FACESTARŽivotní stylTest Motorola moto g100: Svalovce s extra výkonem jen tak něco neporazí

Test Motorola moto g100: Svalovce s extra výkonem jen tak něco neporazí

Nová Motorola moto g100 stojí na pomyslném vrcholu řady g. Můžeme potvrdit, že dostatek výkonu, zejména ve spojení s 8 GB RAM, této novince opravdu sluší.

Samotný design telefonu se nám v redakci líbí. Na přední straně umístěné dvě čočky předního fotoaparátu mohou na první pohled někoho rušit, zadní strana zaujme barevnými záblesky od modré přes tyrkysovou až po fialovou. Průhledné silikonové pouzdro, které je součástí balení smartphonů Motorola je příjemným bonusem. Kromě toho také v balení najdete 20W nabíječku a kabel USB-C. Konstrukce byla opatřena voděodolnou vrstvou, takže jí neublíží ani stříkající voda, například déšť, ale pozor na ponoření pod vodu.

Maximální kapacita

Motorola moto g100 je napájena baterií s kapacitou 5000 mAh. Při větší zátěži můžete den přežít na jedno nabití, ale večer doporučujeme nezapomenout na nabíjení. Samotné nabíjení trvá s přiloženým 20W adaptérem asi dvě hodiny a za hodinu se telefon nabil z 10 % na 60 %.

Hmotnost překročila hranici 200 gramů konkrétně je to 207 gramů. Téměř centimetrová šířka konstrukce nijak nevadí. Velký 6,7palcový displej CinemaVision je vhodný pro sledování multimediálního obsahu. Najdete zde rozlišení Full HD+ 1080 x 2520 pixelů a můžete si vybrat mezi obnovovací frekvencí 60 Hz, 90 Hz nebo automatickou adaptací na zobrazovaný obsah. 

Konektor USB-C, 3,5mm jack a jeden reproduktor najdete ve spodní části telefonu. Na levé straně se kromě tlačítka pro aktivaci Asistenta Google nachází hybridní slot pro dvě karty nanoSIM nebo jednu nanoSIM a jednu microSD, které můžete použít k rozšíření úložiště o 128 GB. Motorola moto g100 využívá operační systém Android 11 doplněný aplikací Moto, která nabízí personalizaci nastavení a známé funkce a gesta Moto. Máte na výběr z různých stylů, tapet, můžete si nastavit vlastní font písma, ikony, barvu atd.

Telefon tak můžete ovládat gesty, jako je rozdělení přejetím prstu, rychlé posunutí, rychlý přístup ke svítilně, snímání obrazovky třemi prsty, ztišení zvonění při zvednutí, sadu nástrojů pro snímání obrazovky, ovládání médií a další.

Moto aplikace je návyková

Obrazovka Moto je doslova návyková, na zamykací obrazovce se zobrazují oznámení doručené pošty a zmeškané události, a když podržíte prst na ikoně zprávy, zobrazí se náhled s textem a můžete na něj rovnou odpovědět.

Obrazovka se také probudí, když obdržíte oznámení nebo zvednete telefon. V aplikaci Moto je také speciální herní režim, takže vás nebudou rušit oznámení ani hovory, a můžete si nastavit zvukové efekty pro poslech hudby.

Fotoaparáty překvapují slušnými výsledky, zejména za dobrých světelných podmínek, použitelným širokoúhlým objektivem a makrofotoaparát s možností nahrávat makro video. Motorola moto g100 k tomu využívá širokoúhlý objektiv s 16 Mpix snímačem. Když se v automatickém režimu přiblížíte k objektu dostatečně blízko, fotoaparát se sám přepne do makrorežimu. Zajímavou funkcí je osvětlovací kroužek kolem objektivu, který se automaticky aktivuje a osvětluje fotografovaný objekt.

Výsledné makrosnímky jsou velmi dobré a nelze je srovnávat ani s tradičními makrofotografiemi s rozlišením 2 Mpix. Navíc můžete nahrávat makrovidea ve vysokém rozlišení 4K. To je u Motoroly moto g100 jedinečné a zaslouží si pozornost.

V hlavní roli režim

Hlavní fotoaparát s rozlišením 64 Mpix využívá známou technologii Quad Pixel, která spojuje čtyři pixely do jednoho a zajišťuje lepší a jasnější fotografie. Výsledkem jsou snímky s rozlišením 16 Mpix. Pokud chcete využít 64 Mpix snímač naplno, musíte přejít do režimů a vybrat Ultra-Res. Režim Zvýrazněná barva, ve kterém si vyberete jednu dominantní barvu, bude na snímku a zbytek ponecháte v odstínech šedé. V tomto režimu můžete také nahrávat video. Zajímavý je Dual View, ve kterém můžete nahrávat ze zadní i přední kamery současně. Během nahrávání můžete přepínat mezi kamerami, používat širokoúhlé zobrazení a pořizovat fotografie, které zobrazují záběry z přední i zadní kamery současně.

Ready For 

Zajímavou funkcí telefonu Motorola moto g100 je podpora platformy Ready For, která umožňuje sdílet obsah telefonu na televizoru nebo externí obrazovce. Na velký monitor tak můžete přesunout své oblíbené hry, používat jej pro videokonference nebo spouštět aplikace z mobilu na obrazovce počítače, čímž získáte více prostoru pro práci nebo zábavu. Můžete dokonce přidat klávesnici a myš přes Bluetooth.

Závěr

Motorola moto g100 patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co výrobce v řadě Moto g přinesl. Lákadlem je výkonný procesor a velmi slušné fotoaparáty, z nichž vyniká zejména makro režim s videem 4K. Model moto g100 jednoznačně cílí na náročnější uživatele, kteří hledají telefon s co nejvyšším výkonem, velkým displejem a Androidem. 

Související články