FACESTARZdravíVyžeňte z těla těžké kovy i toxiny: 16 super potravin vám s...

Vyžeňte z těla těžké kovy i toxiny: 16 super potravin vám s tím pomůže!

Jste často bledá, unavená, trápí vás šupinatá pokožka, ekzémy, alergie, migrény, potíže s trávením i častá podrážděnost v těchto letních dnech? Důvodů může být více, je však možné, že za všemi těmito potížemi stojí jediný původce – toxiny. Našli jsme pro vás potraviny, díky který se dostanete zpět do pohody.

1. Česnek

I malé množství česneku dokáže aktivovat enzymy v játrech, které z našeho těla odplavují toxiny. Také obsahuje vysoké množství alicinu a selenu, které pomáhají játra čistit.

2. Grapefruit

Vitamin C, který je v grapefruitu obsažen ve velkém množství, nejen posiluje imunitu, ale také podporuje činnost jater. Malá sklenka grapefruitové šťávy pomůže produkovat enzymy, které z našeho těla odstraní karcinogeny a další toxiny.

3. Červená řepa a mrkev

Oba druhy zeleniny obsahují velmi vysoké množství flavonoidů a beta karotenu. Tyto látky jsou prospěšné k činnosti mnoha orgánů včetně jater.

4. Zelený čaj

Antioxidanty obsažené v zeleném čaji (katechiny) také podporují játra a zelený čaj může být skvělým vylepšením našeho jídelníčku.

5. Listová zelenina

Zelené listy špenátu, mangoldu, rukoly, potočnice a dalších druhů listové zeleniny jsou jedním z nejsilnějších pomocníků při očistě jater. Jsou bohaté na chlorofyl a účinně pomáhají čistit krev od toxických látek – neutralizují těžké kovy, chemické látky a pesticidy a také poskytují ochranu játrům.

6. Citronová šťáva

Horká voda s citronovou šťávou, to je velmi dobrý začátek nového dne a budíček pro játra. Kyselá šťáva aktivuje nervy a hormony, které působí na játra a trávicí soustavu. Je také účinnou pomocí pro ty, kdo trpí problémy s pomalým metabolismem.

7. Avokádo

Tato potravina, bohatá na živiny, pomáhá při tvorbe glutathionu, který je nezbytný pro správnou funkci jater a čištění těla od toxinů.

8. Jablka

Vysoký obsah pektinu v jablkách také pomáhá uvolňování toxických látek z trávicí soustavy. Játra pak lépe zvládají nálož toxinů během procesu čištění.

9. Kurkuma

Tohle sytě žluté koření, které se také používá k barvení, má velmi silné protizánětlivé účinky na celé tělo včetně jater. Je úspěšným bojovníkem s infekcemi jater. Když budete mít možnost nakoupit si na dovolené na trhu, rozhodně na kurkumu nezapomeňte.

10. Voda

Obyčejná voda játrům také velmi prospívá. Do jater přivádí důležité živiny a odvádí z nich odpad. Kdo nepije dostatečné množství vody, zvyšuje riziko vzniku žlučníkových kamenů.

11. Kořen pampelišky

Z kořene pampelišky lze připravovat nápoj podobný kávě. Je stejně černý a hořký a pomáhá zlepšit činnost jater.

12. Květák a brokolice

Tato zelenina také podporuje tvorbu enzymů v játrech. Tyto enzymy pomáhají tělu zbavit se karcinogenů a dalších toxinů, čímž významně přispívá ke snížení rizika rakoviny.

13. Vlašské ořechy

Vlašské ořechy obsahují látky, které pomáhají játrům zbavit se čpavku. Také jsou bohaté na glutathion a omega 3 mastné kyseliny, které podporují funkci jater. Ořechy je nutné před spolknutím dobře rozžvýkat.

14. Ostropestřec mariánský

Tato bylina obsahuje účinnou látku sylimarin, který podporuje regeneraci jater a jejich činnost. Kromě detoxikace organismu pomáhá udržovat optimální hladinu cukru v krvi, posiluje imunitu a pozitivně ovlivňuje činnost srdce.

Extrakt z ostropestřce a bezlepkovou vlákninu z kořene čekanky s obsahem inulinu najdete v doplncích stravy. Přípravky pomáhájí k celkové očistě organismu a blahodárně působí na zažívání. K dostání je výhradně v lékárnách.

15. Růžičková kapusta

Tato zelenina s vysokým obsahem glukosinolátů, což jsou sirné glykosidy, pomáhá chránit játra před poškozením a zlepšuje jejich schopnost zbavovat tělo toxinů a přebytečných hormonů.

16. Olivový olej

Olivový olej lisovaný za studena, ale také konopný či lněný olej, je játrům prospěšný, pokud jej nekonzumujete příiš mnoho. Lipidy v něm obsažené pomáhají odstranit z těla toxické látky, a tak ulevuje játrům.

Zařaďte do svého jídelníčku tyto potraviny, bylinky a doplňky a těšte se dobrému zdraví!

Související články