FACESTARŽivotní stylTest Philips 65OLED805: Dokonalý kontrast, vynikající barvy a silně návykový Ambilight

Test Philips 65OLED805: Dokonalý kontrast, vynikající barvy a silně návykový Ambilight

Smart televize Philips rozhodně nepřehlédnete. Zvlášť řada OLED modelů, které vás upoutají extrémně tenkou konstrukcí, ale i třístranným Ambilightem. K tomu přidejte kvalitní zvuk včetně integrovaného subwooferu, spolehlivý systém Android TV a rázem tu máme dokonalý televizor, který prostě musíte mít. Dnes máme na testování z řady 800, která je druhou nejvyšší, model 65OLED805 se špičkovou výbavou.

Design na prvním místě

To co vás hned na první pohled upoutá je minimalistický design televizoru, zejména jeho tenký rám. Má jen několik milimetrů po stranách i na tloušťku. Uznejte sami, 58 mm nemá jen tak každá televize. Po stránce designu zde Philips odvedl tu nejlepší práci. Výsledný dojem je zkrátka exkluzivní. Tenkou obrazovku obepíná kovový rámeček vyladěný do tmavě stříbrnočerné barvy. Fantastický obraz se šíří do prostoru za hranici 65″ úhlopříčky, což znamená úhlopříčku 165,1 cm a už ho nebrzdí ani software. Minimalistický a praktický vzhled z čelní strany se výrobce snaží držet i na zádech. Celou zadní stranu, kde je vedená kabeláž jednoduše ukryjete do jedné ucelené plochy pomocí černého plastového krytu. Nezbytnou kabeláž lze pak vést chytrými otvory tak, aby nebyla viditelná. Abychom nezapomněli absolutní nezbytností při vybalování a samotné montáži je přítomnost druhé osoby a samozřejmě maximální opatrnost. Sama televize váží necelých 28 kilogramů.

Fantastický obraz se šíří do prostoru za hranici 65″ úhlopříčky. (foto archiv Philips)

Elegantní je rovněž stojan, který doplňuje dvojice chromových nožiček, jenž umožní televizoru, doslova na nich „ležet“. Kombinovaná stříbrno světlá a titanovo-stříbrná část příjemně a nenuceně navazuje na rámeček panelu. Pokud byste chtěli mít před televizorem umístěný soundbar, je to možné, stačí přidat nástavce, které televizor o pár centimetrů zvednou, které jsou také součást balení. Zvuk televizoru je mimořádně kvalitní, nechybí věrné basy, prostě to musíte slyšet. Dokonce můžete díky DTS Play-Fi k televizoru připojit další bezdrátové reproduktory.

Černá jako lusk

Obraz je zkrátka špičkový. OLED panelu s rozlišením 4K Ultra HD nechybí podpora HDR10+, Dolby Vision, ale zejména plně využívá potenciál geniálního procesoru P5 AI Perfect Picture Engine v odstraňování šumu z méně kvalitního obrazu a ve vyhlazování pohybu.

Barvy jsou živé, detaily nádherně vykreslené a černá je černá jako lusk. Pokud k tomu přidáte Ambilight, je to dokonalé. Zážitek ze zhlédnutí videí a filmů je opravdu silný a fantastický. Výhodou Ambilightu v tomto případe je, že jej můžete spustit v různých režimech, kromě přizpůsobení se aktuálně přehrávaným scénám, může zobrazit například barvy vlajky naší země, ale umí se přizpůsobit i zvuku, či jen tak vám osvětlit obývací pokoj i při vypnutém televizoru.

Světelné hrátky s Ambilight

Třístranný Ambilight je naprosto unikátní systém, jenž tvoří panel z LED diod po všech stranách televize. Zeď za televizorem a okolo něj v reakci na zobrazený obraz dokonale osvětluje. Pokračováním souvisejících barev může pocitově zvětšit velikost obrazu, rychlé změny osvětlení dokáže zdramatizovat děj, jako jsou záblesky při střelbě nebo naopak pomalými reakcemi může pouze zpříjemnit kontrast obrazu při sledování v noci. Jak bude Ambilight reagovat na obraz si jednoduše nastavíte v menu televize.

Třístranný Ambilight je naprosto unikátní systém, jenž tvoří panel z LED diod po všech stranách televize.  Intenzitu a charakter efektu si můžete přizpůsobit vlastní chuti. (foto archiv Philips)

Je důležité, zda bude televizor umístěn u volné stěny, nebo jej chcete umístit do obývací stěny. Ambilight totiž potřebuje prostor a čistou plochu, díky které jeho barevné světelné hrátky mohou vyniknout a správně fungovat.

Telka vyladěna na výbornou

Aby toho nebylo málo, tohle je telka s Android TV 9. K dispozici máte známé aplikace jako YouTube, Filmy Google Play a jiné. Výhodou je hlasové ovládání Google Assistant, které jsme si sami v redakci vyzkoušeli, ale nechybí ani podpora služby Alexa. Ovládání je snadné a bez menších problémů, stačí jen promluvit a telka sama vše zajistí.

Samotné nastavení je možné snadno provést skrze telefon s Androidem, což zásadně ulehčuje celou situaci. Ladění kanálů, je v tomto případě snadné, probíhá rychle a je v režii samotné televize. Hlavní obrazovka v menu Android TV zobrazuje doporučení ke sledování. Systém vybírá nejčastěji z videí na YouTube a her či hudby na Google Play. Pod tímto obsahovým seznamem najdete řadu aplikací doporučených společností Philips a teprve pod ní jsou aplikace, které jste si sami vybrali a do televize nainstalovali.

foto archiv Philips

Na levém boku je nadílka konektorů bohatá. Jde o trojici HDMI 2.0, dvě USB (jedno typu 2.0, druhé 3.0). Na spodní straně zadního panelu je ještě čtvrtý a již poslední HDMI konektor, dále vstupy pro antény, ethernet a také digitální audio výstup. 3,5mm jack má za nás velké plus.

Mimochodem dálkové ovládání je potaženo ze zadní strany reálnou kůží a nechybí mu ani tlačítko pro Netflix. Zapuštěná tlačítka jsou navíc podsvícená. Příjemný povrch spodní části ovladače přispívá neklouzavou úpravou k jistotě úchopu. Tlačítka jsou jakoby vložena do plochy, nevyčnívají z ní ven. Ovladač je s televizí spárovaný pomocí Bluetooth, není nutné mířit přímo na televizi. Rovněž podporuje také hlasové ovládání, přičemž samozřejmě nechybí nezbytný mikrofon. Suma sumárum, tato telka vás bude bavit.

Příjemný povrch spodní části ovladače přispívá neklouzavou úpravou k jistotě úchopu. (foto archiv Philips)

Philips nám opět ukázal, že OLED televizor může nabídnout mimořádně špičkový obraz, přičemž v modelu 65OLED805 dostanete také skvělý zvuk, Android TV a Ambilight. 

Testovaný televizor Philips 65OLED805 jsme si v redakci zamilovali. Především, má velmi dobrý obraz podpořený nejnovější generací systému Ambilight. Pokud máte doma volnou zeď, může to být při volbě televizoru zásadní argument pro jeho pořízení. Vedle designu zde dostanete OLED panel s naprosto luxusním obrazem. Díky Ambilight podsvícení vás bude bavit sledovat i obyčejné televizní vysílání, je to zkrátka silně návykové. Nepostradatelné jsou vestavěné funkce pro hlasové asistenty a podpora Dolby Atmos i Dolby Vision. Vánoce jsou tu až za pár měsíců, tohle bude ideální dárek pod vánoční stromeček, nemyslíte?

Hodnocení redakce facestar: 99,8 %

+ Technologie AI vypadá působivě
+ Luxusní design
+ Třístranný Ambilight
– HDMI 2.1

Související články