FACESTARKrásaTrápí vás zašedlá pleť? Vyberte si správný peeling.

Trápí vás zašedlá pleť? Vyberte si správný peeling.

Pleť je něco, co vás reprezentuje v každém okamžiku vašeho života a také o vás mnohé vypovídá. Je jen a jen na vás, jak s ní naložíte. Chcete-li, aby byla krásná a svěží, začněte s důkladným peelingem.

Pokud se vám zdá, že pokožka na obličeji rychleji stárne, je až příliš matná, má nedravou barvu nebo nejednotný barevný tón, postarejte o ni nadvakrát: zevnitř i zvenku. V prvním případě pomůže zdravý jídelníček nabitý vitaminy a zdravé návyky, jako je pravidelný spánek, častý odpočinek a cvičení. Zbavte se také zlozvyků – kouření, alkohol ani sladkosti pleti na kráse nepřidají.

Pomůžou ale i vhodné přípravky. V případě unavené pleti je tím klíčovým peeling, který by v kosmetické sbírce neměl chybět nikomu. Odstraní totiž odumřelé buňky, které se jinak na pokožce vrství, a znovu odhalí její krásu. Rozjasní ji, vyhladí a barevně sjednotí. Rozdílné typy pokožky si ale žádají různé druhy peelingu a různou frekvenci používání. Víte, co se hodí právě pro vás?

Normální až smíšená pleť

Tyto typy pleti jsou u Evropanek nejčastější. Pokud ji máte i vy, volte mechanický peeling s jemnými částečkami; vhodný je třeba cukr nebo rýžový prášek. Skvělou variantou je pak peelingový pudr, který můžete podle potřeby namíchat se svým oblíbeným čisticím gelem a vytvořit si tak úplně nový přípravek. Exfoliaci si můžete dopřát jednou až dvakrát týdně.

Náš tip: 100 % přírodní peelingový pudr od Yves Rocher obsahuje mimo jiné zklidňující heřmánek, čisticí zelený jíl nebo pemzu pro odstranění odumřelých buněk. Namíchejte si ho s gelem, abyste dosáhli požadované intenzity.

Mastná až problematická pleť

Pokud se vám obličej mastí, ucpávají se vám póry a tvoří černé tečky nebo i akné, buďte při výběru produktu obezřetní. Neměl by obsahovat příliš velké mechanické částečky, vhodnější jsou peelingy krémové, které obrušují zvlášť jemně a pleť nedráždí. Nebojte se ani chemických přísad, jako jsou takzvané AHA kyseliny, které v malé koncentraci pomáhají pročistit póry a předejít zánětům, které vedou k akné. Peeling kažopádně nepoužívejte častěji než jedenkrát týdně.

Náš tip: Exfoliační krém Appletox od korejské firmy TonyMoly (prodává Sephora) má skvělé hydratační vlastnosti. Projasňuje, obrušuje, odstraňuje známky předčasného stárnutí a díky AHA komplexu pomáhá ozdravovat problematickou pokožku.

Suchá pokožka

Pokud máte pleť suchou až velmi suchou, neměli byste peeling používat časteji než jednou za dva až tři týdny. I vám ale prospěje: jen je třeba vybrat si citlivý přípravek určený speciálně pro váš typ, a to nejlépe z lékárny. Raději než velká mechanická „obrušovadla“ volte pečující mikročástečky.

Náš tip: Čisticí peeling DermoPURIFYER od Eucerinu obsahuje jemné peelingové mikročástečky s obsahem kyseliny mléčné, která má antibakteriální účinek. Pleť čistí, zjemňuje a vyhlazuje bez toho, aby ji vysušil.

Citlivá až přecitlivělá pleť

Exfoliaci se nemusí vyhýbat ani majitelky a majitelé citlivé pleti se sklonem k alergickým reakcím, podráždění nebo červenání. Měli by ale vždy volit ultrajemný mikropeeling určený speciálně pro tento typ pleti. Ani s tím to není třeba přehánět, stačí ho použít jednou za tři až čtyři týdny.

Náš tip: Zatímco spíte, noční péče Nightly Refining Micro-Peel Concentrate od Kiehls se postará o jemnou exfoliaci, obsahuje totiž jemné slupky ze semen quinoy. Pleť vyhlazuje, omladí ji a hodí se i pro tu velmi citlivou.

Související články