FACESTARAutotestTest: Volkswagen Caddy Style je větší a chytřejší silák

Test: Volkswagen Caddy Style je větší a chytřejší silák

Nový Caddy má technologicky i jízdní vlastnostni na vysoké úrovni. Nabízí navíc velký variabilní vnitřní prostor, nejmodernější konektivitu a silnou bezpečnostní výbavu. Ve své třídě nabízí více výkonu, výbavy, kvalitnější zpracování, odolnější řešení.

Námi testovaný Caddy páté generace bychom vlastně ani neměli nazývat rodinnou dodávkou, je to totiž plnohodnotné a luxusně vybavené praktické rodinné víceúčelové auto. Caddy působí mezi dodávkami jako prémiové vozidlo. Působí kvalitně, robustně a bezpečně. Vypadá lépe než předchůdce i lépe než konkurenti. Má dost síly, aby vozila rodinu i potřebný náklad.

Dvoulitrový naftový motor o výkonu 90 kW, respektive 122 koní se 7-stupňovým automatem DSG a 7 místy je skutečná variace na moderní rodinné auto. Dostali jsme ho v nadupané verzi tedy té silnější. 

Komfortní řešení

Uvnitř vozu vás přivítá přístrojová deska,která je prakticky identická s VW Golf, v nejvyšší výbavě Style máte už dokonce i digitální kokpit, speciální modul pro ovládání světel nalevo od volantu (jinak z ergonomického hlediska výborně řešený a také umístěný) a také modul tlačítek pro rychlý přístup k nejdůležitějším funkcím menu , který je umístěn pod středovým displejem.

Výbavu auta doplňuje i dvouzónová klimatizace, bezklíčové startování a přístup, full LED světla, oboustranné posuvné dveře s automatickým dovíráním, parkovací senzory vpředu i vzadu, palubní počítač s rozšířeným zobrazením funkcí, multifunkční volant, adaptivní tempomat, světelný a dešťový senzor ak tomu silná bezpečnostní výbava včetně systému rozpoznávání značek, asistentu pro zaparkování a vyparkování, asistent udržování v jízdním pruhu a 8 airbagů včetně hlavových v druhé řadě. 

Dokonalý úložný prostor

Digitální kokpit v interiéru umožňuje pomocí tlačítka View na multifunkčním volantu vybrat si ze tří různých konfigurací displeje, nechybí ani funkce nouzové volání, automatické nahlašování nehod, poloha vozidla, online stahování softwaru, dálková kontrola auta, stahování aplikací. Kvalita provedení je na velmi slušné úrovni, v interiéru je množství odkládacích prostorů včetně těch pod stropem a pod sedadly.

Caddy stojí na nové moderní platformě MQB, která umožnuje implementaci množství zcela nových funkcií. Když máte v třetí řadě dvě sedadla, komfortu to prospěje, i když je to samozřejmě na úkor kufru. Průjezd nerovností je však o poznání komfortnější a to zejména díky nové platformě a jinak řešené zadní nápravě s pružinami.

Zavazadlový prostor je enormní, potěší velké složky po bocích a zejména potěší možnost vybrat sedadla. Dvojsedadla jsou už poměrně těžká.

Nový Caddy nám designem vyhovuje. Líbí se nám zadní sdružené světlomety a také maska s lakovanou mřížkou. Style verze je mimořádně praktická, i když sedadla ve třetí řadě je třeba pro zvětšení nákladového prostoru vybrat. Vnitřní prostor je variabilní a velký, chválíme jednoznačně větší důraz na vnímanou kvalitu a ve srovnání s předchůdcem o třídu vyšší jízdní komfort. Stejně dobře působí i nová svěží zelená barva. Krásnější osobní dodávka na trhu není. 

Související články