Tantrický sex: Věříte, že vám může vám změnit osobní i milostný život?

Poznejte sex a můžete zažívat věci, které si zatím neumíte ani představit. Tak to aspoň tvrdí ti, kteří se v tantrickém milování vyznají. Vyvrcholení se naopak co nejvíce oddaluje a zážitek je pak o to silnější.

Co tantra je a není?

Zrodila se v Indii před více než 6000 lety, praktikování tantry má co do činění s něčím co je více než jen sex. V posvátných textech Indů je praktikování tantry (v jejích zjevně sexuální a ne-sexuální podobách) za účelem duchovní probuzení, osvícení a svobody. Rozhodně ale tantra není to, co se můžete dočíst na internetu, tantra vám neposkytne hodiny sexu plného nekonečného a božského orgasmu. Místo toho je praktikování tantry směřováno více na přítomný okamžik a prohloubení vašeho spojení s partnerem.

Proč ji zkusit?

Naše životy jsou navenek natolik soustředěné na materiální věci a stereotyp, že se může ve vztahu stát, že budete natolik zaneprázdnění, že váš vztah upadne a vy se budete cítit více vyčerpáni. A nakonec vztah bude o tom se jen společně najíst, pak se vedle sebe na gauči dívat na televizi a jít spát. Až nepříjemně povědomé že?

Spousta teoretiků tantry se domnívají, že přidání jen několik základních technik tantry do života může proměnit váš vztah a vytvořit podmínky, ve kterých se můžete zamilovat do sebe znovu a znovu. Pokud jde o váš sexuální život? Praktikovat tantru dělá váš sex hravější, zvědavější, a více povzbuzující.

Kde se tedy začít?

Tantra je úžasná v tom, že jí můžete praktikovat sami či s partnerem. Pro páry je nejdůležitější začít cvičení s názvem „Oční kontakt“. Postavte se čelem k sobě a dívejte se beze slova jeden druhému do očí. Zní to jednoduše, stačí, pokud to bude dělat déle než 5 minut každý dena uvidíte, že výsledky budou transformující. Toto cvičení vytváří smysl pro rovnováhu a solidaritu a posiluje partnerské bytí.

Jakmile si na tento způsob zvyknete, může být hledění partnerovi do očí použito jako způsob, jak vytvořit harmonii ve vztahu a předejít neshodám, které by mohli vyvolat negativní emoce. Mnohem pokročilejší verze hledění do očí spočívá v tom, že si s partnerem sednete zkříženýma nohama tváří v tvář a hledíte jeden druhému do levého oka. A dech synchronizujete, co nejvíce to jde.

Pokud jste „single“ (můžete vyzkoušet i pokud máte partnera), prozkoumejte výhody tantry pro jednotlivce. Ve skutečnosti totiž drtivá většina tradičních tantrických praktik jsou právě pro jednoho. Postavte se nebo posaďte naproti zrcadlu a 3-5 minut denně hleďte sami sobě hluboko do vlastních očí. Získáte pocit sebeúcty a vlastní krásy.

Důležitým symbolem tantry je také sebe uspokojení. Spojení úrovně pozornosti a trpělivosti a ochoty prozkoumat své vlastní tělo může sloužit pouze k prohloubení všech tantrické praktik, které můžete zkoušet se svým partnerem či sami. Doporučuje se směsice jemných pomalých dotyků a hluboké, pomalé dýchání během sebeuspokojování.

Zkuste na svém těle najít „ten bod“ (platí pro muže a ženských těl) a hodně lehce se ho dotýkejte, pomaličku a snažte se udržet vzrušení. Sami pak uvidíte, jestli můžete najít další uspokojivé místo či bod, krom toho hlavního a tak se pokusit rozšířit zónu svého potěšení.