FACESTARKrásaVybrali jsme opalovací krémy na dovolenou

Vybrali jsme opalovací krémy na dovolenou

Moře, pláže a slunce. Léto je tady a s ním je spojený i pobyt na sluníčku. Sluneční paprsky nás povzbuzují a dodávají tělu energii. Je potřeba myslet nejen na výhody, které nám sluníčko přináší, ale také na rizika, která jsou s pobytem na sluníčku spojená.

Při pobytu na slunci je nutné myslet na ochranu kůže a chránit ji kvalitním opalovacím krémem. Hodně lidí nemyslí na ochranu kůže a nepoužívá žádné opalovací krémy, nebo je používá ale jen v malé míře, což je také špatně.

Jaké opalovací krémy jsou vhodné?

Na trhu je celá řada přípravků na opalování. Je potřeba vybírat takové krémy, které jsou vhodné právě pro váš typ pokožky. Pokud jste tmavší typ, stačí vám ochranné krémy s faktorem 20, nebo 30. Pro světlejší typy pleti je vhodnější použít vyšší faktor, jelikož je u tohoto typu kůže vyšší pravděpodobnost, že by se kůže mohla spálit. Mně se nejvíce osvědčil sprej na opalování Sensitive OF 30, který je vhodný pro citlivou pokožku, což je můj případ.

Nezapomínejte na děti

Kůže malých dětí je velmi citlivá, z tohoto důvodu je potřeba na ni myslet a věnovat její ochraně velkou pozornost. Malé děti mazání často nebaví, proto je ideální vyzkoušet dětské mléko na opalování v kuličce OF 50+ od značky NIVEA. Aplikace tohoto mléka je pro děti zábavná a samy si mohou mléko zkusit na kůži nanést.

Ochrana rtů

Nejen kůži je potřeba chránit. Neméně důležitá je také ochrana rtů. Vyzkoušejte balzám na rty s aloe vera od značky PIZ BUIN, který chrání rty před UVA/UVB zářením a zajistí rtům potřebnou hydrataci. Do každé tašky se tento balzám jistě vejde.

Péče po opalování

Stejně jako je důležitá péče o kůži při slunění, nemělo by se zapomínat na její následnou péči po opalování. Ideálním přípravkem je zklidňující a chladivé hydratační mléko po opalování s aloe vera a mentolovým extraktem, které poskytuje tělu potřebnou hydrataci, kterou kůže po opalování potřebuje a mentolový extrakt jí poskytne příjemné ochlazení.

Dvě fáze opalování

Dvoufázový ochranný sprej s lehkou texturou je perfektním pomocníkem na vaše cesty. Část s olejem pleť chrání proti slunečnímu záření a druhá složka, obohacená o aloe vera, pokožku osvěží a hydratuje.

Díky tekuté konzistenci a sprejovému aplikátoru se lehce roztírá a nezanechává na pokožce mastný film.

Vybírat můžete hned ze dvou varinat – s OF 20 pro nižší stupeň ochrany a OF 30 pro střední stupeň ochrany.

Už víte, jak o vaši pokožku správně pečovat, tak na její péči nezapomínejte už při prvním pobytu na sluníčku.

Související články