Tipy na posílení imunity: Změňte jídelníček a vyhnete se nemocem

foto archiv freepik.com

Na naše zdraví, ale i fyzickou a duševní pohodu má vliv vše co jíme. Zejména v tomto období je třeba dbát zejména na posílení imunity. Potraviny, které konzumujeme, umí nejen nemoc odehnat, ale i pomoci, když choroba naplno propukne.

Základem všeho je správně fungující imunitní systém. Nemoc nemá šanci propuknout, anebo se s ní organismus lépe popere. Je proto třeba se soustředit na přísun vitaminů a minerálů. Pravidelné sportovní aktivity a méně stresu je jen zlomek toho, co je potřeba pro imunitní systém udělat. 

Přejděte na zelenou

Pro své tělo můžeme udělat dost aniž bychom sáhli pro léky či doplňky stravy. Ze všeho nejvíce vybírejte potraviny bohaté na vitamin C, jako jsou citrusy, šípky, kiwi, ale i například rakytník, rybíz, rajčata, paprika, papája nebo špenát. Zařazením správných potravin můžeme například zmírnit projevy některých zdravotních neduhů. Trpíte často migrénami? Soustřeďte se na to, ať v průběhu dne vypijete dostatečné množství vody (minimálně 3 litry) a nakupte do zásoby ořechy. Nebojte se přidat i mléčné produkty. 

Denně probiotika

V boji proti bakteriím a virům se osvědčuje kefír nebo bílý jogurt podporují tvorbu prospěšných bakterií ve střevech, takzvaných laktobacilů. Sedmdesát procent našeho imunitního systému se nachází v tomto orgánu, kde žije až pět set druhů mikrobů. Pokud se ve střevech přemnoží nepřátelské bakterie, tělo je ohrožováno škodlivinami a toxiny, vznikají plísně a oslabuje se imunita. 

V letošním roce jsme uvedli na trh novinku Bílý jogurt bifido s obsahem kmene Bifidobacterium, BB-12®, které příznivě působí na náš imunitní systém,“ říká Zdeněk Bukovjan Sales&Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Poptávka po jogurtu s probiotiky nás přivedla k myšlence zprostředkovat našim zákazníkům nejen lahodný bílý jogurt, ale doplnit ho o přidanou hodnotu, která podpoří naše zdraví,“ dodává Zdeněk Bukovjan.

Věděli jste, že Bifidobacterium, BB-12® má řadu pozitivních účinků na naše zdraví? Tento kmen je nejlépe zdokumentovaným kmenem rodu Bifidobacterium na světě. Dokazují to různé vědecké publikace, z nichž mnohé jsou klinické studie. Producent se snaží na trh přicházet s nejlépe zdokumentovanými probiotickými kmeny a svou práci zakládá na definicích a pokynech FAO/WHO. V potravinách a doplňcích stravy je tento kmen používán od roku 1985. Jeho účinky byly popsány ve více než 307 vědeckých publikacích a podpořeny více než 180 klinickými studiemi.

Mlékárna Valašské Meziříčí vyrábí nejen tento výborný jogurt, ale do jídelníčku lze zahrnout také Kefírová mléka a Acidofilní mléka s probiotickými kulturami, ať již ochucené či neochucené, ale také výborné jogurty z Valašska smetanové či polotučné. Ideální k jejich konzumaci je snídaně nebo dopolední svačina.

foto archiv Mlékárna Valašské Meziříčí

Masáže proti stresu

Pozitivní účinky na imunitní systém mají i masáže, je totiž prokázáno, že při nich klesá hladina hormonu kortizolu v těle. Kortizol vzniká při stresu a je příčinou toho, že tělo touží po karbohydrátech, tučném jídle a cukru, což jsou látky, které naopak naši imunitu narušují. Při masáži navíc i roste množství dopaminu a serotoninu, jenž podporují obranyschopnost orgranismu. Dobře prokrvená kůže je odolnější vůči plísním a kožním infekcím.