiaomi 14 Ultra je vyrobeno z jediného hliníkového bloku a nabízí pozoruhodnou 1,38x lepší pevnost rámu. Xiaomi nano-tech veganská kůže se vyznačuje nově vyvinutým složením, jehož výsledkem je tenčí a lehčí povrch se 6x zvýšenou odolností proti opotřebení.1

Inovativní All Around Liquid Display telefonu Xiaomi 14 Ultra využívá sklo Xiaomi Shield Glass, které dosahuje konzistentního zakřivení na všech stranách a rozích, čímž plynule spojuje vizuální přitažlivost ploché obrazovky s hmatovou odezvou zakřiveného okraje.

Uživatelé si tak mohou vychutnat pohlcující vizuální zážitek díky 6,73″ AMOLED displeji C8 WQHD+, který navíc nabízí ohromující rozlišení WQHD+ (3200 x 1440), hustotu pixelů 522 ppi a variabilní obnovovací frekvenci 1-120 Hz, to vše podpořené působivým maximálním jasem 3000 nitů.

Xiaomi 14 Ultra je vybaveno profesionální čtveřicí fotoaparátů s pozoruhodným rozsahem ohniskových vzdáleností od 12 mm do 120 mm. Jeho hlavní fotoaparát, vybavený plynule měnitelnou clonou ƒ/1,63-ƒ/4,0, nabízí bezproblémové nastavení expozice v různých scénářích. Integrace mimořádně velkého jednopalcového obrazového snímače LYT-900 s dynamickým rozsahem až 14EV zaručuje vynikající kvalitu obrazu i v náročných podmínkách. Sestavu čtyř fotoaparátů doplňují plovoucí teleobjektiv Leica 75 mm, periskopický fotoaparát Leica 120 mm a ultraširokoúhlý fotoaparát Leica 12 mm.

Xiaomi 14 Ultra je lídrem v oblasti mobilního zobrazování díky podpoře natáčení v rozlišení 8K při 30 snímcích za sekundu u všech čtyř fotoaparátů. Díky optice Leica a 50MPx snímači zachycuje bezkonkurenčně čistá 8K videa, což usnadňuje profesionální postprodukční úpravy. Jeho hlavní fotoaparát podporuje natáčení rychlostí 4K 120 snímků za sekundu a je přizpůsoben pro 5× zpomalené efekty.

foto archiv Xiaomi

Při rozlišení 4K navíc nabízí zoomování v plném rozsahu při 60 snímcích za sekundu. Přístroj také podporuje natáčení Dolby Vision®️ při 4K 60 snímcích za sekundu a je vybaven stabilizací pro plynulý záznam videa. Nově byl přidán také další mikrofon, který je součástí sestavy 4 mikrofonů a umožňuje nahrávání prostorového i směrového zvuku.

Aby bylo možné pořizovat profesionální videozáznamy, zavádí nový filmový režim filmové postupy, jako je poměr stran 2,39:1 či pravidlo 180° závěrky, a poskytuje tak videa s autentickým filmovým vzhledem a rozostřením pohybu. Zcela nový MasterCinema kóduje HDR videa v 10bitovém standardu Rec.2020 pro zachycení bohatších detailů, světel a stínů, čímž překonává předchozí 8bitový standard BT.709, zejména na obrazovkách HDR.

Režim Director nabízí profesionální rozhraní s pokročilým ovládáním parametrů a záznam ve formátu Log pro flexibilní postprodukci. Xiaomi 14 Ultra lze integrovat s dalšími zařízeními Xiaomi jako externí monitory pro pohlcující produkční zážitek, včetně nového Xiaomi Pad 6S Pro 12.4.

Fotografická sada Xiaomi 14 Ultra, která byla představena společně s telefonem Xiaomi 14 Ultra, je určena pro nadšence do fotografování a natáčení videa a nabízí rozšířené funkce ve speciálním gripu a pouzdře. Obsahuje dvoustupňovou spoušť, páčku zoomu, přizpůsobitelné tlačítko pro nahrávání videa a další vlastní ovládací kolečko. Funguje také jako externí nabíjecí baterie, která poskytuje výdrž 1500 mAh. Toto příslušenství je k dispozici samostatně.

Nekompromisní zážitek

Xiaomi 14 je navrženo jako kompaktní každodenní společník a jeho rozměry jsou pouhých 152,8 mm x 71,5 mm x 8,20 mm.1 Jeho jemně zakřivený zadní panel zajišťuje pohodlné a bezpečné uchopení, které umožňuje dlouhodobé používání. Minimalistické estetiky je dosaženo přemístěním reproduktoru k displeji a infračerveného portu k dekoru fotoaparátu, což nabízí čistý vzhled horního a bočního rámečku. Konstrukce s ultratenkým rámečkem využívá pokročilou technologii FIAA k integraci obvodů panelu do displeje, což má za následek tenký spodní rámeček o tloušťce 1,71 mm pro pohlcující zážitek ze sledování multimediálního obsahu.1

Xiaomi 14 je vybaveno trojicí fotoaparátů, které poskytují komplexní fotografické zážitky a pokrývají široký rozsah ohnisek od 14 mm do 75 mm. Xiaomi 14 bylo zkonstruováno s optickými čočkami Leica Summilux s vylepšenou světelností ƒ/1,6 na hlavním fotoaparátu, které jsou kombinovány s obrazovým snímačem Light Fusion 900 a mohou se pochlubit dynamickým rozsahem až 13,5 EV. Rozlišení ultraširokoúhlého fotoaparátu Leica 14 mm bylo navíc zvýšeno na 50 Mpx a zároveň nabízí vysoce ceněný plovoucí teleobjektiv Leica 75 mm s minimální zaostřovací vzdáleností pouhých 10 cm.

Co se týče displeje, Xiaomi 14 je vybaveno působivou 6,36″ obrazovkou CrystalRes AMOLED 1.5K (2670 x 1200). Hustota pixelů obrazovky byla zvýšena na 460 ppi. Díky vynikajícímu maximálnímu jasu 3000 nitů jsou barvy živé a obraz zůstává jasný i na přímém slunečním světle. Variabilní obnovovací frekvence v rozmezí 1 až 120 Hz navíc zaručuje plynulé a bezproblémové sledování při různých činnostech, včetně prohlížení webu, čtení a hraní her.

Výkonnostní potenciál

Řada Xiaomi 14 integruje nejmodernější procesory, významná vylepšení v oblasti technologie chlazení a prodlouženou výdrž baterie, což ve výsledku přináší dokonale optimalizovaný smartphone.

Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra jsou poháněny špičkovou mobilní platformou Snapdragon®️ 8 Gen 3, která se může pochlubit působivým 32% nárůstem výkonu procesoru a 34% snížením spotřeby energie, stejně jako pozoruhodným 34% nárůstem výkonu grafického procesoru a 38% snížením spotřeby energie ve srovnání s předchozí generací.1

foto archiv Xiaomi

Qualcomm FastConnect 7800

Řada Xiaomi 14 je vybavena technologií Qualcomm FastConnect 7800, která přináší Wi-Fi 72 s působivou kapacitou 320 MHz. Xiaomi 14 Ultra jde ještě o krok dál díky technologii High Band Simultaneous (HBS) Multi-Link, která zajišťuje nejširší dostupný kanál a nejnižší latenci, což představuje revoluci ve vysokorychlostním připojení více zařízení.

Obě zařízení jsou doplněna chladicím systémem Xiaomi IceLoop a nabízejí bezkonkurenční úroveň plynulosti při náročných scénářích, jako je nahrávání videa, výpočetní fotografie, umělá inteligence v reálném čase a intenzivní hraní her. Xiaomi 14 Ultra jde opět ještě o krok dál díky novému systému Xiaomi Dual-Channel IceLoop, který zavádí vyhrazený druhý tepelný kanál výhradně pro modul fotoaparátu pro plynulejší fotografování a natáčení videa.

Co se týče baterie a nabíjení, Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra jsou vybaveny systémem správy baterie Xiaomi Surge, který zaručuje delší výkon po celý den. Xiaomi 14 je poháněno baterií s kapacitou 4610 mAh, kterou podporuje 90W nabíjení HyperCharge a 50W bezdrátové nabíjení HyperCharge. Xiaomi 14 Ultra je poháněno větší 5000mAh baterií s 90W nabíjením HyperCharge spolu s nejnovější 80W bezdrátovou technologií nabíjení HyperCharge.3

HyperOS

Řada Xiaomi 14 je vybavena špičkovým operačním systémem Xiaomi HyperOS, který je vyvrcholením sedmi let usilovného vývoje společnosti Xiaomi. Tento systém zaměřený na člověka je navržen pro chytrý ekosystém „Člověk X Auto X Domov“ a zaměřuje se na čtyři hlavní cíle: Komplexní přeformátování, inteligentní konektivita napříč zařízeními, proaktivní inteligence a komplexní zabezpečení.

Díky systému Xiaomi HyperOS mohou uživatelé řady Xiaomi 14 zažít zvýšenou plynulost systému s pokročilými možnostmi správy souborů a paměti, přepracované uživatelské rozhraní obohacené o grafický subsystém, bezproblémovou konektivitu mezi zařízeními a komplexní funkce zabezpečení a ochrany soukromí, které zajišťují bezpečný zážitek z připojení.

Nová integrace s aplikací Fotky Google umožní uživatelům bezpečně zálohovat své fotografie a videa do Fotek Google v rámci Galerie Xiaomi. Uživatelé budou také moci plynule prohlížet, upravovat a sdílet obsah zálohovaný ve Fotkách Google přímo z Galerie Xiaomi. Tato funkce bude v zařízeních Xiaomi celosvětově dostupná na jaře 2024.

Řada Xiaomi 14 plně využívá špičkovou technologii umělé inteligence, kterou umožňuje Xiaomi HyperOS, aby uživatelům přinesla chytřejší život. Velké modely umělé inteligence jsou integrovány do různých systémových aplikací, které poskytují efektivnější a inteligentnější funkce. Titulky AI umožňují přepis mluveného obsahu v reálném čase během videokonferencí. AI Album Search využívá zpracování přirozeného jazyka a umožňuje uživatelům vyhledat konkrétní snímky ve svých sbírkách fotografií popisem toho, co hledají. AI Portraits využívá pokročilé algoritmy k vytváření nových kompozic portrétů odvozených z již existujících snímků. Funkce AI Expansion navíc usnadňuje realistické rozšíření existujícího obrazového obsahu a poskytuje nové tvůrčí možnosti.

Proaktivní inteligence je dosaženo prostřednictvím technologie Xiaomi HyperMind, která umožňuje zařízením proaktivně chápat potřeby uživatelů a podle toho jednat. Xiaomi HyperMind využívá čtyři percepční schopnosti zařízení – prostředí, obraz, zvuk a chování, aby se naučila preference uživatele a automaticky přizpůsobila zařízení jeho potřebám. Pokud například uživatel po odemknutí svého chytrého zámku dveří obvykle rozsvítí světlo v obývacím pokoji, Xiaomi HyperMind po naučení tohoto vzorce a po získání souhlasu uživatele místnost automaticky rozsvítí.

Na konci října loňského roku společnost Xiaomi oznámila komplexní modernizaci své strategie, která přešla z „Smartphone x AIoT“ na inteligentní ekosystém „Člověk x Auto x Domov“, přičemž automobily se staly novou a klíčovou součástí strategického zaměření společnosti Xiaomi. S globálním uvedením řady Xiaomi 14, nových zařízení IoT a odhalením Xiaomi SU7, které jsou poháněny a propojeny systémem Xiaomi HyperOS, společnost Xiaomi dále upevňuje svou vedoucí roli v oblasti technologických inovací. Pokroky v tomto portfoliu podtrhují neochvějný závazek společnosti Xiaomi k inovacím a výjimečnému uživatelskému zážitku.

1 Údaje vychází z testování provedeného v interních laboratořích společnosti Xiaomi. Skutečné výsledky se mohou lišit.

2 Připojení Wi-Fi (včetně frekvenčních pásem Wi-Fi, standardů Wi-Fi a dalších funkcí podle specifikací IEEE Standard 802.11) se může lišit v závislosti na regionální dostupnosti a podpoře místní sítě. Funkce může být přidána prostřednictvím OTA, pokud je to možné.

3 Bezdrátové nabíječky se prodávají samostatně.

4 Zařízení bylo testováno a certifikováno jako odolné proti stříkající vodě, vodě a prachu za specifických laboratorních podmínek s klasifikací krytí IP68 podle IEC 60529:1989+A1:1999+A2:2013. Vezměte prosím na vědomí, že zkušební podmínky odolnosti proti vodě zahrnují: ponoření do statické sladké vody do hloubky 1,5 metru až na 30 minut, s teplotním rozdílem mezi vodou a výrobkem maximálně 5 K. Tyto vlastnosti odolnosti proti vodě se týkají pouze specifických podmínek testovaných v laboratorním prostředí, které neodpovídají běžným podmínkám používání spotřebiteli. Ochrana proti vniknutí vody proto není zajištěna, pokud je výrobek vystaven prostředí, které přesahuje zkušební podmínky. 

Nedoporučujeme, abyste jej sami testovali. Nedoporučuje se pro použití na pláži nebo u bazénu. Ochrana proti vniknutí se může zhoršit v důsledku každodenního opotřebení, fyzického poškození a/nebo demontáže nutné v případě opravy. 

Pokud je výrobek vystaven vlhkosti, nenabíjejte jej, neovládejte fyzická tlačítka ani nevyjímejte přihrádku na SIM kartu. 

Další bezpečnostní pokyny naleznete pečlivě v uživatelské příručce. 

Záruka se nevztahuje na poškození způsobené kapalinou v prostředí mimo testovací podmínky IP68.

5 Dostupnost barev se může v různých regionech lišit.

6 Vzorkovací frekvence dotyku se může lišit v závislosti na obsahu displeje.

7 Dostupnost Dual SIM se může lišit v závislosti na regionu.

8 Dostupnost NFC se může na různých trzích lišit.

9 B66/N66 NarrowBand, UL: 1710-1780, DL: 2110-2180.

10 Pouze pro nové uživatele služby Google One a YouTube Premium. Platí podmínky. Měsíční předplatné začíná platit po skončení zkušebního období. Předplatné můžete kdykoli zrušit.

Související články