Tyhle pečící trouby u vás zabodují: pečou samy, vaří v páře, rozmrazují i ohřívají

Skvělý design, důmyslná řešení, funkčnost a ergonomie – to jsou společné jmenovatele moderních pečicích trub. Gorenje přichází s generací XXL trub OptiBake. Spojuje je mimořádný objem 77 l, teplotní rozsah až do úctyhodných 300 °C, unikátní funkce pro pečení mražených jídel bez předehřívání trouby a také něco, co mají jako jediné na trhu – dvou, a dokonce třífázové pečení. Dovedou i zdravě fritovat horkým vzduchem bez tuku, péct s přidanou párou a připravit vícechodové menu až na pěti úrovních najednou. Jsou úsporné a mají i teplotní sondu.

Inovace HomeMade

Nové trouby mají díky inovativnímu konstrukčnímu řešení mimořádně velký plně využitelný objem 77 l a patentovaný tvar vnitřního prostoru HomeMade po vzoru tradičních klenutých pecí na dřevo. 

Tento tvar prošel inovativními změnami – je vylepšený, trouby mají novou konstrukci topných těles a nové rozložení ventilačních otvorů. Výsledkem je profesionální rovnoměrné pečení a možnost přípravy více pokrmů najednou bez smíchání vůní a chutí, a to až na pěti úrovních najednou. A to úsporně – všechny patří do energetické třídy A+.

XXL trouba Gorenje BPSAX6747A08BGWI ConnectLife.

Nová chytrá XXL trouba Gorenje BPSAX6747A08BGWI ConnectLife. Má 22 automatických programů pro nejoblíbenější pokrmy, které připraví přesně tak, jak by to udělal šéfkuchař. Stačí vybrat typ jídla a jeho hmotnost a trouba se postará sama o zbytek. Zvládne přitom s přesností na jeden stupeň teplotu od 30 °C až do 300 °C, takže v ní hravě vykouzlíte se speciálním programem i pravou italskou pizzu nebo focacciu jako z kamenné pece. Můžete využít i program pro pečení s párou: do nádržky nalijete vodu a trouba sama oznámí, kdy je ten pravý čas páru aktivovat.

Trouba má patentovaný, nyní inovovaný klenutý vnitřní prostor po vzoru starých kamenných pecí, který spolu s cirkulací vzduchu MultiFlow 360° zaručuje profesionální rovnoměrné pečení i přípravu více pokrmů najednou až na pěti úrovních, a to bez smíchání vůní a chutí.

U vás doma jako z pizzérie

S přesností na jeden stupeň můžete volit teplotu od 30 °C ideální třeba pro podporu kynutí až po mimořádných 300 °C, což je teplota, při které si doma připravíte skutečně chutnou a křupavou pizzu, focacciu, tortilly a řadu dalších dobrot, které potřebují pořádně rozpálenou troubu nebo pec s rovnoměrným prouděním vzduchu. Pro tyto dobroty je určený automatický program Pizza. Ta nejlepší pizza ve městě se tak bude podávat zaručeně u vás doma.

Automatika i profesionální pečení v krocích

Nové trouby Gorenje OptiBake mají programovací modul až s 22 vyzkoušenými automatickými programy i pro začátečníky. Vše, co musíte udělat, je zvolit jen typ jídla a hmotnost, a stisknout start. O zbytek se postará trouba.

Mají ale i funkci StepBake pro pečení ve dvou nebo třech krocích pro zkušenější kuchaře – unikátní třífázové pečení přitom mají jen trouby Gorenje. Pečení v krocích se hodí při přípravě pokrmů, které vyžadují v průběhu přípravy změny teploty. Na začátku nastavíte způsoby ohřevu, teploty a čas pečení, a pak už necháte zbytek na troubě. Upečete tak třeba ten nejlepší nadýchaný a křupavý chleba nebo lasagne s dokonale zapečenou kůrčičkou.

XXL trouba Gorenje BOS6737E09WG s objemem 77 l zaujme elegantním bílým provedením a nebývale vysokou výbavou při dostupné ceně.

XXL trouba Gorenje BOS6737E09WG s objemem 77 l zaujme elegantním bílým provedením a nebývale vysokou výbavou při dostupné ceně. Má skvělý teplotní rozsah od 50 °C až do 300 °C, takže v ní hravě vykouzlíte se speciálním programem i pravou italskou pizzu nebo focacciu jako z kamenné pece. Můžete využít i program pro pečení s párou: do pekáče nalijete asi 2 dcl vody a zvolíte příslušný program.

Pára i teplotní sonda pro dokonalou chuť

Na pomoc si můžete přizvat i páru v podobě funkce SteamAssist u modelů se zásobníkem na vodu nebo funkce ExtraSteam,  kdy stačí nalít vodu do pekáče a zapnout parní funkci, která generuje páru přesně v okamžicích, kdy je to potřeba. 

Některé modely mají i teplotní sondu, která se spolu s programem pro automatické pečení masa postará, aby bylo propečené přesně tak jak potřebujete. 

Horkovzdušné fritování bez tuku

Trouby otevírají i dveře pro zdravé fritované dobroty, připravené jen s kapkou oleje nebo úplně bez tuku pomocí intenzivního horkovzdušného ohřevu AirFry+. Funguje podobně, jako horkovzdušná fritéza. 

Spousta dalších možností

Mezi dalšími vymoženostmi nových trub Gorenje OptiBake je i pomalé pečení, šetrné rozmrazování, ohřev talířů a mnoho dalších. K pohodě v kuchyni přispívá i tlumené otevírání i dovírání dvířek nebo teleskopické výsuvy na dvou úrovních. Vnitřek trub je z mimořádně odolného smaltu SilverMatte, který se snadno udržuje v čistotě; podle modelu pomocí pyrolýzy, páry nebo díky katalytickému krytu ventilátoru.

Intuitivní ovládání

Noví pomocníci se ovládají snadno a intuitivně prostřednictvím centrálního ovládacího knoflíku a přehledného displeje, případně jen pomocí zasouvacích knoflíků. 

Pro milovníky nových technologií jsou některé trouby vybavené i integrovanou wifi – ty pak jdou snadno ovládat i na dálku přes aplikaci ConnectLife. Aplikace je přitom i zdrojem tipů a receptů, navíc do ní jde připojit i další spotřebiče Gorenje s wifi, jako třeba novou chytrou chladničku. Můžete si tak vytvořit chytrou domácnost a mít přehled o všem, co se doma děje.

XXL trouba Gorenje BPS6747A06BG s objemem 77 l vám pomůže díky 22 plně automatickým programům pečení připravit nejoblíbenějšími recepty, i když v kuchyni teprve začínáte.

Když nevíte, co a jak, nová XXL trouba Gorenje BPS6747A06BG s objemem 77 l vám pomůže díky 22 plně automatickým programům pečení připravit nejoblíbenějšími recepty, i když v kuchyni teprve začínáte. Programy jsou totiž ověřené profesionály, jsou bezpečné proti selhání a přinášejí skvělé výsledky i bez předehřívání trouby. Vše, co musíte udělat, je zvolit jen typ jídla a hmotnost, a stisknout start. O zbytek se postará trouba. Zvládne přitom s přesností na jeden stupeň teplotu od 30 °C až do 300 °C, takže v ní hravě vykouzlíte se speciálním programem i pravou italskou pizzu nebo focacciu jako z kamenné pece.