FACESTARKrásaVaše nohy umí říct, jaká opravdu jste! Zujte se a zkoumejte

Vaše nohy umí říct, jaká opravdu jste! Zujte se a zkoumejte

Jak často si doopravdy uvědomíme, jak záslužnou činnost pro nás naše nohy vykonávají? Většinou až puchýř, prasklina v patě či zarostlý nehet nás upozorní, že je čas věnovat svým nohám péči, kterou si dozajista zaslouží.

Reflexní terapie

Nelze již vystopovat, kdy si člověk poprvé uvědomil, že během masáží dochází nejen k ovlivnění povrchu fyzického těla, pokožky, svalů, ale i hluboko uložených orgánů, které reagují prostřednictvím reflexních zón. Dá se říci, že celé tělo je zobrazeno v každém svém orgánu. Například ucho je zobrazením celého těla, přičemž ušní lalůček představuje hlavičku plodu v matčině děloze. Další struktury tohoto ucha pak všechny systémy těla, trávicí, pohybový apod.

Ploska nohy je opět obrazem celého těla, všech jeho orgánů. Chodidlo je rozděleno na jednotlivé zóny, kdy prsty odpovídají oblasti hlavy, krku a ramen, nárty odpovídají oblasti hrudníku, další část pak oblasti břicha atd. Přes tyto reflexní zóny lze tedy ovlivňovat celé tělo včetně jeho funkcí. Můžeme si jí dopřát prostřednictvím odborníků, či se sami pustit do objevování tohoto vysoce funkčního nástroje harmonizace organismu. Reflexní terapie je rozsáhlý obor, kdy je však nutná ruku v ruce součinnost s hlubokými znalostmi lidského těla.

Masáže, zábaly i dobře udělaná pedikůra

Svým nohám můžeme dopřát odbornou, profesionální péči, či se budeme jejich potřebám věnovat v rámci domácí péče. Jejím základem je dobře udělaná pedikůra, která odstraní všechny nešvary, jakými jsou praskliny na patách, přebytečná zrohovatělá kůže, či, což potřebuje delší ošetřování, plíseň na nehtech. Výbornou službu udělá našim nohám pravidelný peeling, kdy můžeme využít mořskou sůl či lžičku mleté kávy, jemná masáž nohou, i zábaly, které budou ošetřenou pokožku udržovat jemnou a vyživenou.

Vaše nohy o vás prozradí víc, než tušíte. Foto archiv freepik.com

Pro odstranění zrohovatělé kůže použijeme vulkanický kámen. Ten tuto kůži šetrně odstraní a zanechá pokožku nohou zcela hladkou. Ještě před tím, dopřejeme nohám teplou lázeň, do které rozpustíme některou z koupelových solí, určených pro domácí pedikůru. Stejně tak můžeme využít bylinný nálev či lžičku sody bikarbony.

Nezapomínejme na pohyb

Ideální pro nohy je zcela pochopitelně chůze a to chůze po povrchu, který sám o sobě masíruje výše zmíněné reflexní zóny. Přesně to nabízí příroda a stačí tedy jen obou bosonohy – speciální obuv, která nejen, že nohy neutiskuje a nedeformuje, ale umožňuje vnímat povrch, po kterém se procházíme. Krevnímu oběhu v nohách ulevíme při všech obrácených pozicích jógy – stoj na hlavě, svíčka apod.

Pokud se budeme našim nohám pravidelně věnovat, nejen, že nás odmění pěkným, zdravým vzhledem, ale budeme se celkově cítit o mnoho lépe.

Tip redakce:

Naše nohy potěší vulkanický kámen z Kanárských ostrovů, který je zajímavý nejen svým vzhledem, ale především účinností. Před použitím je potřeba jej dobře namočit.

Přírodní exfoliační vulkanický kámen pro zdravá a jemná chodidla.(mussabody.cz)

Před spánkem si promasírujte nohy tělovým máslem s Aloe vera, které je vysoce podpůrné při hojení drobných prasklinek. Zároveň působí na pokožku nohou, činí ji vláčnou, hydratovanou a dobře vyživenou. Naneste máslo o něco více a nohy uložte do bavlněných ponožek. Ráno budete mile překvapeni.

Tělové máslo Mussa Canaria ALOE VERA. Výjimečná pokožka díky výjimečné rostlině (mussabody.cz).

 

Související články